Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Liverpool FC
7' Divock Origi 11' Fabinho 54' Georginio Wijnaldum 56' Georginio Wijnaldum 66' Joel Matip 79' Divock Origi
FC Barcelona
45+1' Sergio Busquets 53' Ivan Rakitić 75' Nelson Semedo
4:0

Piłkarski cud przy Anfield Road. Liverpool FC zrobił to, co wydawało się prawie niemożliwe. The Reds w finale Ligi Mistrzów.

Faul na Fabinho i zyskuje czas Liverpool FC. Nie wygląda Lionel Messi na człowieka, który jeszcze dokona zwrotu akcji.

Twardo stoi na nogach 11 zawodników w czerwonych strojach. Zostało kilka minut.

Rozgrywa FC Barcelona. Dokładnie 10 lat i jeden dzień temu awansowała do finału Ligi Mistrzów dzięki bramce na 1:1 strzelonej na Stamford Bridge w 93. minucie.

Agresywni w odbiorze gospodarze. Sadio Mane dostał podanie na wolne pole i jego najważniejszym zadaniem było urwanie kilkunastu sekund przeciwnikom.

Doliczone pięć minut do regulaminowego czasu.

Broni Liverpool FC ostatkiem sił, naciera FC Barcelona. Za moment ostatnia zmiana przeprowadzona przez Juergena Kloppa.

Wrócił Virgil Van Dijk, którego kontuzja nie była poważna. Od razu zameldował się udaną interwencją po dośrodkowaniu.

Wrzawa na trybunach. Po dośrodkowaniu Nelsona Semedo interweniował Alisson na przedpolu.

Szuka gola FC Barcelona. Potrzebuje jednego trafienia, żeby wygrać ten dwumecz. Na obrzeżach pola karnego wymieniają podania podopieczni Ernesto Valverde.

Ucierpiał Virgil Van Dijk. Na moment musiał osierocić defensywę, którą dowodzi z powodzeniem w rewanżu.

Tylko raz w historii Liverpool FC odniósł wyższe zwycięstwo na własnym stadionie z hiszpańskim przeciwnikiem. Jeszcze atakuje angielska drużyna. Xherdan Shaqiri główkował ponad poprzeczką po wrzutce z drugiej linii.

Liverpool. Schodzi: Divock Origi. Wchodzi: Joe Gomez.

Przerwa w grze spowodowana urazem. Na stojąco już kibice gospodarzy. W tym potwornym kotle próbują zebrać myśli zawodnicy z Katalonii.

Nie mogą uwierzyć w to, co dzieje się przy Anfield Road, obecni tam kibice Barcelony.

FC Barcelona ma jeszcze szansę na zadanie decydującego ciosu. Na razie chaotyczne ataki chwiejących się na nogach przyjezdnych.

Barcelona. Schodzi: Ivan Rakitić. Wchodzi: Malcom.

Walczą o każdą piłkę gospodarze. Są o krok od awansu w fantastycznych okolicznościach.

Gol! Strzelił Divock Origi. Asystował mu Trent Alexander-Arnold.

Gol! Gol! Gol! Gol! Czwarta bramka Liverpool FC. Można powiedzieć sakramentalne - w tym spotkaniu na pewno nie bedzie dogrywki. The Reds odwracają los dwumeczu. Łzy szczęścia pojawiają się w oczach kibiców na Anfield. Po raz drugi przymierzył do bramki Marca-Andre ter Stegena - Divock Origi. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego był kompletnie osamotniony i trafił z bliska. Co robiła obrona Dumy Katalonii? Nie wiadomo.

Na razie najważniejszy zawodnik rewanżu. Po jego szarży zrobiło się 3:3 zamiast 1:3 w dwumeczu.

Żółtą kartkę otrzymał Nelson Semedo za faul na Sadio Mane.

Barcelona. Schodzi: Arturo Vidal. Wchodzi: Arthur Melo.

Przegrupowanie po kosmicznym pościgu. Liverpool czekał na piłkarski cud i on może stać się faktem. Nadal jednak w grze o finał jest również FC Barcelona.

Sergi Roberto rozgrywał w bocznym sektorze boiska. Piłka została wrzucona w pole karne, ale w kierunku będącego na spalonym Luisa Suareza.

Georginio Wijnaldum - nie potrzebował nawet kwadransa na strzelenie dubletu po pojawieniu się na boisku.

Już odpowiedzieli gospodarze. Marc-Andre ter Stegen poradził sobie ze strzałem Jamesa Milnera, po którym piłka poszybowała w miejsce, w którym stał.

Już nie tylko może, ale musi atakować FC Barcelona. Gospodarze schowali się na moment na własnej połowie po bardzo dynamicznym okresie w swoim wykonaniu.

Po wrzutce z rzutu rożnego kolejna próba poprawienia wyniku przez Lionela Messiego. Strzał gwiazdora Barcelony z ostrego kąta został zatrzymany przez broniącego w rewanżu jak w transie Alissona.

Nie tym razem. Piłka po strzale Lionela Messiego z rzutu wolnego odbiła się od muru, wytraciła prędkość. Ostatecznie wybił ją na korner James Milner.

Żółtą kartkę otrzymał Joel Matip.

Joel Matip nie widział innego sposobu na zatrzymanie rozpędzonego Lionela Messiego niż faul. Szansa na gola z rzutu wolnego Argentyńczyka.

Luis Suarez sprowokował przeciwnika do przewinienia w centrum boiska. Ewentualna bramka Dumy Katalonii spowoduje, że Liverpool FC będzie potrzebować dwóch do awansu.

Liverpool FC na połowie przeciwnika. Gospodarze chcą złapać przeciwnika za gardło i rozstrzygnąć dwumecz bez konieczności rozgrywania dogrywki.

Musi zareagować FC Barcelona. Sytuacja podbramkowa podopiecznych Ernesto Valverde. Powracają koszmary ze Stadio Olimpico w Rzymie. Obecny wynik, jeżeli utrzyma się do końca podstawowego czasu, będzie oznaczać dogrywkę.

Liverpool FC dokonuje małego piłkarskiego cudu. Teraz to gospodarze są uskrzydleni i to oni czują wiatr w żaglach.

Gol! Strzelił Georginio Wijnaldum. Asystował mu Xherdan Shaqiri.

Straty z Barcelony odrobione! Szaleństwo przy Anfield Road. Po niespełna godzinie Liverpool FC może cieszyć się z udanego pościgu. Ponownie złoty zmiennik Georginio Wijnaldum, którzy przyczaił się między obrońcami Barcelony i główkował na 3:0 po wrzutce Xherdana Shaqiriego.

Gol! Strzelił Georginio Wijnaldum. Asystował mu Trent Alexander-Arnold.

Trafił ze zmianą Jurgen Klopp! Liverpool FC złapał kontakt z przeciwnikiem w dwumeczu. Temperatura na Anfield sięga zenitu. Mocne uderzenie Georginio Wijnalduma do bramki po podaniu Trenta Alexandra-Arnolda.

Żółtą kartkę otrzymał Ivan Rakitić.

Ivan Rakitić zatrzymał piłkę ręką. Cuneyt Cakir musiał gwizdnąć. Do tego kartonik.

Alisson broni równie dobrze jak Marc-Andre ter Stegen. Były zmiennik Wojciecha Szczęsnego lepszy w sytuacji sam na sam z Luisem Suarezem!

Sadio Mane nie wybiegł sam na sam z bramkarzem, ponieważ zdążył dziobnąć piłkę Sergi Roberto. Jeszcze rzut rożny i było szalenie gorąco w polu karnym Barcelony. Marc-Andre ter Stegen bronił po strzale z bliska Virgila Van Dijka!

Zdjęcia z bitwy o finał Ligi Mistrzów.

W ostatnim momencie Sergi Roberto nie pozwolił na uderzenie głową Georginio Wijnaldumowi po centrze Xherdana Shaqiriego.

Korner dla przedstawiciela Premier League. Odchodząca piłka Xherdana Shaqiriego dotarła do Virgila Van Dijka, po którego strzale futbolówka utknęła w gąszczu zawodników FC Barcelony.

Piłka ponownie w ruchu.

Szykuje się pierwsza zmiana w obozie gospodarzy.

FC Barcelona prowadzi w dwumeczu 3:1.

Czy Liverpool FC strzeli drugiego gola po przerwie?

Mocno rozpoczął Liverpool FC, strzelił gola, odrobił część strat, ale nadal zdecydowanie bliżej finału Ligi Mistrzów jest FC Barcelona.

Alisson! Brazylijczyk nie do pokonania w pierwszej połowie rewanżu. Brawurowo wyszedł z bramki i powstrzymał w sytuacji sam na sam Jordiego Albę.

Po stracie The Reds ekspresowy atak przeprowadzili piłkarze z Barcelony. Zakończył się uderzeniem po ziemi Lionela Messiego. Futbolówka przeturlała się metr obok bramki Alissona.

Liverpool FC w posiadaniu piłki. Bramka strzelona do szatni spowodowałaby duże zwątpienie w obozie przeciwnika, ale interweniował ze spokojem na przedpolu Marc-Andre ter Stegen.

Żółtą kartkę otrzymał Sergio Busquets za faul w powietrznym starciu z Fabinho.

Doliczone cztery minuty.

Korner po tym jak strzał blokował Arturo Vidal. The Reds na razie nie są groźni po dośrodkowaniach z narożnika boiska.

Miękka piłka Xherdana Shaqiriego w pole karne. W odpowiednim momencie wystartował Sadio Mane i uniknął spalonego, jednak dobrze zorientowany obrońca strącił piłkę do Marca-Andre ter Stegena.

Dobra energia między szkoleniowcami.

Także Andrew Robertson nie zamierza przedwcześnie opuszczać boiska i zmuszać do zmiany Juergena Kloppa.

Tym razem ucierpiał Andrew Robertson w pojedynku z Luisem Suarezem.

Sadio Mane stara się brać na siebie odpowiedzialność za to jak wyglądają ataki Liverpool FC. Przed momentem odrobinę za długo holował futbolówkę, choć z drugiej strony, trudno było uruchomić Divocka Origiego.

Piłka zagrana przez Jordana Hendersona za plecy obrońców przeciwnika. Nie udało się tam wyprzedzić broniących Ernesto Valverde.

Kombinacja zespołu z Katalonii. Dwa dośrodkowania z prawej flanki zostały unieszkodliwone przez Virgila Van Dijka.

FC Barcelona szuka swojego gola, żeby pozbawić przeciwnika marzeń o awansie.

Jordan Henderson zamierza pozostać na boisku.

Niebezpieczny upadek Jordana Hendersona. Juergen Klopp spogląda jakby z przerażeniem na swojego pomocnika.

Pozostał około kwadrans przed przerwą. Zobaczymy, kto jeszcze przeprowadzi szturm w pierwszej części meczu.

Przerwa w grze była spowodowana interwencją medyków. Zdrowi piłkarze mieli chwilę na złapanie oddechu w tym intensywnym pojedynku.

Po wrzutce Lionela Messiego jeszcze próbował Ivan Rakitić uruchomić Luisa Suareza. Interweniował w tym zamieszaniu Virgil Van Dijk.

Cofnęli się na moment gospodarze. Nie można przez całe spotkanie próbować odbiorów na całej długości boiska. Akcję przeprowadziła w tej sytuacji Barcelona i została zatrzymana dopiero na linii pola karnego.

Liverpool FC potrzebuje wciąż minimum dwóch goli.

Xherdan Shaqiri biegał przed polem karnym Dumy Katalonii. O jeden zwód za daleko i poradzili sobie podopieczni Ernesto Valverde.

Wrócili do agresywnego pressingu podopieczni Juergena Kloppa. Grający w czerwonych strojach piłkarze starają się kasować w zarodku akcje Barcelony.

Marc-Andre ter Stegen interweniował po mocnym strzale Andrewa Robertsona z kilkunastu metrów. Boczny defensor zakończył akcję z udziałem Virgila Van Dijka oraz Sadio Mane.

Akcja solowa Sadio Mane. Jego próba dogrania futbolówki w pole karne została zablokowana przez Clementa Lengleta. Poprawka Andrewa Robertsona, po której zablokowane uderzenie oddał Jordan Henderson.

Po serii sytuacji podbramkowych seria fauli. James Milner potraktował ostro Luisa Suareza. Wcześniej ryzykował Fabinho, który jako pierwszy dostał w tym meczu kartkę.

Ofensywnie, dynamicznie, nikt nie odpuszcza na Anfield.

Polują na swojego gola piłkarze z Barcelony. Ich kontrataki sieją coraz większe spustoszenie na połowie Liverpoolu. Alisson poradził sobie z płaskim uderzeniem Philippe'a Coutinho. Coraz trudniejsze egzaminy zdaje golkiper The Reds.

Tak The Reds otworzyli wynik rewanżu.

Najgroźniejsza z dotychczasowych akcji Barcelony. Wyrównanie było blisko. Po podaniu Jordiego Alby i uderzeniu Lionela Messiego drużynę z Liverpoolu ratował Alisson! Tylko korner po tej akcji miała Duma Katalonii.

FC Barcelona próbuje dojść do głosu na terenie przeciwnika. Rewanż rozpoczął się od piłkarskiego trzęsienia ziemi pod zawodnikami z Katalonii.

Liverpool FC już odrobił część strat.

Żółtą kartkę otrzymał Fabinho za faul na Luisie Suarezie.

Cuneyt Cakir nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Powalony w szesnastce Sadio Mane przez Sergiego Roberto, ale sędzia nie widział nic nieprzepisowego.

Idzie do przodu po swoje Liverpool FC. W ostatnim momencie Marc-Andre ter Stegen sprzątnął futbolówkę sprzed nosa nadbiegającego Divocka Origiego.

Gol! Strzelił Divock Origi.

Ekscytująco rozpoczyna się rewanż! Bramka Divocka Origiego powinna zapewnić wielkie emocje! Napastnik Liverpoolu był tam gdzie powinien po uderzeniu Jordana Hendersona oraz interwencji Marca-Andre ter Stegena i wykonał dobitkę z bliska. The Reds na prowadzeniu. Wymierzyli karę gościom za stratę piłki na własnej połowie.

Już wstali szkoleniowcy obu drużyn. Nie wysiedzieli na ławkach nawet pięciu minut.

Przed wykonaniem rzutu rożnego Cuneyt Cakir postanowił porozmawiać z krewkimi zawodnikami. Zdenerwowani i agresywni piłkarze na początku rewanżu.

W odpowiedzi płaskie dośrodkowanie podopiecznych Juergena Kloppa, po którym FC Barcelona ratowała się wybiciem na korner. Wrzutka ze stałego fragmentu nie była niebezpieczna.

Od środka grająca w żółtych strojach FC Barcelona. Już przyspieszył w centrum boiska Lionel Messi i cała grupka gospodarzy miała problem z jego zatrzymaniem.

Pierwszy gwizdek!

You'll Never Walk Alone z dziesiątek tysięcy gardeł na Anfield. Piłkarze przygotowują się do wyjścia z katakumb stadionu na boisko.

Obecni na stadionie wielcy nieobecni.

Czy Liverpool FC strzeli gola w pierwszej połowie rewanżu?

W ćwierćfinale poprzedniej edycji Ligi Mistrzów piłkarze Barcelony odpadli mimo zaliczki trzech goli po meczu na własnym stadionie. W rewanżu zostali dogonieni przez AS Romę, której bramkarzem był Alisson. Sytuacja była jednak nieco inna niż obecna Liverpool FC, ponieważ na Camp Nou było wtedy 4:1, a niespełna tydzień temu 3:0.

The Reds w klasycznych strojach.

Piłkarze Liverpoolu FC na Anfield.

Liverpool FC wygrał przy Anfield Road jeden w historii mecz z Dumą Katalonii. Skromnie 1:0 na początku wieku. Tym razem taka wygrana nie będzie satysfakcjonująca dla The Reds. Żeby przynajmniej doprowadzić do dogrywki potrzebują trzech goli w ciągu 90 minut.

Sędzia: Cuneyt Cakir (Turcja)

The Reds będą grać w rewanżu bez dwóch z trzech swoich najlepszych strzelców. Juergen Klopp nie mógł wystawić kontuzjowanych Mohameda Salaha i Roberto Firmino.

Liverpool FC staje przed bardzo trudnym zadaniem. Po porażce 0:3 w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów podopiecznym Juergena Kloppa nie pozostało nic innego niż zaatakować przeciwnika z Barcelony.