WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Brazylia
15' Everton 30' Gabriel Jesus 45+3' Gabriel Jesus 53' Thiago Silva 70' Gabriel Jesus 90' Richarlison 90+1' Richarlison
Peru
44' Paolo Guerrero 50' Renato Tapia 68' Carlos Zambrano 84' Luis Advincula
3:1

Brazylia najlepsza w turnieju na własnych stadionach! Niepokonani Canarinhos poradzili sobie bez Neymara. W finale podopieczni Tite rozprawili się z Peru.

Świętowanie już trwa. Piłka na połowie gości.

Brazylia. Schodzi: Everton. Wchodzi: Allan.

Żółtą kartkę otrzymał Richarlison za wiwatowanie z koszulką w dłoni zamiast na ciele.

Rozpoczął się doliczony czas. Dodatkowe pięć minut.

Gol! Strzelił Richarlison.

Wszystko jasne! Brazylia może śpiewać, tańczyć, cieszyć się. Richarlison zdobył gola na 3:1 płaskim uderzeniem z rzutu karnego. Pedro Gallese wiedział, co chce zrobić przeciwnik, ale nie dosięgnął piłki.

Rzut karny dla Brazylii. Może zadać przeciwnikowi ostateczny cios! Faul na Evertonie, który przeprowadził spektakularny rajd w pole karne Peru.

Peru. Schodzi: Andre Carrillo. Wchodzi: Andy Polo.

Spieszy się Peruwiańczykom, a sprytni Canarinhos prowokują faule. Czas pracuje na korzyść gospodarzy.

Żółtą kartkę otrzymał Luis Advincula za faul na Evertonie.

Peru. Schodzi: Renato Tapia. Wchodzi: Christofer Gonzales.

Bronią konsekwentnie Canarinhos. Mają minutę na wytchnienie, ponieważ Everton został sfaulowany przez Luisa Advinculę.

Obrazki z Maracany. Peru z przewagą zawodnika, ale ze stratą gola. Ricardo Gareca przeprowadził ofensywną zmianę, a jego drużynie pozostało kilkanaście minut nadziei.

Peru. Schodzi: Yoshimar Yotun. Wchodzi: Raul Ruidiaz.

Brazylia. Schodzi: Roberto Firmino. Wchodzi: Richarlison.

Edison Flores dopadł do piłki wybitej niefortunnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i postraszył Alissona potężnym uderzeniem z dystansu. Nieznaczne pudło!

Szturm Peru zaczyna się obiecująco. Po wymianie podań Miguel Trauco znalazł się z piłką w polu karnym Brazylii i poczęstował Alissona uderzeniem z ostrego kąta. Korner dla Los Incas.

Peru ma około 20 minut podstawowego czasu na wyrównanie. Ciekawe, czy podopiecznych Ricardo Gareci będzie stać na zdominowanie wydarzeń i zepchnięcie gospodarzy pod własną bramkę.

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Gabriel Jesus za faul w powietrzu na Carlosie Zambrano. Brazylia dokończy mecz w osłabieniu. Dotychczas najbardziej błyskotliwy zawodnik finału w drodze do szatni.

Gabriel Jesus upadł boleśnie, ale ma się dobrze. Przy okazji mógł się napić.

Żółtą kartkę otrzymał Carlos Zambrano za faul na Gabrielu Jesusie blisko ławki rezerwowych.

Niezła wrzutka z rzutu wolnego, ale prawie zawsze Brazylijczyk znajdzie się w nieco lepszym miejscu niż Peruwiańczyk. W pierwszej połowie raz udało się podopiecznym Ricardo Gareci strzelić po wrzutce z rzutu rożnego, ale to wyjątek potwierdzający regułę.

Pomyłka Alissona bez konsekwencji. Peru ma tylko i aż rzut wolny w bocznym sektorze boiska.

O to trofeum trwa walka.

Starannie budowana kombinacja przez Los Incas. Brazylia wmieszała się w ostatnim momencie, kiedy piłka zmierzała do mającego apetyt na oddanie strzału Christiana Cuevy.

Gospodarze coraz bliżej trofeum. Peru mniej żywiołowe niż w pierwszej połowie, ale pozostaje w kontakcie z przeciwnikiem.

