Najnowsze Wyniki/Kalendarz
VfL Wolfsburg
8' Daniel Didavi 11' Sebastian Jung 54' Renato Steffen 80' Maximilian Arnold 90' Gianluca Itter
Bayern Monachium
29' Thiago Alcantara 37' Franck Ribery 64' Sandro Wagner 90+1' Robert Lewandowski 90+3' Thomas Mueller
1:2

Koniec. Bayern wygrał z Wolfsburgiem 2:1.

Żółtą kartkę za niesportowe zachowanie otrzymał Thomas Mueller.

Wolfsburg. Schodzi: Yunus Malli. Wchodzi: Landry Dimata.

Sędzia łącznie doliczył 4 minuty.

Gol! Strzelił Robert Lewandowski. Lewandowski przy słupku, bramkarzowi niewiele brakowało do obrony piłki. Jednak jest 1:2!

Żółtą kartkę za faul otrzymał Gianluca Itter.

Drugi rzut karny dla Bayernu! Faulowany był Robben.

"Umarli" wstali, zwaśnieni pogodzili się. Jest pięknie i miło.

Dwóch zawodników gospodarzy leży na boisku i zwija się z bólu. Pozostali wymieniają się "uprzejmościami" z graczami Bayernu.

Robben uderzył sprzed pola karnego, ale źle trafił w piłkę i przestrzelił.

Bayern szuka zwycięskiego gola. Mueller do Robbena, ale ten został zablokowany.

Póki co Robert Lewandowski jest pozbawiony podań. Rywale wciąż starają się oddalić grę od pola karnego.

Robert Lewandowski zdobędzie w meczu gola?

Żółtą kartkę za faul otrzymał Maximilian Arnold.

Wolfsburg. Schodzi: Sebastian Jung. Wchodzi: William.

Problemy z mięśniem dwugłowym ma Jung. Będzie konieczna zmiana.

Jupp Heynckes zdecyduje się na wpuszczenie na boisko "Lewego" czy będzie go oszczędzał przed wtorkowym meczem Ligi Mistrzów z Besiktasem?

Bayern już tak nie naciska. Vfl oddaliło grę od własnego pola karnego.

Kolejny strzał głową Wagnera. Piłka jednak nie znalazła drogi do bramki.

Bayern rozgrywa piłkę przed polem karnym Wolfsburga. Gol dla gości na 1:2 wydaje się kwestią minut.

Bayern. Schodzi: Franck Ribery. Wchodzi: David Alaba.

Gol! Strzelił Sandro Wagner. Asystował mu Arjen Robben. Mueller na prawo do Robbena, ten podciągnął z piłką kilka metrów i dośrodkował. Wagner wygrał z rywalem walkę o piłkę i głową trafił na 1:1. Gospodarze mieli pretensje o nieprzepisową grę napastnika, ale sędzia był innego zdania.

Sprzed pola karnego uderzył Wagner. Kilka metrów ponad bramką.

Dogrywał Rafinha, Tolisso uderzył z pięciu metrów, ale wprost w bramkarza. Bayern zaczyna dochodzić do sytuacji.

Nie ma gola! Arjen Robben! Holender trafił w słupek! To bramkarz zbił piłkę do boku, a ta następnie odbiła się od słupka.

Do piłki podejdzie Arjen Robben.

Żółtą kartkę otrzymał Renato Steffen. Gospodarze nie chcą się pogodzić z decyzją sędziego.

Strzał Wagnera odbił przed siebie bramkarz. Starającego się dobijać Tolisso przyblokował obrońca, ale Steffen przy okazji przewrócił rywala.

Bayern stara się grać szybciej, ale rywale także po przerwie nie czekają na Bawarczyków we własnym polu karnym tylko agresywnie ich atakują.

Tolisso uderzył sprzed pola karnego. Również ponad poprzeczką.

Didavi z rzutu wolnego uderzył ponad bramką.

I już sędzia kreśli i maluje. To znak, że będzie rzut wolny. Dla gospodarzy z ok. 19 metrów.

Wracamy do gry.

Przerwa. Gospodarzom wystarczyła jedna akcja i prowadzą. Bayern bez dynamiki, bez wyrazu. Chyba czas na zmiany, na dobre zmiany.

Z boiska za drugą żółtą kartkę powinien wylecieć Thiago Alcantara. Dlaczego arbiter go oszczędził?

Sędzia meczu z daleka jest podobny do Konstantina Vassiljeva. I właśnie doliczył minutę.

Uwaga konkurs!

Robert Lewandowski wejdzie na boisko zaraz po przerwie?

Kontra Bayernu, Robben sam na sam z bramkarzem, uderzył w poprzeczkę. Jednak Holender był na spalonym.

Cały czas Bayern na połowie gospodarzy. Jednak wciąż nic z tego nie wynika. Brak armat w postaci Lewandowskiego i Muellera daje się we znaki.

Ten niemiecki VAR jakiś taki inny. W Polsce przy żółtych kartkach nie ma analiz. Nie do końca douczeni są Niemcy.

Żółtą kartkę otrzymał Franck Ribery. Sędzia jednak napomniał zawodnika Bayernu.

Sędzia jednak analizuje sytuację. Czyżby "czerwo" dla Riberego? VAR działa, sędzia Gil w wozie pracuje.

Ribery uciekł rywalowi, ale chcąc mu uciec przypadkowo trafił go w twarz. Obyło się bez kartki.

Miękkie dośrodkowanie Rafinhi, bramkarz uprzedził dwóch zawodników Bayernu i wypiąstkował piłkę.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Thiago Alcantara.

Robben uderzał, ale trafił w mur. Tylko rzut rożny dla gości.

Rzut wolny dla Bayernu z ok. 22 metrów. Ribery został staranowany przez rywala.

Strzelał Sebastian Rudy, po raz kolejny uderzenie pomocnika było niecelne.

Bayern wciąż atakuje, ale akcjom gości brakuje dynamiki. Gospodarze spokojnie odpierają ataki.

W końcu coś się podziało w polu karnym gospodarzy. Z rzutu wolnego dogrywał Robben, bramkarz wybił piłkę, która mogła wpaść do siatki.

Bayern cały czas na połowie gości, ale bez okazji bramkowych.

Z rzutu wolnego kilka metrów ponad bramką uderzył Sebastian Rudy.

Żółtą kartkę za faul przed polem karnym otrzymał Sebastian Jung.

Gol! Strzelił Daniel Didavi. Asystował mu Yunus Malli. Pierwsza akcja gospodarzy i gol! Po krótko rozegranym rzucie rożnym dośrodkował Malli, a Didavi wykorzystał bierną postawę obrony i strzałem głową z ok. 5 metrów trafił na 1:0!

Płaska wrzutka Bernata z lewej strony, obrońca WfL wślizgiem na rzut rożny.

Od początku gra na połowie gospodarzy. Wolfsburg nie zamierza odsłaniać się przed rywalem.

Gramy!

Robert Lewandowski, podobnie jak kilka innych gwiazd Bayernu mecz rozpocznie na ławce. Wszak we wtorek Bawarczycy w Lidze Mistrzów grają z Besiktasem.

Spotkanie poprowadzi Sascha Stegemann.

Kto wygra mecz?

Po złotym medalu Kamila Stocha wracamy do rzeczywistości. Lider Bundesligi Bayern zagra na wyjeździe z 13. w lidze Wolfsburgiem.