Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Norman HunterGetty Images / an Nicholson/WPA Pool / Na zdjęciu: Norman Hunter

Koronawirus. Norman Hunter w szpitalu. Mistrz świata z 1966 zachorował na COVID-19

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Norman Hunter, piłkarski mistrz świata z 1966 roku, zachorował na COVID-19 i wymaga hospitalizacji - poinformował Leeds United. 76-latek jest jedną z największych legend klubu Mateusza Klicha.

"Norman Hunter przebywa w szpitalu po tym, jak zdiagnozowano u niego COVID-19. Prosimy o uszanowanie woli Normana i jego rodziny i danie im przestrzeni niezbędnej w tak trudnym czasie. Walcz, Norman, jesteśmy z tobą" - czytamy w komunikacie klubu z Elland Road.

Hunter to 28-krotny reprezentant Anglii. Występował w drużynie narodowej w latach 1965-1974. W 1966 roku sięgnął z Anglią po mistrzostwo świata - to największy sukces w historii angielskiego piłkarstwa.

Jeden z ostatnich meczów w kadrze Hunter rozegrał 17 października 1973 roku przeciwko Polsce. Drużyna Kazimierza Górskiego przywiozła wtedy z Wembley "zwycięski remis", który był jej przepustką na MŚ 1974.

Karierę klubową Hunter spędził w Leeds United, Bristol City i Barnsley FC. Jest wychowankiem tego pierwszego klubu, a w jego pierwszej drużynie występował przez 14 lat (1962-1976). Rozegrał dla Pawi 726 spotkania - to czwarty wynik w historii. W najwyższej lidze w ich barwach zagrał 462 razy.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Piłkarze przeznaczyli fortunę na walkę z epidemią. "Ci wielcy stanęli na wysokości zadania"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL