WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jagiellonia Białystok
24' Ivan Runje 31' Guilherme Sitya 42' Jesus Imaz 50' Bodvar Bodvarsson 54' Andrej Kadlec 64' Jesus Imaz 90+3' Bartosz Kwiecień
Lech Poznań
5' Nikola Vujadinović 12' Łukasz Trałka 21' Joao Amaral 26' Pedro Tiba 55' Wołodymyr Kostewycz 62' Timur Żamaletdinow 77' Timur Żamaletdinow 90+1' Filip Marchwiński 90+5' Mateusz Skrzypczak
3:3

Podział punktów po szalonym meczu. Lech Poznań najpierw wygrywał 2:0, potem Jagiellonia wygrywała 3:2, a skończyło się na remisie 3:3.

Bartosz Kwiecień główkował w polu karnym po centrze z lewej strony, ale niecelnie.

Jasmin Burić nie dał się zaskoczyć. Bośniak obronił mocny strzał Guilherme Sityi z rzutu wolnego.

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Skrzypczak.

Lech. Schodzi: Pedro Tiba. Wchodzi: Mateusz Skrzypczak.

Zawodnicy Jagi opanowali piłkę przed polem karnym po dośrodkowaniu z prawej strony. Guilherme Sitya oddał strzał, który zablokowali piłkarze Lecha.

Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Kwiecień.

Żółtą kartkę otrzymał Filip Marchwiński za faul na Jakubie Wójcickim.

Daniel Stefański doliczył osiem minut do podstawowego czasu gry.

Lech przy piłce, ale Jagiellonia w końcówce stawia twarde warunki. Czy poznaniacy przełamią wynik na swoją korzyść?

Niezbyt udane dośrodkowanie z lewej strony Wołodymyra Kostewycza. Sytuację wyjaśnie Ivan Runje.

Znowu okazja Macieja Makuszewskiego. Skrzydłowy nie najlepiej opanował kozłującej piłki i niecelnie dośrodkował w pole karne. Na jego szczęście, błąd popełnił Jakub Wójcicki i będzie rzut rożny.

Kolejna odważna próba na bramkę Jagiellonii. Tym razem w wykonaniu Macieja MakuszewskiegoMarian Kelemen broni płaski strzał.

Nie miał najdogodniejszej pozycji do strzału Kamil Jóźwiak. Ale i tak postanowił uderzyć w polu karnym. Piłka przeleciała nad bramką.

Łapał wiatr w żagle Kamil Jóźwiak. Dryblował, ale złapało go w zasadzkę trzech rywali. Lech musi budować atak od nowa.

Gol! Strzelił Timur Żamaletdinow. Asystował mu Filip Marchwiński.

Dobra akcja zmienników Lecha. Marchwiński zagrał do Zamaletdinowa, który postanowił uderzyć z dystansu. Piłka odbiła się rykoszetem od Zorana Arsenicia i zaskoczyła bramkarza Jagi. Znowu mamy remis. Dzieje się w Białymstoku!

Niezłe dośrodkowanie Wołodymyra Kostewycza, ale piłka wybita na aut bramkowy. Będzie drugi rzut rożny.

Lech. Schodzi: Joao Amaral. Wchodzi: Filip Marchwiński.

Maciej Makuszewski wycofał piłkę przed pole karne do Pedro Tiby. Portugalczyk uderzył z dystansu, ale daleko obok słupka.

Nieudane dośrodkowanie Martina Pospisila z prawej strony w pole karne Lecha. I jedziemy w drugą stronę.

Niezła próba Macieja Makuszewskiego. Polak prostopadle zagrywał do Joao Amarala, ale Portugalczyka wyprzedził Marian Kelemen.

Jagiellonia ma dobry okres. Białostoczanom udaje się rozbijać kolejne ataki Lecha. Są na fali.

Gol! Strzelił Jesus Imaz.

Ależ precyzyjny strzał Imaza z rzutu karnego. Jagiellonia wygrywa 3:2.

Żółtą kartkę otrzymał Timur Żamaletdinow.

Jednak nie ma bramki dla Jagiellonii. Zanim Runje oddał strzał, Timur Żamaletdinow faulował w polu karnym rywala, pociągał go za koszulkę.

Arbiter główny obejrzy bramkową sytuację Ivana Runje w monitorze.

Daniel Stefański ma jakieś wątpliwości, konsultuje się z arbitrami VAR.

Ależ to była akcja Jagiellonii! Piłkę wybitą po dośrodkowaniu przejął przed polem karnym Martin PospisilJasmin Burić wygiął się jak struna i obronił jego strzał. Wybicie przechwycił na lewej stronie pola karnego Runje. Obrońca precyzyjnym strzałem trafił do bramki, posłał piłkę za kołnierz Buricia.

Guilherme Sitya bawi się w napastnika. Brazylijczyk znowu pokazał się w polu karnym, nie zdążył przyjąć dobrze piłki, ale wywalczył rzut rożny.

Żółtą kartkę otrzymał Wołodymyr Kostewycz za faul na Martinie Kostalu.

Gol! Strzelił Andrej Kadlec.

Dośrodkowanie z lewej strony od Bodvara Bodvarssona wybił Nikola Vujadinović. Obrońca miał pecha, bo wyłożył piłkę Kadlecowi. Słowak szybko uderzył z powietrza i trafił na 2:2!

Przytomna interwencja Roberta Gumnego. Obrońca zatrzymał na prawej stronie Martina Pospisila.

Żółtą kartkę otrzymał Bodvar Bodvarsson.

Rozkręca się nam Robert Gumny. Obrońca zdecydował się na mocny strzał z dystansu, który nie poleciał w światło bramki.

Lepiej radzą sobie poznaniacy. Niezłe dośrodkowanie Roberta Gumnego, z którym w polu karnym nie poradziło sobie dwóch jego kolegów.

Jagiellonia z wielkimi problemami próbuje rozegrać atak pozycyjny. Gęsto od zawodników Lecha w polu karnym.

Wracamy na drugą połowę!

Koniec pierwszej połowy. "Skreśleni" z Poznania wygrywają w Białymstoku 2:1. Nadzieję Jagiellonii daje gol Jesusa Imaza strzelony z rzutu karnego.

Niezły atak Lecha. Ciężar gry przeniesiony z lewej na prawą stronę. Maciej Makuszewski był w polu karnym i oddał płaski strzał. Marian Kelemen broni.

Darko Jevtić zszedł z boiska. Rozgrzewkę kończy Timur Żamaletdinow, to on prawdopodobnie zmieni Szwajcara.

Darko Jevtić doznał kontuzji mięśniowej. Pospieszyli do niego medycy, ciekawe czy będzie w stanie kontynuować grę.

Sędzia doliczył sześć minut.

Gospodarze i tak nie wystrzegają się kolejnych błędów. Andrej Kadlec dośrodkował z prawej strony. Jesus Imaz faulował w polu karnym Lecha.

Kilka minut do końca pierwszej połowy, a Jagiellonia zdobywa bramkę kontaktową. Jesus Imaz wywalczył rzut karny i go wykorzystał.

Jest decyzja! Daniel Stefański cofa karę dla Imaza, a wskazuje na rzut karny dla Jagiellonii.

Stefański cały czas ogląda sporną sytuację.

Burić złapał za nogę Imaza - tak pokazują powtórki. Sędzia Daniel Stefański biegnie do monitora, będzie analizował sytuację.

Prostopadłe podanie w pole karne Lecha przejął Jesus Imaz. Hiszpan postanowił minąć Jasmina Buricia i spróbować uderzyć do pustej bramki. Sędzia przerwał grę, ale ukarał żółtą kartką nie Buricia, a Imaza.

Kolejny nieudany atak Jagiellonii. Dośrodkowanie z prawej strony, a w pole karne wbiegał Guilherme Sitya. Brazylijczykowi się nie udało. Nie dość, że nie zdążył do piłki, to jeszcze sfaulował rywala.

Darko Jevtić gimnastykował się na lewej stronie i próbował przedryblować niewidzialnych rywali. Tymczasem Andrej Kadlec przyglądam się wątpliwym popisom rywala, wyczekał go i odebrał mu piłkę w polu karnym.

Martin Pospisil stracił cierpliwość. Pomocnik postanowił uderzyć z dystansu, ale Łukasz Trałka zablokował jego strzał.

Żółtą kartkę otrzymał Guilherme Sitya za faul na Kamilu Jóźwiaku.

Jagiellonia nie radzi sobie w ataku. Guilherme Sitya nie poradził sobie z kolejnym dośrodkowaniem Bodvara Bodvarssona z lewej strony.

Białostoczanie nie postraszyli z rzutu wolnego. Piłka wybita i Joao Amaral ruszył z kontrą. Portugalczyk świetnie zagrał prostopadle do Kamila Jóźwiaka, ale Polak zawahał się, zatrzymał na moment i przez to nie zdążył do piłki.

Żółtą kartkę otrzymał Pedro Tiba za faul na Jesusie Imazie.

Niecelne podanie Macieja Makuszewskiego i Jagiellonia ruszyła z kontrą. Jesus Imaz zaczął dryblować na połowie Lecha. Akcję nieładnym wslizgiem zatrzymał Pedro Tiba.

Żółtą kartkę otrzymał Ivan Runje za faul na Kamilu Jóźwiaku.

Jagiellonia próbowała odpowiedzieć. Bodvar Bodvarsson dośrodkował z lewej strony, ale żaden z jego kolegów nie doskoczył do piłki.

A tak poznaniacy cieszyli się z pierwszego gola, którego strzelił Nikola Vujadinović.

Gol! Strzelił Joao Amaral. Asystował mu Maciej Makuszewski.

Bardzo dobre płaskie dośrodkowanie Makuszewskiego w pole karne z prawej strony. Amaral, niczym rasowy napastnik, zmieścił się między dwoma obrońcami Jagiellonii i uderzył z kilku metrów. 2:0 dla Lecha!

I kolejna interwencja Jasmina Buricia. Bośniak wyjaśnił sytuację po rozegraniu z rzutu rożnego.

Jasmin Burić na posterunku! Bramkarz Lecha zatrzymał groźny strzał Jesusa Imaza. Hiszpan dostał dobre dośrodkowanie z prawej strony od Ivana Runje, przyjął piłkę i uderzył z ostrego kąta.

Darko Jevtić nieźle próbował. Szwajcar próbował prostopadle podać do wbiegającego w pole karne Joao Amarala. Nie udało się, lepsi obrońcy Jagi.

Lech na razie próbuje kontrolować spotkanie. Poznaniacy szykowali się do kolejnego ataku, ale Wołodymyr Kostewycz podał wprost do Ivana Runje. Rozgrywają gospodarze.

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Trałka za faul na Jesusie Imazie.

Ivan Runje uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Jasmin Burić broni, ale Daniel Stefański odgwizdał faul. Runje faulował Nikolę Vujadinovicia.

Dośrodkowanie Andreja Kadleca z prawej strony odbiło się rykoszetem od jednego z rywali. Nie zauważył tego Nikola Vujadinović, który przepuścił piłkę. Jagiellonia będzie miała rzut rożny.

Przypadkowe starcie przed polem karnym, w którym ucierpiał Pedro Tiba. Kapitan Lecha przy pomocy klubowych medyków podniósł się z boiska.

Gol! Strzelił Nikola Vujadinović. Asystował mu Darko Jevtić.

Jevtić na krótko rozegrał rzut rożny. Kolega oddał mu piłkę i Szwajcar dośrodkował w pole karne. Vujadinović wykorzystał podanie kolegi i precyzyjnym strzałem głową pokonał Mariana Kelemena.

Znowu dobre zagranie Łukasza Trałki. Pomocnik uwolnił na prawej stronie Macieja Makuszewskiego. Skrzydłowy wszedł w pole karne rywali, ale jego dośrodkowanie zostało wybite na rzut rożny.

Dobre przejęcie Łukasza Trałki. Zawodni Kolejorza umiejętnie powstrzymał dryblującego Jesusa Imaza.

Jagiellonia już szykowała się do kontrataku po stracie rywali na lewej stronie boiska. Taras Romanczuk dopiero co zdążył wejść na połowę Lecha i sędzia przerwał grę. Gospodarze faulowali.

Zaczęli! Przy piłce zawodnicy Lecha.

Zanim sędzia zacznie spotkanie, minuta ciszy ku czci Łukasza Kołodzieja, zmarłego kibica Jagiellonii Białystok.

Piłkarze wychodzą na murawę. Za moment zaczynamy!

Przed tygodniem Lech u siebie podejmował Jagiellonię w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego. Białostoczanie wygrali na wyjeździe 2:0.

W sobotę zagrają ze sobą drugi i trzeci zespół ostatniego sezonu Lotto Ekstraklasy. W obecnych rozgrywkach gorzej z ich dyspozycją. Jagiellonia jest na szóstym miejscu, a Lech jest ósmy - zamyka tabelę grupy mistrzowskiej. Między drużynami są cztery punkty różnicy.

Spotkanie poprowadzi Daniel Stefański z Bydgoszczy.

Zapraszamy na relację LIVE z meczu 31. kolejki Lotto Ekstraklasy między Jagiellonią Białystok i Lechem Poznań. Pierwszy gwizdek o godzinie 18:00.