WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
SD Eibar
20' Marco Cucurella 34' Ivan Ramis 44' Pablo de Blasis 45' Pablo de Blasis 80' Cote 82' Gonzalo Escalante
FC Barcelona
31' Lionel Messi 32' Lionel Messi 42' Nelson Semedo 82' Jordi Alba
2:2

Nikomu nie udało się rozstrzygnąć meczu po przerwie.

Doliczone dwie minuty.

Ostatnie ataki w tym spotkaniu. Piłkarze spoglądają zirytowani na zegar i widzą, że czasu zostało już bardzo niewiele.

Eibar. Schodzi: Charles. Wchodzi: Marc Cardona.

Mocne, ale niecelne uderzenie Arturo Vidala, który chciał dorzucić gola do wcześniejszej asysty przy trafieniu Lionela Messiego.

Żółtą kartkę otrzymał Gonzalo Escalante za przepychanki.

Żółtą kartkę otrzymał Jordi Alba za faul.

Marco Cucurella stanął przed genialną szansą, żeby odzyskać prowadzenie dla Eibaru. Potężne, zbyt potężne uderzenie z bliska, podczas gdy należało z zimną krwią znaleźć drogę do bramki odsłoniętej przez Jaspera Cillessena.

Żółtą kartkę otrzymał Cote za niebezpieczny wślizg.

Eibar. Schodzi: Ivan Ramis. Wchodzi: Sergio Alvarez.

Jasperowi Cillessenowi nie brakuje okazji do zrehabilitowania się za zachowanie przy dotychczas ostatnim golu. Holender w drugiej połowie wygląda na pewnego między słupkami.

Barcelona. Schodzi: Malcom. Wchodzi: Carles Perez.

Coraz mniej czasu na rozstrzygnięcie tego spotkania. Mają ochotę jedni i drudzy, ale jakby stracili w przerwie swoją skuteczność.

Eibar. Schodzi: Sergi Enrich. Wchodzi: Kike.

Faul w bocznym sektorze boiska. FC Barcelona miała szansę na zaskoczenie przeciwnika po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak po zagraniu Ivana Rakiticia futbolówka ominęła wszystkich zawodników.

Marko Dmitrović czujny w bramce gospodarzy. Interweniował jedną dłonią po płaskim uderzeniu Gerarda Pique, który zdecydował się na rajd po połowie przeciwnika.

Zbyt głębokie podanie w pole karne Eibaru i nawet rozpędzony Malcom nie miał szans na dogonienie uciekającej poza boisko piłki.

Groźni są gospodarze po powrocie z szatni na boisko. Nie chcą cofać się przed renomowanym przeciwnikiem. Widać, że są odpowiednio zmobilizowani.

Piłka po mocnym wstrzeleniu przeturlała się przez pole bramkowe lidera. Jasper Cillessen miał szczęście, że nie miał za plecami przeciwnika zdolnego do skierowania piłki do jego siatki po raz trzeci.

Pierwszy rzut rożny po przerwie wywalczyli gospodarze. Poradzili sobie w defensywie mistrzowie Hiszpanii.

Piłka ponownie w grze.

Barcelona. Schodzi: Nelson Semedo. Wchodzi: Moussa Wague.

Czy FC Barcelona odzyska prowadzenie po przerwie?

Po 45 minutach remis. Było na co popatrzeć.

Gol! Strzelił Pablo de Blasis.

Piękne uderzenie do bramki Jaspera Cillessena. Holender tylko ułatwił zadanie Pablo de Blasisowi, który precyzyjnym lobem wymierzył bramkarzowi Barcelony karę za niepotrzebną wycieczkę na przedpole.

Żółtą kartkę otrzymał Pablo de Blasis za faul.

Żółtą kartkę otrzymał Nelson Semedo za nadmierną ostrość w grze.

Jeszcze kilka minut zostało zawodnikom w pierwszej połowie. FC Barcelona wydaje się mieć aktualnie sytuację pod kontrolą.

Przerwa w grze spowodowana urazem. Chwila dla zawodników na złapanie oddechu.

Prowadzili gospodarze, a już muszą odrabiać stratę do przeciwnika. Takie są skutki pozostawienia bez odpowiedniej opieki Lionela Messiego.

Żółtą kartkę otrzymał Ivan Ramis za protestowanie.

