WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Pogoń Szczecin
24' David Stec 36' Tomas Podstawski 52' Sebastian Walukiewicz 80' Zvonimir Kozulj 82' Zvonimir Kozulj 90+4' Kamil Drygas
Lechia Gdańsk
67' Filip Mladenović 71' Artur Sobiech 72' Konrad Michalak 79' Artur Sobiech 83' Patryk Lipski 89' Artur Sobiech
3:4

Koniec spotkania! Co za emocje w II połowie! Lechia wygrała i zrównała się punktami z Legią! Jak teraz odpowiedzą warszawianie?

Sędzia jeszcze nie kończy meczu.

Lechii udaje się odsunąć grę pod pole karne Pogoni.

Strzelał Żukowski, Bursztyn broniąc wybił piłkę na rzut rożny.

Z rzutu wolnego Mladenović, tym razem jednak obronił bramkarz Pogoni.

Żółtą kartkę otrzymał Kamil Drygas.

Ostro faulowany Kubicki przez Drygasa. Kolejna przerwa w grze. Kibice Pogoni wyrażają swoją dezaprobatę.

Gramy dalej.

Kuciak podnosi się z boiska. Będzie grał dalej. W sumie i tak nie miałby wyboru, Piotr Stokowiec dokonał już trzech zmian.

Kuciak ucierpiał przy tym, jak łapał piłkę. Na boisko weszły służby medyczne.

Arbiter doliczył minimum 5 minut do czasu gry.

Gol! Strzelił Artur Sobiech. Asystował mu Steven Vitoria. Kowalczyk stracił piłkę w środku pola. Vitoria podał ją do Sobiecha, a ten pokonał Bursztyna! Co tu się dzieje?!

Kolejna akcja Pogoni. Łatwo piłkę złapał Kuciak, który podał przez całe boisko do Sobiecha. Ten jednak wolniejszy od Bursztyna.

Bartkowski dośrodkował w pole karne, tam skuteczny Kuciak, który piąstkował piłkę.

Gol! Strzelił Patryk Lipski. Lipski przyjął piłkę z autu, wrzucił piłkę w pole karne, a tam Sobiech nie dotknął futbolówki. Nie przejął jej też Bursztyn i piłka w siatce. Co za mecz!

Gol! Strzelił Zvonimir Kozulj. Asystował mu Jakub Bartkowski. Co tu się dzieje! Pogoń zmieniła sytuację w ciągu kilku minut! Bartkowski podawał piłkę w pole karne, tam nikt jej nie przyjął, ale Kozulj zdecydował się na strzał z dystansu. Pogoń prowadzi!

Gol! Strzelił Zvonimir Kozulj.

Olbrzymie zamieszanie w polu karnym Lechii. Kozulj strzelił z woleja i pokonał Kuciaka! Mamy remis!

Żółtą kartkę otrzymał Artur Sobiech.

W szoku są miejscowi kibice, doping niemal ustał. Pogoń musi dojśc do siebie po stracie dwóch goli w dwie minuty.

Gol! Strzelił Konrad Michalak. Asystował mu Filip Mladenović. Dalekie dogranie Mladenovica do Michalaka, ten dostał się z piłką w pole karne. Uderzył, Bursztyn nie był w stanie obronić. 1:2!

Gol! Strzelił Artur Sobiech. Pewny strzał Sobiecha, Bursztyn rzucił się w drugą stronę. 1:1!

A Mladenović chodzi za arbitrem i pyta czy kartka dla niego zostanie anulowana.

Będzie rzut karny dla Lechii! Ręką zagrał Malec.

Sędzia biegnie do monitora sprawdzić czy Lechii należy się rzut karny za zagranie ręką.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Filip Mladenović.

Po rzucie rożnym piłkarze Lechii szukali miejsca na oddanie strzału. Nie udało im się to.

Sprzed pola karnego uderzał Kozulj, kilka metrów ponad bramką.

Z rzutu wolnego uderzył Nalepa. Strzał... dość dziwny, piłka spadała na bramkę Bursztyna i odbiła się od poprzeczki. Przedziwna parabola lotu.

Pogoń spokojnie rozgrywa swoje akcje, Lechia cały czas bez okazji na wyrównanie.

Lechia. Schodzi: Flavio Paixao. Wchodzi: Artur Sobiech.

Zaatakowała Lechia, jednak gra nie klei się gdańszczanom. Goście nie potrafią zagrozić Portowcom.

Gol! Strzelił Sebastian Walukiewicz. Asystował mu Sebastian Kowalczyk. Kowalczyk z prawej strony dograł do Walukiewicza, a ten pewnym strzałem przy słupku trafił na 1:0!

Ucierpiał Haraslin, zawodnik Lechii potrzebował chwili, aby dojść do siebie.

Po rzucie wolnym na przedpolu bramki Lechii powstało ogromne zamieszanie. Uderzenia były jednak blokowane.

Wracamy do meczu. Sędzia ma strasznie dużo czasu i celebrował rozpoczęcie 2. połowy.

Pogoń. Schodzi: David Stec. Wchodzi: Radosław Majewski.

Pogoń. Schodzi: Adam Buksa. Wchodzi: Soufian Benyamina.

Przerwa. Bez goli, ale okazje zespoły miały.

Jeszcze minuta przed nami.

Spokojniejsza gra w końcówce 1. połowy. Tutaj już raczej nic się nie wydarzy przed przerwą.

Kowalczyk z piłką w polu karnym. Zabrakło jednak strzału, albo podania. Tylko rzut rożny dla Pogoni.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego, głową uderzył Drygas. W środek bramki i piłkę złapał Kuciak.

Mladenović dogrywał z rzutu wolnego. Bardzo, bardzo źle.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Tomas Podstawski.

Lechia stara się uspokoić grę, goście powoli budują swoje akcje. Pogoń ponownie cofnęła się.

Pierwszy kwadrans 1. połowy dla Lechii, drugi dla Pogoni. Dla kogo trzeci?

Z pola karnego uderzał Buksa, trafił jednak w nogi obrońcy. Po chwili podobnie zakończyła się próba Kozulja.

Wydawało się, że Lechia obejmie prowadzenie, jednak od kilku minut to Pogoń jest aktywniejsza i szuka gola.

Żółtą kartkę za faul otrzymał David Stec.

Buksa wypracował sobie okazję do uderzenia. Strzał z pola karnego nogami odbił Kuciak!

Wyraźnie przebudziła się Pogoń. Akcje Portowców zaczynają wyglądać coraz groźniej.

Ustały ataki Lechii, Pogoni udało się oddalić grę od własnej bramki.

Strzelał Łukasik, piłka uderzona sprzed pola karnego o pół metra minęła bramkę.

Kolejny raz groźnie pod bramką Pogoni, zabrakło jednak uderzenia. Po chwili błąd popełnił Bursztyn, starał się to wykorzystać Lipski, ale w bramkę nie trafił.

Z kilku metrów uderzał Nalepa, trafił jednak w stojącego przed bramką Malca! To uratowało gospodarzy.

Optyczna przewaga należy do Lechii. Goście szukają gola na 1:0.

Przez moment na murawie leżał Drygas, ale pomocnik Portowców w miarę szybko doszedł do siebie.

Walukiewicz w ostatniej chwili wybił piłkę tuż sprzed nadbiegającego Kubickiego.

Haraslin dośrodkował piłkę w pole karne Pogoni, jednak gdańszczanie nie stworzyli zagrożenia pod bramką gospodarzy.

Pierwsza groźna akcja Lechii, Łukasik do Michalaka, który z ostrego kąta trafił w słupek. Dobitka Łukasika padła łupem Bursztyna.

Bartkowski z piłką w polu karnym gości, ale obrońca pogubił się i zgubił futbolówkę.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego ponad bramką głową uderzył Buksa.

Gramy!

Mecz poprowadzi Zbigniew Dobrynin (Łódź).

Kto wygra mecz?

Lechia Gdańsk po ostatnim potknięciu wróci do równowagi i zacznie gonić Legię? Coraz bliżej zespołu Piotra Stokowca jest Piast. Pogoń Szczecin walczy o 4. miejsce.