Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Oscar TabarezGetty Images / Matthias Hangst / Na zdjęciu: Oscar Tabarez

Koronawirus. Radykalne kroki w Urugwaju. Pracę straciło 400 osób. Wśród nich selekcjoner Oscar Tabarez

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Urugwajski Związek Piłki Nożnej (AUF) ogłosił, że prawie wszyscy jego pracownicy, w tym selekcjoner Oscar Tabarez, zostali zwolnieni z pracy. To efekt kryzysu związanego z koronawirusem, który wstrzymał większość rozgrywek.

"Komitet wykonawczy informuje, że z powodu obecnego kryzysu zdrowotnego, który przerwał wszystkie rozgrywki, jesteśmy zobowiązani do podjęcia szeregu trudnych decyzji w celu ochrony przyszłego funkcjonowania instytucji" - przekazało AUF w wydanym w piątek oświadczeniu.

Wśród zwolnionych jest m.in. Oscar Tabarez, 73-letni selekcjoner reprezentacji, z którą pracował nieprzerwanie od 2006 roku. W tym czasie poprowadził zespół do półfinału mistrzostw świata i zwycięstwa w Copa America.

Według urugwajskich mediów, cytowanych przez yahoo.com, decyzja dotyczy prawie 400 osób. "W niedługim czasie piłka znów zacznie się toczyć" - czytamy dalej w komunikacie związku.

13 marca do odwołania wstrzymano wszystkie wydarzenia publiczne w Urugwaju. Tego dnia odnotowano pierwsze przypadki zarażenia koronawirusem. Aktualnie pozytywny wynik testu otrzymało około 300 osób.

Czytaj także:
Rustu Recber zakażony SARS-CoV-2. "Wciąż jesteśmy w szoku"
Andrij Szewczenko: Jest jak po wybuchu w Czarnobylu

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Urubko pokazuje, co robić podczas epidemii koronawirusaZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL