Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zbigniew BoniekAgencja Gazeta / Michał Łepecki / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek

10. rocznica katastrofy smoleńskiej. Zbigniew Boniek zaapelował do Polaków

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
10 kwietnia 2010 r. w katastrofie smoleńskiej zginęło 96 osób, w tym para prezydencka Lech i Maria Kaczyńscy. - Chciałbym, abyśmy zawsze mówili: "My Polacy Jesteśmy Zawsze Razem" - apeluje Zbigniew Boniek.

Dziesięć lat temu, 10 kwietnia 2010 r., w katastrofie Tu-154M w Smoleńsku zginęło 96 osób, w tym prezydent Polski Lech Kaczyński i jego małżonka Maria Kaczyńska. Obchody 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej przebiegają w cieniu epidemii koronawirusa.

Prezes PZPN Zbigniew Boniek w tym szczególnym dniu zaapelował do rodaków o jedność w trudnych czasach. "10 lat temu płakaliśmy WSZYSCY RAZEM. Chciałbym, abyśmy zawsze mówili: "My Polacy Jesteśmy Zawsze Razem". Zginęli Nasi Rodacy, Znajomi, Przyjaciele. Pamiętamy" - napisał na Twitterze.

Apel Bońka poróżnił jednak internautów. Większość z nich uważa, że tragedia sprzed 10 lat zamiast łączyć, podzieliła społeczeństwo. Nie brakuje opinii, że podział w narodzie jest tak bardzo głęboki, iż o jedności w tej chwili nie ma mowy.

Są też tacy, którzy chwalą Bońka za - ich zdaniem - bardzo ważny wpis w obecnej sytuacji na świecie, która wymaga połączenia sił w walce z pandemią. "Ładnie napisane", "Boniek na prezydenta!", "Dobre słowa" - komentują.

Zobacz:
10. rocznica katastrofy smoleńskiej. Wszystkie ligi stanęły. Nawet Final Four Ligi Mistrzów
10. rocznica katastrofy smoleńskiej. Justyna Kowalczyk wspomina Piotra Nurowskiego, byłego prezesa PKOl-u

Komentarze (2):

 • Lucy_Fair Zgłoś
  "Zginęli Nasi Rodacy, Znajomi, Przyjaciele." jacy rodacy, jacy przyjaciele? Chyba twoi :). I może wczoraj też nasi rodacy i przyjeciele uczcili ich pamięć wspólnym spotkaniem w
  Czytaj całość
  gronie kilkuset osób? Jacy oni troskliwi, nam nie pozwalają się spotykać pod groźbą 10-30 tysięcy kary, a sami jak tłumaczyła policja "wykonywali swoje obowiązki", więc na pewno nie mogli się zarazić i później narażać zdrowia innych.
  • mar-bor Zgłoś
   Powinniście utworzyć na SF nowe rubryki: Zbigniew Boniek powiedział dziś... oraz Robert Kubica powiedział dziś...

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL