Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zbigniew Boniek Newspix / LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek

Dariusz Tuzimek: Zbigniew Boniek rzucił "złotą myśl". Internauci byli bezlitośni [OPINIA]

Dariusz Tuzimek
Dariusz Tuzimek
Jeśli Zbigniew Boniek chciał pomóc w kampanii Rafałowi Trzaskowskiemu, to zrobił mu niedźwiedzią przysługę, dał pocałunek śmierci. A może chciał przebiegle wesprzeć Andrzeja Dudę w walce z "ostrym cieniem mgły".

Nikt tak spektakularnie nie podkłada się na Twitterze jak Zbigniew Boniek. Prezes PZPN publikował na swoim koncie już takie wpisy, za które musiał przepraszać, a niektóre nawet usuwać. "Zibi" pisał m.in. o tym, że ktoś z twarzy niezbyt mądrze wygląda, naśmiewał się z nazwiska jednego z dziennikarzy, byłej rzeczniczce Ekstraklasy odparował, że jemu do dyskusji o piłce baba niepotrzebna. O potworkach gramatycznych i ortograficznych prezesa wystarczy wspomnieć choćby te: "Ukraińczycy" albo "nie trzepiajmy się", co miało być prośbą o to, żeby się nie czepiać.

Nie zamierzam się tu pastwić nad Bońkiem, bo przykładów wpadek było wiele, a wiele z nich takich, że w środowisku piłkarskim żartowano nawet, że skoro nikt nie próbuje prezesa chronić przed samym sobą, to widocznie szef komunikacji PZPN zatrzasnął się w toalecie.

Boniek, i to trzeba mu przyznać, sam pisze swoje tweety. To na pewno plus, bo jest autentyczny, ale wcale nie jetem przekonany, że to dobrze.

ZOBACZ WIDEO: Piłka nożna. Nieodpowiedzialne zachowanie kibiców Legii. Minister Szumowski zabrał głos

Bo Boniek nie ogranicza się niestety do komentowania jedynie futbolu. Czuje się silny także na innych polach i chętnie dzieli się z czytelnikami swoimi poglądami na - ogólnie mówiąc - otaczającą nas rzeczywistość. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że są to przemyślenia na poziomie małego Dyzia.

We wtorek Boniek uraczył nas "złotą myślą" po wyborach: "Prezydent Polski dzisiaj może być wybrany głosami ludzi środowiska wiejskiego, głosami emerytów i ludzi z podstawowym wykształceniem. To chyba trochę dziwne w tak pięknym i rozwijającym się kraju jak nasza Polska".

Jak łatwo się domyślić, od razu dostał od twitterowiczów kilka "bomb" w szczękę. I to nie tylko od ludzi ze wsi, nie tylko od emerytów i ludzi z wykształceniem podstawowym. Po prostu od ludzi, którzy rozumieją, czym jest demokracja i powiedzmy szczerze, nie jest to wcale jakaś wiedza tajemna albo skomplikowana. A jednak prezesowi PZPN udało się tego nie pojąć.

Musiał więc Boniek przeczytać wiele przykrych rzeczy na swój temat i na głębokość własnych przemyśleń. Było więc i o tym, jakim jest politykiem, jakim był trenerem, ale także o pogardzie, dzieleniu ludzi na lepszych i gorszych. I oczywiście o słomie wychodzącej prezesowi z butów. Ktoś przypomniał Bońkowi, że głos tych ludzi ma taką samą wartość jak głos prezesa PZPN. A użytkownik twittera Tomasz Samołyk napisał: "Np. moja mama. Emerytowana nauczyciel dyplomowana, ponad 30 lat pracy. Mieszka na wsi. No ale kimże ona jest przy jakimś typie, który kopał kiedyś piłkę".

Jeśli Boniek w ten sposób chciał pomóc w kampanii Rafałowi Trzaskowskiemu, to zrobił mu niedźwiedzią przysługę, istny pocałunek śmierci. Ale może było odwrotnie i Boniek chciał przebiegle weprzeć Andrzeja Dudę w walce z "ostrym cieniem mgły"? Cholera wie! Po Bońku można się wszystkiego spodziewać. Tym bardziej, że ostatnio - gdy zabiegał o otwarcie dla kibiców stadionów - mocno się przysunął do premiera Morawieckiego.

Jedni pisali, że prezes się skompromitował, inni byli w szoku i żądali przeprosin, ale do mnie najbardziej trafił oszczędny tweet Piotra Koszeckiego: "A dla mnie zero zaskoczenia - typowy wpis Bońka". Też nie jestem zaskoczony.

Dariusz Tuzimek 

Artur Wichniarek o kulisach transferu Rafała Gikiewicza: W Unionie nie każdemu podobało się jego zachowanie

Dawid Kownacki podzielił kibiców Fortuny Duesseldorf

Komentarze (93):

 • ŁM Zgłoś
  Panie Boniek proszę teraz nie spłycać swoich wypowiedzi. Napisał pan " Chyba to trochę dziwne". Obraził pan większą część obywateli Polski. W polityce podobnie jak w
  Czytaj całość
  przyrodzie musi być równowaga. Wcześniej prezydenta wybierała większa część ludzi z wyższym wykształceniem, a teraz jest odwrotnie. Trzeba przyznać, że zjawisko jest bardzo pożądane. Jeżeli pan tego nie rozumie, to jest pan intelektualnie do tyłu.
  • wisus Zgłoś
   Panie Tuzimek nie "trzpiajmy się" jeśli w tym samym tekście pisze Pan"ale wcale nie jetem przekonany, że to dobrze"
   • Adam Fiedziuk Zgłoś
    Burzę, może u prawaków. Wystarczy zapoznać się z oficjalnymi statystykami dotyczących preferencji wyborczych różnych grup społecznych, środowisk, poziomu wykształcenia itp.
    Wszystkie komentarze (93)

    Komentarze (93)

    ×
     Wszystkie komentarze (93)
     PRZEJDŹ NA WP.PL