Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jan Tomaszewski Newspix / Marcin Kądziołka / Na zdjęciu: Jan Tomaszewski

Wybory 2020. Jan Tomaszewski: Jestem szczęśliwy. Fenomenalna prezydentura

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
- Dla mnie pan Andrzej Duda jest po prostu synem Lecha Kaczyńskiego, który fenomenalnie spełnił swoją powinność i ludzie to docenili - komentuje dla WP SportoweFakty wyniki wyborów prezydenckich legendarny polski bramkarz Jan Tomaszewski.

- Ja jestem szczęśliwy. Oceniłem pięć lat pana prezydenta Andrzeja Dudy jako fenomenalne. Jako człowieka, który reprezentował nas wzorowo. Nie patrzyłem na kampanię wyborczą, co mówi jeden lub drugi. Ja już wcześniej podjąłem decyzję, bo dla mnie nie liczy się to, co obiecuje w kampanii, ale to co zrobił. Tutaj nieważne czy wygrał dwoma procentami, trzema czy dziesięcioma. Trzy punkty zostały w Polsce - mówi Jan Tomaszewski.

Świetny niegdyś reprezentant Polski, w 2010 roku wspierał Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich, rok później dostał się do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości. Polityczne, kręte drogi zawiodły go w 2015 roku w szeregi Platformy Obywatelskiej, ale nie uzyskał poselskiej reelekcji.

- Dziwi mnie, że znalazło się tak dużo ludzi, którzy chcą powrotu do poprzednich emerytur, żeby nie było 500+, 300+, że są ludzie, którzy chcą powrotu do afer typu Amber Gold, Gazprom. Chcą powrotu do słynnych "rozmów u Sowy". Co tutaj dużo mówić? Przecież pan Trzaskowski reprezentuje środowisko, które doprowadziło do 250 mld straty na vacie. Mam nadzieję, że zwycięstwo jeszcze raz podkreśli hasło Jarosława Kaczyńskiego - zmiany na lepsze. To się potwierdziło. I tak trzymać - dodaje.

ZOBACZ WIDEO: Stadion RKS-u Okęcie zalany przez ulewy i strażaków. "Przy wsparciu miasta zaoferowaliśmy pomoc"

Tomaszewski przyznaje, że już o 7:30 był w lokalu wyborczym, aby oddać głos. - Nie mam daleko, kolejki też nie było - przyznaje i kontynuuje:  - Apelowałem o frekwencję. Im więcej pójdzie nas zagłosować, tym bardziej nowy prezydent będzie miał większy autorytet, bo został wybrany przez 70 proc. narodu. To jest ogromny sukces polskiej demokracji.

- Dla mnie pan Andrzej Duda jest po prostu synem Lecha Kaczyńskiego, który fenomenalnie spełnił swoją powinność i ludzie to docenili - podsumowuje Jan Tomaszewski.

Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki z 99,97 proc. komisji. Andrzej Duda otrzymał 51,21 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 48,79. Frekwencja wyniosła 68,12 proc.

Komentarze (66):

 • jaet Zgłoś
  Tomaszewski roboty szuka XD. Jak oni się z Jakimowiczem w jednej d@pie prezesa pomieszczą?
  • Mirosław Dunst Zgłoś
   Nie nazwałbym tej prezydentury jako fenomenalna. Faktycznie jest wykonawca woli Pana Kaczyńskiego. PiS zrobił dużo dobrego w postaci 500 plus a zarazem wiele złego. Język nienawiści nie
   Czytaj całość
   przystoi ludziom którzy reprezentują kraj, podobno religie i wartości rodzinne. Prezydent musi być przedstawicielem wszystkich Polaków. Jeżeli ktoś łamie prawo to ma od tego narzędzia a nie nawołuje do nienawiści i odczlowiecza środowisko. Polska musi przec do przodu z mądrym i uczciwym przywódca. Od lat w Polsce jest korupcja i przestępcze środowisko powiązane z władza. Niestety za PiSu to się również nie zmieniło a tego chcą obywatele. Wynik pokazał że pomimo dodatków i podwyżek najniższej pensji i w budzetowce nadal źle się dzieje w Polsce. Niestety przestępcy również weszli w obecne układy a to źle że polityka na każdym szczeblu i budżetowka dokonuje przestępstw na potrzeby swoich lub wpływowych środowisk. Dlatego Prezydent może się cieszyć ale musi mieć świadomość że w Polsce nadal dzieje się źle a to oznacza że polityka nie jest odpowiednia i należy ją poprawić dla funkcjonowania społeczeństwa oraz przyszłości państwa.Mirosław Dunst Spartan Warriors Complete Competence Polityka, semeko i inne grupy przestępcze Śladami pedofili Polska Polityka. Czas na normalność Kiedy ruchasz dzieci zostajesz prokuratorem czyli palcem po wodzie pisane. Prawdziwa historia korupcyjno przestępczo pedofilskich układów w pomorskiej budzetowce
   • Diego Rivera Zgłoś
    Tomaszewski byl kiedys swietnym bramkarzem. Dzis jako czlowiek jest poprostu idiota.
    Wszystkie komentarze (66)

    Komentarze (66)

    ×
     Wszystkie komentarze (66)
     PRZEJDŹ NA WP.PL