Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Gerard PiqueGetty Images / David Ramos / Na zdjęciu: Gerard Pique

Koronawirus. Gerard Pique dołącza do wielkiej akcji gwiazd. "Musimy być zjednoczeni"

Jakub Artych
Jakub Artych
Piłkarz Barcelony chce zebrać duże fundusze na walkę z pandemią koronawirusa. Gerard Pique w mediach społecznościowych zachęca kibiców do wpłacania pieniędzy.

Przypomnijmy, że kilka dni temu koszykarz Pau Gasol i tenisista Rafael Nadal rozpoczęli kampanię, aby zebrać ogromne pieniądze na walkę z groźnym wirusem. Według "CNN", obaj liczą, że uda im się uzyskać nawet 12 milionów dolarów. Zbiórka ma na celu pozyskanie sprzętu ochronnego i infrastruktury służącej zagrożonym rodzinom.

Do akcji wielkich hiszpańskich sportowców dołączył także Gerard Pique. Katalończyk w mediach społecznościowych wzywa ludzi do współpracy w walce z COVID-19.

"W takich trudnych czasach fakt zjednoczenia się jest bardzo ważny w walce z pandemią, taką jak koronawirus, który atakuje Hiszpanię i resztę świata. Mam nadzieję, że do nas dołączysz i razem stworzymy świetny zespół" - napisał wychowanek Dumy Katalonii.

Pandemia koronawirusa zbiera coraz większe żniwo. Na Półwyspie Iberyjskim sytuacja jest fatalna. Hiszpańskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę, że w kraju oficjalnie zarażonych jest już 78 797 osób, z czego 6528 zmarło. Najgorzej wciąż jest w Madrycie (prawie 23 tysiące zarażonych).

 

Zobacz także: Michał Pol: Piłkarze, bądźcie solidarni! Obniżka pensji wyjdzie wam na dobre

Zobacz także: Transfery. Manchester United rozbije bank dla Saula Nigueza

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL