Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zbigniew Boniek Agencja Gazeta / Jakub Orzechowski / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek

Wybory 2020. Zbigniew Boniek włożył kij w mrowisko. Ostry wpis szefa PZPN

Robert Czykiel
Robert Czykiel
"Prezydent Polski dzisiaj może być wybrany głosami ludzi środowiska wiejskiego, głosami emerytów i ludzi z podstawowym wykształceniem" - napisał Zbigniew Boniek. W sieci wybuchła wielka afera.

Wybory prezydenckie cały czas budzą duże emocje i nie zmieni się to przez niespełna dwa tygodnie. 12 lipca odbędzie się II tura, w której Polacy będą wybierać między Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim.

Atmosferę podgrzał Zbigniew Boniek. Prezes PZPN na Twitterze zamieścił wpis, który wywołał wielkie poruszenie.

"Prezydent Polski dzisiaj może być wybrany głosami ludzi środowiska wiejskiego, głosami emerytów i ludzi z podstawowym wykształceniem. To chyba trochę dziwne w tak pięknym i rozwijającym się kraju jak nasza Polska" - napisał szef polskiego futbolu.

Od razu posypały się komentarze oburzonych wyborców. Wszyscy są zaskoczeni, że Boniek tak bardzo spłycił wyniki I tury wyborów (przypomnijmy: Andrzej Duda uzyskał w niej 43,5 proc. głosów, zaś Rafał Trzaskowski 30,46 proc. głosów).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Barcelona pokazała niesamowite nagranie. Zobacz, co wyczynia ten dzieciak!

"Piłkarz z niego był dobry, ale polityk pożal się Boże! On gotów obrazić pół Polski! A w czym on jest lepszy od emeryta i wiejskiego chłopa? Pytam, bo nie wiem!" - pisze jeden z internautów.

Prezes PZPN swój wpis oparł o sondażowe statystyki. Z nich wynika, że Andrzej Duda wygrał z Rafałem Trzaskowskim wśród mieszkańców wsi (54,7 proc. do 19,6 proc.). Obecny prezydent otrzymał jednak większe poparcie także w miastach, w których liczba ludności jest między 50 a 200 tys.

Trzaskowski wprawdzie wygrał w grupie wiekowej 18-29 lat (23,8 proc. do 19,3 proc.), ale w pozostałych lepsze wyniki miał Duda, zwłaszcza w grupie najstarszych wyborców powyżej 60. roku życia (58,7 proc. do 31,3 proc.).

Biorąc pod uwagę wykształcenie wyborców, kandydat PiS zdecydowanie wygrał w grupie osób z wykształceniem podstawowym (uzyskał prawie 70 proc.), z kolei jego konkurent cieszył się największym poparciem w gronie osób z wykształceniem wyższym (41,3 proc.)

Na wpis Bońka zareagował m.in. Marcin Makowski, dziennikarz Wirtualnej Polski. Przypomniał szefowi PZPN, na czym polega demokracja.

Był w PiS, był w PO. Jan Tomaszewski już wie, na kogo zagłosuje w II turze wyborów prezydenckich >>

Wybory 2020: były agent Roberta Lewandowskiego zaatakował Andrzeja Dudę. "Skończ już" >>

Czy pójdziesz na II turę wyborów prezydenckich?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (246):

Wszystkie komentarze (246)

Komentarze (246)

×
    Wszystkie komentarze (246)
    PRZEJDŹ NA WP.PL