Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Włodzimierz Lubański PAP / YORICK JANSENS / Na zdjęciu: Włodzimierz Lubański

Wybory 2020. Włodzimierz Lubański: Doszło do strasznego podziału

Maciej Siemiątkowski
Maciej Siemiątkowski
- Czasem nie da się normalnie porozmawiać przy stole, bo ludzie kłócą się o politykę. Doszło do strasznego podziału i to widać po mapie, która pokazała, jak głosowały województwa - mówi Włodzimierz Lubański, były wybitny polski piłkarz.

Choć Włodzimierz Lubański głosował za granicą, to ominęły go kolejki w lokalach wyborczych. W niektórych miejscach głosowano długo po godzinie 21. Taka sytuacja była m.in. w chorwackim Splicie, w którym Polacy głosowali jeszcze po północy. 75-krotny reprezentant Polski swój głos oddał w Lokeren w Belgii. Mieszka tam od lat i jest legendą miejscowego KSC.

- Z żoną głosowaliśmy korespondencyjnie - mówi nam. - Tym razem na czas dostaliśmy wszystkie dokumenty. Dotarły do nas w poniedziałek, tego samego dnia wypełniliśmy je i wysłaliśmy pocztą do konsulatu. W pierwszej turze było inaczej. Pakiety wyborcze dostaliśmy dzień przed glosowaniem i musieliśmy osobiście pojechać do konsulatu - dodaje.

Legendarny napastnik i strzelec 48 goli dla reprezentacji Polski swój głos oddał na Rafała Trzaskowskiego. Publicznie poparł go przed pierwszą drugą wyborów, które odbyły się w niedzielę.

- Odbiór ze strony większości moich znajomych był pozytywny. Ale niektórzy nie byli zadowoleni, że powiedziałem publicznie, na kogo oddam głos. Chcę jedności, zawsze grałem w zespole, który łączył Polaków. Chciałbym, żeby nadal tak było - tłumaczy swoją decyzję. 

Byłemu piłkarzowi nie podobały się niektóre zachowania obecnego prezydenta, Andrzeja Dudy, z którym rywalizował Trzaskowski. - Słuchaliśmy jego wielu wypowiedzi i częstej nagonki na niemieckie firmy. To coś nieprawdopodobnego. Aż się zacząłem zastanawiać, czy nadal będę mógł kibicować Robertowi Lewandowskiemu, bo on gra przecież w niemieckiej drużynie. Takie miałem odczucie. Rzecz jasna takich absurdalnych rzeczy się nie spodziewam - puszcza oko Lubański.

Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki z 99,97 proc. komisji. Andrzej Duda otrzymał 51,21 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 48,79. Polska podzieliła się na dwie części. Zachód kraju głosował na Trzaskowskiego, a wschód na Dudę.

Wyniki wyborów 2020. Tak głosowały województwa (WP)Wyniki wyborów 2020. Tak głosowały województwa (WP)
- Czasem nie da się normalnie porozmawiać przy stole, bo ludzie kłócą się o politykę. Doszło do strasznego podziału i to widać po mapie, która pokazała jak głosowały województwa. Podzielono nas na dwie części. Oby to minęło i żebyśmy znowu grali w jednej drużynie i nikt nie rzucał w siebie kamieniami - apeluje Lubański.

Liga chorwacka. Damian Kądzior doznał urazu głowy

W Bergamo wróciła nadzieja. Piłkarze pomagają miastu stanąć na nogi

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: piłkarze z A klasy mogą się poczuć jak w Ekstraklasie. Nowa szatnia robi wrażenie!

Czy głosowałaś/głosowałeś w wyborach prezydenckich?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (24):

Wszystkie komentarze (24)

Komentarze (24)

×
    Wszystkie komentarze (24)
    PRZEJDŹ NA WP.PL