Brazylia postanowiła poprawić statystykę strzałów. Właśnie dobili do 10. Przed momentem Roberto Firmino główkował niecelnie po dośrodkowaniu Alexa Sandro z lewej flanki.

Reprezentanci Peru wiążą duże nadzieje ze stałymi fragmentami. Na razie nie potrafią ich jednak spożytkować.

Dwa uderzenia Canarinhos i było gorąco. Philippe Coutinho huknął w Miguela Trauco. Jeszcze zabrał piłkę Gabriel Jesus i uruchomił podaniem Roberto Firmino. Wykończenie napastnika Liverpool FC pozostawiało dużo do życzenia.

Żółtą kartkę otrzymał Thiago Silva za faul na własnej połowie.

Drugie tego popołudnia, a w Polsce wieczoru, uderzenie Philippa Coutinho. Ponownie zabrakło mu odrobiny precyzji. Futbolówka poszybowała obok spojenia słupka z poprzeczką. Tylko szmer rozczarowania na Maracanie.

Żółtą kartkę otrzymał Renato Tapia za faul w centrum boiska na Philippie Coutinho.

Wrzutka Andre Carrillo. Nie potrafili po niej strzelić w kierunku bramki Alissona ani Jose Paolo Guerrero, ani zamykający akcję Christian Cueva.

Po przerwie dwa rzuty rożne wykonywane przez reprezentację Brazylii. Całe zamieszanie zakończyło się uderzeniem Daniego Alvesa z dystansu obok bramki.

Piłka ponownie w grze.

Brazylia prowadzi w finale Copa America, a Gabriel Jesus ponownie w centrum wydarzeń. W półfinale gol i asysta. W niedzielę ten sam zestaw. Piłkarze powoli wychodzą z szatni na drugą połowę. Jedna drużyna wróci już do niej z pieśnią na ustach.

Czy Peru wyrówna po przerwie?

Brazylia bliżej mistrzostwa po pierwszej połowie!

Gol! Strzelił Gabriel Jesus. Asystował mu Arthur Melo.

Klasyczna bramka do szatni. Brazylia odzyskała prowadzenie, a Gabriel Jesus dołożył gola do wcześniejszej asysty. Miał odsłoniętą większą część bramki i idealnie przymierzył z kilkunastu metrów do siatki. Wielką pracę wykonał Artur Melo, który poszedł na przebój, ściągnął do siebie grupkę Peruwiańczyków i obsłużył podaniem Gabriela Jesusa.

Znany między innymi z brazylijskich boisk weteran nie pozwolił sobie na błąd. 1:1.

Doliczone trzy minuty.

Gol! Strzelił Paolo Guerrero.

Alisson skapitulował po raz pierwszy w Copa America 2019. Peru wróciło do gry o mistrzostwo kontynentu. Jose Paolo Guerrero strzelił na 1:1 po ziemi, w prawy narożnik, po zmyleniu bramkarza gospodarzy. Maracana w szoku!

Sędzia jeszcze rozmawia z wozem.

Rzut karny za zagranie ręką Thiago Silvy, który nieprzepisowo zatrzymywał piłkę sunącą po murawie po zagraniu Christiana Cuevy! Peru będzie mieć ogromną szansę na wyrównanie.

Roberto Firmino nie może uwierzyć, że piłka nie wpadła do bramki po jego strzale. Napastnik miał szansę na podwojenie przewagi Brazylii po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

Peru walczy, ale to na razie za mało.

Ponownie wysoki pressing Peruwiańczyków, ale nawet kiedy goście przejmą piłkę, nie potrafią jej przetransportować pod bramkę Alissona. Doskonale asekurują się podopieczni Tite.

Ostatnie minuty to festiwal stałych fragmentów reprezentacji Peru. Ponownie nie udało się zaskoczyć Brazylii, która pokazuje, że nieprzypadkowo nie straciła dotychczas żadnego gola w turnieju.

Żółtą kartkę otrzymał Gabriel Jesus za faul.

Kolejny stały fragment dla Los Incas. Wrzutka z rzutu wolnego została zneutralizowana przez Canarinhos. Peru próbowało ponownie przedrzeć się w pole karne przeciwnika, ale wciąż bezskutecznie.

