WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Polska
25' Krzysztof Piątek 69' Tomasz Kędziora 76' Robert Lewandowski 84' Kamil Glik
Łotwa
53' Vitalijs Maksimenko 74' Janis Ikaunieks
2:0

Koniec. Długo czekaliśmy na gola, w końcu padł. Trafił Lewandowski, wynik ustalił Glik. 2:0 i kolejny krok do Euro 2020 zrobiony!

Ostatnie sekundy, już oszczędzamy rywala, ale może jeszcze jedna akcja?

Wiele wskazuje na to, że będziemy liderem grupy G!

Spokojne końcowe minuty. Polacy swoje w końcu zrobili i cenią co mają.

Sędzia doliczył 4 minuty.

Lewandowski ruszył z piłką, już był w polu karnym, ale sfaulował wracającego rywala.

Z rzutu wolnego uderzył Robert Lewandowski, bardzo wysoko ponad bramką.

Trójka i kończymy? - proponuje pan Henio. Jesteśmy za!

Łotwa. Schodzi: Arturs Karasausks. Wchodzi: Kristers Tobers.

Gol! Strzelił Kamil Glik. Asystował mu Jakub Błaszczykowski. Już możemy być spokojni! Dośrodkował Błaszczykowski, a Glik z czterech metrów głową na 2:0!

Jak on to zrobił? Lewandowski do Frankowskiego, ten miał niemal pustą bramkę, ale Steinbors odbił piłkę.

Seria błędów z obu stron. Najpierw Polacy łatwo stracili piłkę, później rywale.

Za moment na boisko wejdzie Frankowski, Przemysław Frankowski.

Łotysze w ataku, oby nic im nie wyszło. Oni swoje okazje już mieli.

Sprzed pola karnego uderzał Błaszczykowski, trafił w rywala.

Robert, Robercik, Robcio, Robuś! LEWY!

Jeszcze trwają analizy VAR. Oczywiście żartujemy. Prowadzimy i jedźmy dalej!

Gol! Strzelił Robert Lewandowski. Asystował mu Arkadiusz Reca. A teraz zaliczył drugie! I to jakie! Do dośrodkowania Recy doszedł Lewandowski i głową z sześciu metrów wprawił w ekstazę Polaków i pana Henia! 1:0!

Reca w 2. połowie miał jedno dobre zagranie, wyrzut z autu.

Lewandowski drobił kroczki i uderzył w mur. Pan Henio płacze i zamyka oranżadę.

Żółtą kartkę otrzymał Janis Ikaunieks.

Rzut wolny dla Polski z 20 metrów. Idealna okazja dla Lewandowskiego. Faulował Rakels. Pan Henio już się cieszy i otwiera oranżadę.

Czas płynie, Polacy przestali zagrażać Łotyszom.

Kontra Łotyszy, z dystansu daleko od celu uderzył Karasausks.

Czasu mamy coraz mniej. Tempo dobre, okazje są, ale gola wciąż nie ma.

Łotwa. Schodzi: Vladislavs Gutkovskis. Wchodzi: Roberts Uldrikis.

Żółtą kartkę otrzymał Tomasz Kędziora. Polak trafił butem w twarz rywala.

Łotysze zaczynają kraść sekundy. Teraz "cierpi" Gutkovskis, ucierpiała szeroko pojęta uroda.

Krychowiak. - Urwij! - krzyknął partner. Niestety, trafił w rywala i znowu rzut rożny.

Grosicki był chyba zbyt blisko bramki i... zgłupiał. Rywale wybili mu piłkę.

Grosicki ruszył lewą stroną, efektem kolejny rzut rożny.

Reca... Co ten pan robi na boisku? Brak ogrania aż rzuca się w oczy. Jakim prawem został wystawiony w MECZU REPREZENTACJI Polski?

Pan Henio jest już pewny, że zaraz strzelimy. W takim razie czekamy. Pan Henio wie!

Lewandowski do Piątka, ten minął bramkarza. Strzał z ostrego kąta wylądował na bocznej siatce.

Dogrywał Zieliński, piłka spadła na górną siatkę.

Szukamy gola! Dośrodkował Krychowiak, Grosicki głową. Steinbors z problemami obronił.

Maksimienko zagrał ręką, sędzia uznał, że rzut karny nam się nie należy.

Dośrodkowanie z rogu, strzał głową zdołał złapać Szczęsny. Drugie ostrzeżenie.