Gol! Strzelił Lionel Messi. Asystował mu Ivan Rakitić.

Zwariowali obrońcy gospodarzy, którzy pozwolili Lionelowi Messiemu bezkarnie pobiec od połowy boiska na spotkanie z bramkarzem Eibaru. Argentyńczyk nie pozwolił sobie na błąd i już dał Barcelonie prowadzenie.

Gol! Strzelił Lionel Messi. Asystował mu Arturo Vidal.

Tak samo jak pierwsza bramka w tym meczu także druga jest efektem składnego ataku. Lionel Messi wyrównał na 1:1 strzałem z ostrego kąta po podaniu Arturo Vidala z drugiej linii. Pięknie to zrobili południowcy w talii Ernesto Valverde.

W ostatnich minutach najciekawsza była szansa na uderzenie z rzutu wolnego do bramki Eibaru, jednak Lionelowi Messiemu nie udało się przymierzyć.

Sędzia zaprosił na rozmowę zawodników obu drużyn. Dużo do powiedzenia miał przede wszystkim Arturo Vidalowi.

Spiker i kibice gospodarzy nadal zachwyceni prowadzeniem. Tymczasem drużyna z Barcelony nieco w szoku i jeszcze nie odpowiedziała na gola Eibaru.

Gol! Strzelił Marco Cucurella. Asystował mu Sergi Enrich.

Eibar na prowadzeniu. Po dośrodkowaniu Cote z lewego skrzydła przytomnie zachował się w polu karnym Sergi Enrich, który obsłużył podaniem Marco Cucurellę. Zawodnik z bujną czupryną pokonał Jaspera Cillessena mocnym uderzeniem po ziemi.

Podanie Lionela Messiego do rozpędzonego na lewym skrzydle Nelsona Semedo. Boczny defensor Barcelony wykonał wstrzelenie w pole bramkowe, a tam zabrakło gościom egzekutora.

Trochę spokojniejszy fragment spotkania. FC Barcelona stara się poukładać mecz na swoich zasadach i wygonić gospodarzy z okolicy pola karnego Jaspera Cillessena.

Akcja przyjezdnych zatrzymana blisko linii pola karnego. Eibar przeprowadził kontratak z wykorzystaniem prawego skrzydła, ale nie przedarł się pod bramkę Jaspera Cillessena.

Cios za cios w początkowym kwadransie spotkania. Piłka szybuje obok bramek. Eibar wywalczył dla siebie korner, po którym dwukrotnie musieli interweniować podopieczni Ernesto Valverde.

Marko Dmitrović interweniował po strzale z ostrego kąta. Denerwuje się bramkarz Eibaru na swoich obrońców, którzy pozwolili na niebezpieczne uderzenie.

Robi się ciekawie. Najpierw Lionel Messi zatańczył w polu karnym gospodarzy, a ci odpowiedzieli atakiem zakończonym strzałem w Jaspera Cillessena.

Wymieniają podania piłkarze z Katalonii, ale na razie mają problem ze zdobywaniem przestrzeni.

Gospodarze w granatowo-bordowych strojach, a FC Barcelona w różowych koszulkach oraz spodenkach.

Początek pojedynku.

Piłkarze wyszli z tunelu na boisko. Na początek gospodarze, którzy przygotowali szapaler dla mistrza Hiszpanii.

Czy FC Barcelona wygra mecz z Eibarem?

Sędzia: Jose Luis Munuera Montero

FC Barcelona wygrała w poprzedniej kolejce 2:0 z Getafe. Podniosła się z kolan po upokarzającej porażce 0:4 w Liverpoolu. W rundzie jesiennej sprawiła Eibarowi lanie 3:0 na Camp Nou.

FC Barcelona ma zagwarantowane mistrzostwo Hiszpanii. Po fiasku w Lidze Mistrzów drużynie z Katalonii pozostało oczekiwać na finał Pucharu Króla. Zanim do niego dojdzie, zagra z Eibarem w Primera Division.

Eibar jest bezpieczny na 12. miejscu w tabeli. Drużyna z Kraju Basków zdobyła 46 punktów w 37 kolejkach. Swój poprzedni mecz przegrała 0:1 na wyjeździe z Villarrealem. Wcześniej pokonała Valencię CF i Real Betis.