Andre Carillo wywalczył korner dla reprezentacji Peru. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska główkował nieczysto Renato Tapia. Tylko ostrzeżenie dla brazylijskich obrońców.

Zapachniało drugim golem reprezentacji Brazylii. Philippe Coutinho strzelił nieznacznie obok bramki Pedro Gallese po płaskim dośrodkowaniu Roberto Firmino. Rzucił się golkiper reprezentacji Peru, ale nie musiał interweniować.

Reprezentacja Brazylii złapała rytm i poczyna sobie coraz swobodniej na połowie przeciwnika.

Peru już nie może się tylko bronić. Los Incas muszą zaproponować coś interesującego w ofensywie, jeżeli chcą sprawić niespodziankę na Maracanie.

Bohater miejscowych kibiców, jedynak z ligi brazylijskiej, dał prowadzenie gospodarzom.

Gol! Strzelił Everton. Asystował mu Gabriel Jesus.

Brazylia na prowadzeniu. Tym razem Peruwiańczycy kompletnie zapomnieli o Evertonie, który łatwo strzelił gola z bliska. Pierwsze uderzenie i Canarinhos już mają przewagę. Dośrodkował Gabriel Jesus, który zanim uruchomił Evertona, poradził sobie łatwo z Miguelem Trauco. Canarinhos przyspieszyli i od razu uszczęśliwili Maracanę!

Podopieczni Ricardo Gareci są mobilni i osaczają a to jednego, a to drugiego Brazylijczyka. Pedro Gallese ma spokojne wejście w mecz.

Yoshimar Yotun dostał upomnienie słowne od sędziego za ostre zatrzymanie Alexa Sandro.

Dośrodkowanie zamknięte przez Roberto Firmino, ale snajper reprezentacji Brazylii miał tam za mało miejsca na oddanie strzału, a jak się okazało również na dobre odegranie.

Peru gra agresywnie na początku spotkania i nie pozwala Brazylii rozwinąć skrzydeł.

Andre Carrillo szukał miejsca do oddania strzału zza pola karnego. Skrzydłowemu się to co prawda nie udało, ale nic straconego. Z dystansu uderzył Renato Tapia i jest 2:0 dla Peru w strzałach. Na celną próbę trzeba jednak poczekać.

Brazylia stara się przejąć inicjatywę. Jeszcze się to nie udało. Pierwsza akcja gospodarzy przerwana przez żywo gestykulującego sędziego, który gwizdnął faul Gabriela Jesusa.

Wysoko podeszli Los Incas. Dostali trochę w nagrodę rzut wolny za zagranie ręką Philippa Coutinho. Christian Cueva strzelił z tego stałego fragmentu obok bramki Alissona.

Od środka Peru.

Wybrzmiały hymny narodowe na Maracanie.

Czy Brazylia strzeli gola w pierwszej połowie?

Także selekcjoner reprezentacji Peru nie dokonał zmian w jedenastce po wygranym 3:0 półfinale z Chile. Los Incas muszą sobie radzić bez kontuzjowanego Jeffersona Farfana. Na desancie postara się zrobić krzywdę gospodarzom Jose Paolo Guerrero.

Brazylia w identycznym zestawieniu jak w półfinale z Argentyną. W przodzie można spodziewać się dużej wymienności między nominalnymi napastnikami Roberto Firmino oraz Gabrielem Jesusem.

Ustawienie Brazylii.

Jedenastka reprezentacji Peru.

Sędzia: Roberto Tobar Vargas (Chile)

Peru wyeliminowało w drodze do finału Urugwaj i Chile. W fazie grupowej zwyciężyło z Boliwią, zremisowało z Wenezuelą i zostało zdemolowane przez Brazylię.

Brazylia jest niepokonana w tegorocznym Copa America, a Alisson jeszcze nie stracił gola. W grupie Canarinhos wygrali z Boliwią i z Peru, a także zremisowali z Wenezuelą. W fazie pucharowej rozprawili się z Paragwajem oraz z Argentyną.

W finale Copa America zmierzą się reprezentacje Brazylii i Peru. W fazie grupowej Canarinhos zmiażdżyli 5:0 podopiecznych Ricardo Gareci. Z wygodnym dla siebie przeciwnikiem przegrali jeden mecz od 1975 roku.