Ależ mieliśmy szczęście. Karasausks biegł sam naprzeciwko Szczęsnego. Zdążyli wrócić obrońcy i powstrzymać rywala.

Z ok. 15 metrów mocno, ale ponad bramką huknął Zieliński. Polska w natarciu!

W końcu Łotyszom udało się przedostać pod bramkę Polaków, ale bez zagrożenia.

Grosicki przejął piłkę, ale sędzia "sokole oko" dostrzegł zagranie ręką.

Żółtą kartkę otrzymał Vitalijs Maksimenko.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego, głową uderzał Piątek, Steinbors po raz kolejny świetnie w bramce.

Laizans ostro potraktował Lewandowskiego i... sam ucierpiał.

Grosicki do Lewandowskiego, strzał z ok. 15 metrów trafił rywala.

Po dograniu z rogu ucierpiał Krychowiak, Polak szybko doszedł do siebie.

Lewandowski do Grosickiego, strzał z dziesięciu metrów odbił Steinbors!

Dwie minuty gry po przerwie, niewiele dzieje się na boisku.

Wracamy do meczu!

Polska po przerwie zagra na miarę oczekiwań?

Przerwa. Bez goli. A miało być tak pięknie.

Jeszcze minuta przed nami.

Lewandowski po raz kolejny biegł z piłką, zamiast podawać szukał miejsca do oddania uderzenia. Zgubił piłkę.

Jesteśmy coraz bliżej przerwy. Nie ma co ukrywać, jesteśmy rozczarowani.

Polacy zamknęli Łotyszy przed polem karnym. Brakuje miejsca do oddania strzału.

Lewandowski przyjął piłkę w polu karnym, strzał z woleja trafił w rywala.

Odpowiedź Łotyszy, w dobrej sytuacji znalazł się Gutkovskis, płaski strzał obronił Szczęsny.

Dośrodkowanie z rogu, głową uderzał Lewandowski, wprost w Steinborsa.

Akcja Łotyszy, strzał Rakelsa obronił Szczęsny.

Piątek uderzał głową, metr ponad poprzeczką.

Lewandowski uderzył technicznie, piłka odbiła się od słupka i wróciła na boisko!

Zieliński otrzymał piłkę w polu karnym, dośrodkował, ale źle trafił w piłkę.

O Panie... Dośrodkował Reca, tragicznie. Od bramki goście.

Jedna z nielicznych w ostatnim czasie akcja gości, sędzia przerwał grę. Powodem spalony.

Grosicki z piłką w polu karnym, obrońca wybił piłkę na rzut rożny.

Składna akcja Polaków, zagranie do Lewandowskiego, ale kapitan nie zdążył do piłki. Szybszy Steinbors.

Atak pozycyjny Polaków. Szukamy dziury w defensywie Łotyszy.

Żółtą kartkę otrzymał Krzysztof Piątek. Tak się kończy gra aktorska.

Piłkę przejął Piątek, po chwili padł w polu karnym. Sędzia uznał, że "Pio, pio, pio" symulował i...

Lewandowski sam na sam z bramkarzem, górą Steinbors.

Gutkovskis ostro potraktował Klicha. - To jest czerwona kartka - jak zawsze zaczął krzyczeć pewien trener. Sędzia nie dał nawet żółtej.

Do dośrodkowania nie doszli Piątek i Lewandowski. Po chwili goście wyprowadzili kontrę, którą faulem zatrzymał Kędziora.

Uderzał Deniss Rakels, piłka wpadła do Wisły.

Błąd Glika, Łotysze wyszli 2 na 2, ale Deniss Rakels tragicznie dogrywał do partnera.

Z rzutu wolnego dogrywał Grosicki, zagrożenia nie stworzył.

Gramy szybciej i momentalnie zaczynają gubić się Łotysze. - Taka była taktyka - przekonuje p. Henio.

Lewandowski przejął piłkę, ruszył z nią, strzał z ok. 18 metrów minął słupek o metr. Szkoda...

Dośrodkował Kamil Grosicki, Polska wciąż bez strzału na bramkę.

Polacy ukatywnili się, Piątek zaatakował prawą stroną. Po dograniu rywale wybili piłkę na róg.

- Spokojnie, rozkręcą się - twierdzi pan Heniek. Pan Heniek zna się na robocie, całe życie ogląda telewizję.

Grosicki dośrodkował z rzutu wolnego, Steinbors piąstkując zrobił świecę, przy okazji na murawę padło dwóch Łotyszy.

Z rogu niewiele wyszło, ale po chwili Grosicki dobrze dośrodkował. Obrońca musnął piłkę i utrudnił jej przejęcie Lewandowskiemu.

Szybsza akcja Polaków, Piątek trafił w rywala i będzie rzut rożny.

Po dośrodkowaniu z rogu ucierpiał Glik. Polaka bolą plecy. Znachorzy są już przy obrońcy.

Polacy wciąż spokojnie, aktywniejsi są goście, którzy wywalczyli rzut rożny.

Lewą stroną ruszył Lewandowski. Wpadł w pole karne, ale został zatrzymany. Na piłkę przed bramką czekał już Piątek.

Karasausks uderzył płasko sprzed pola karnego. Szczęsny jest czujny.

Sędzia uznał, że w ataku faulował Lewandowski. Trochę za ostro zagrał nasz kapitan.

Polacy w końcu na połowie rywala, dłużej rozgrywamy piłkę.

Deniss Rakels uderzył z rzutu wolnego, pół metra obok słupka.

Dość niespodziewany potączek. To goście nadają ton wydarzeniom na placu gry. Mamy problemy, póki co niewielkie.

Polacy po raz pierwszy w polu karnym rywala, ale szybsi obrońcy.

Przymierzył Vitalijs Maksimenko, słabo i niecelnie.

Vladislavs Gutkovskis biegł z piłką kilkanaście metrów i uderzył z dystansu. Szczęsny sparował piłkę.

Łotysze wysoko atakują Polaków, co utrudnia Biało-Czerwonym rozgrywanie piłki.

17. sekunda. Łotysze tak rozgrywali piłkę, że wybili ją na aut.

Gramy!

Ciarki na plecach, ;onad 50 tysięcy gardeł odśpiewało hymn Polski!

Piłkarze już na murawie! Za moment hymny.

Po meczu z Łotwą Polska zostanie liderem grupy?

W naszej grupie o 20:45 rozpocznie się mecz Słowenii z Macedonią Północną. Relację można śledzić tutaj.

Krzysztof Piątek zdobędzie gola?

30 minut do meczu, czas wdziewać barwy, stroić trąbki i... a nie, pirotechnika jest zabroniona.

Na czele polskiej grupy, oby na moment, Izrael. Polska jest 3.

Sporne kwestie w meczu rozstrzygał będzie Aliyar Aghayev (Kazachstan).

Sensacja w naszej grupie. W Austrii będzie gorąco.

Raz jeszcze, wszystko ładnie rozrysowane.

W kadrze na mecz zabrakło Szymona Żurkowskiego.

Jerzy Brzęczek wykonał dobry ruch stawiając na Arkadiusza Recę?

Godzina do meczu! Czas na pierwszą ankietę.

Kto wygra mecz?

Coraz bliżej końca meczu Izraela z Austrią. Gospodarze prowadzą... 4:2.

Znamy skład Łotyszy. Sporo znanych w Polsce nazwisk.

Znamy skład Biało-Czerwonych. Jest niespodzianka! W składzie miejsce znalazł Arkadiusz Reca. To sensacyjna decyzja Jerzego Brzęczka.

Już są! Korków nie było, Polacy dotarli na Stadion Narodowy.

Łotwa gra na wyjeździe, ale część piłkarzy może czuć się jak u siebie.

Dzisiaj będzie można powiedzieć: Oto oni! Cali w bieli! Nasze Orły!

Do meczu pozostało niewiele ponad 90 minut. Przeżyjmy to, co działo się w szatni po wygranej w Wiedniu.

A mogło być jeszcze gorzej. Po potyczce z Austrią ośmiu zawodników miało problemy zdrowotne.

Również o 20:45 rozpocznie się mecz sesnacyjnego lidera grupy G. Macedonia Północna zmierzy się ze Słowenią.

Celem na niedzielę jest awans na pozycję lidera grupy.

Trwa inny mecz w naszej grupie i jak na razie Izrael prowadzi z Austrią 2:1! Relację ze spotkania można śledzić tutaj.

Eliminacje do mistrzostw Europy, odsłona numer 2. Po wygranej w Austrii każde potknięcie z Łotwą będzie piłkarską tragedią narodową.