Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kibice Miedzi Legnica ruszyli na pomoc koledze Jego matka zmarła we WłoszechMateriały prasowe / pomagam.pl / Kibice Miedzi Legnica ruszyli na pomoc koledze. Jego matka zmarła we Włoszech

Koronawirus. Kibice Miedzi Legnica ruszyli na pomoc koledze. Jego matka zmarła we Włoszech

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Kibice Miedzi Legnica zaangażowali się w nietypową akcję. Chcą pomóc w sprowadzeniu do Polski ciała matki jednego z nich. Kobieta zmarła we Włoszech. Pracowała tam jako pielęgniarka w szpitalu.

"Joanna Głowiak zmarła 24 marca. Była pielęgniarką w Sestoli (region Emilia-Romania) i pomagała osobom, które zmagają się z epidemią koronawirusa. Jej organizm nie wytrzymał jednak obciążenia ciągłą pracą i wszystko skończyło się tragicznie - śmiertelnym zawałem serca" - pisze Ewa Lorenc, siostra zmarłej.

Lorenc apeluje w serwisie pomagam.pl o wsparcie finansowe, które pozwoliłoby sprowadzić ciało do Polski i tutaj dokonać pochówku. "Ostatnia droga Joasi" - tak nazywa się utworzona niedawno zbiórka. Potrzeba 30 tys. zł, a do tej pory niespełna 200 osób wpłaciło niemal 8 tys (TUTAJmożna wpłacać pieniądze).

Zmarła pielęgniarka była matką kibica Miedzi Legnica, dlatego w akcję zaangażowała się także społeczność fanów I-ligowca. "Pomóżmy chłopakowi w tej trudnej chwili. Pomóżmy sprowadzić ciało jego mamy do Polski i godnie pochować ją wśród swoich bliskich. Na pewno na to zasługuje" - apelują do swoich kolegów sympatycy Miedzi.

- Kiedy tylko dowiedzieliśmy się o tej tragicznej sytuacji, bez chwili zastanowienia włączyliśmy się do pomocy przy zbiórce pieniędzy. W końcu to mama naszego kolegi po szalu, kumpla z trybun, a w świecie kibicowskim braterstwo to przecież jedno z najbardziej przestrzeganych haseł - powiedział WP SportoweFakty Bartłomiej Żygadło z ośrodka "Kibice Razem Miedź Legnica".

Szybkie działania przynoszą już wymierne efekty. - Na początek podaliśmy informację na portalach społecznościowych, w tym m.in. na profilu na Facebooku. Do tego doszły regionalne media i mamy już fajny odzew. Na tę chwilę, w niecałe 20 godzin udało się uzbierać blisko 8 tys. zł. Potrzeba aż 30 tys., ale wiemy, że damy radę. "Razem możemy wszystko" - to hasło jest z kibicami Miedzi odkąd powstał w Legnicy ośrodek "Kibice Razem" i w takich właśnie sytuacjach sprawdza się ono idealnie - dodał.

Działania fanów z Legnicy to nie tylko wspomniana zbiórka. - Całkiem niedawno kibice z grupy "Ultras Miedź" przekazali legnickim ratownikom medycznym sprzęt do walki z koronawirusem o wartości 15 tys. zł - zaznaczył Żygadło.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL