Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu od lewej Anna i Robert LewandowscyInstagram / annalewandowskahpba / Na zdjęciu od lewej Anna i Robert Lewandowscy

Koronawirus. Kolejny szpital otrzymał pieniądze od Anny i Roberta Lewandowskich

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Państwo Lewandowscy przekazali kwotę 1 mln euro na walkę ze skutkami pandemii koronawirusa. 205 tys. zł trafiło na konto szpitala jednoimiennnego w Łańcucie.

Szpital w Łańcucie - po placówkach w Kędzierzynie-Koźlu i Tychach - jest kolejnym, który otrzymał pomoc finansową na walkę z pandemią koronawirusa od Anny i Roberta Lewandowskich. Na konto szpitala, który został przekształcony w jednoimienny (leczy tylko pacjentów zakażonych koronawirusem) wpłynęła kwota 205 tys. zł.

- To 205 tys. zł, które wykorzystamy na nasze bieżące potrzeby, przede wszystkim na środki ochrony osobistej. Codziennie spływają do nas faktury za zakup tych środków na 10, 20, 30 tys. zł - zapowiedziała dyrektor ds. ekonomicznych Centrum Medycznego w Łańcucie, Urszula Trojnar, cytowana przez portal wyborcza.pl.

Obecnie w szpitalu w Łańcucie na COVID-19 leczonych jest 90 pacjentów. Jak zdradziła Trojnar, do tej pory szpital otrzymał darowizny na łączną kwotę ok. 420 tys. zł.

21 marca Lewandowscy zapowiedzieli, że wspomogą szpitale w walce z pandemią. Przekazali na ten cel kwotę 1 mln euro (ok. 4,55 mln zł). 200 tys. zł. wpłynęło już na konto szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Wsparcie finansowe otrzymał też Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Tychach (Megrez).

"Dziś wszyscy jesteśmy świadomi trudności sytuacji jaka nas otacza. Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Jeśli możemy w sposób bezpieczny komuś pomóc, to róbmy to. Zdecydowaliśmy się przekazać milion euro na walkę z koronawirusem" - poinformował na Instagramie piłkarz Bayernu Monachium i reprezentacji Polski.

Zobacz:
Koronawirus. Anna Lewandowska przekaże 5000 posiłków dla lekarzy walczących z COVID-19

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (19):

Wszystkie komentarze (19)

Komentarze (19)

×
    Wszystkie komentarze (19)
    PRZEJDŹ NA WP.PL