Jodłowiec sam na sam z bramkarzem, Putnocky nogą odbił uderzenie!

W Warszawie 2:2. Czyżby jeszcze miały być emocje?

Sędzia doliczył 3 minuty.

Piast. Schodzi: Jorge Felix. Wchodzi: Gerard Badia.

Lech przy piłce, goście starają się zaskoczyć gliwiczan. Gospodarze w końcówce ponownie nerwowo.

Mocno z dystansu uderzył Klupś, kilka metrów ponad bramką.

Do dośrodkowanej piłki omal nie doszedł Vujadinović. Czerwiński nerwowo wybijał piłkę, skiksował. Będzie rzut rożny.

Hateley dośrodkował z rogu, głową ponad bramką uderzył Michal Papadopulos.

Uderzenie z dystansu Wasielewskiego bardzo niecelne.

"Trzynastka jest ok" - usłyszeliśmy. Bardzo się z tego cieszymy, ale nie wiemy kto jest ową trzynastką.

Zagranie do Jóźwiaka, który na wyraźnym spalonym. Sędzia przerwał grę.

Ożywił się w ostatnich minutach Jevtić, a co za tym idzie Lech.

Fani Piasta skandują: Waldek King. Waldemar Fornalik królem był także w Chorzowie, jednak działacze tego klubu zrobili wszystko, aby odszedł z Ruchu. A Ruch? W niedzielę spadł do III ligi.

Mecz obserwuje 9 913 widzów. To rekord w Gliwicach.

Jevtić do Makuszewskiego, piłkę przejął Konczkowski. Od bramki rozpocznie Szmatuła. Kwadrans do końca.

Hateley do Konczkowskiego, ale za mocno i piłka opuściła plac gry.

Siły stracił Jevtić, to sprawiło, że Lech nie potrafi poważniej zagrozić Piastowi.

W Warszawie Legia cały czas przegrywa 1:2 i na dwadzieścia minut przed końcem w tabeli jest... 3.

Z prawej strony dogrywał Wasielewski, Jóźwiak z siedmiu metrów głową uderzył ponad bramką.

Konczkowski dośrodkował z prawej strony, piłkę wybił obrońca.

Piast na połowie Lecha. Gospodarze bardzo długo konstruują swoje akcje.

Jevtić do Kostewycza, który z kilku metrów uderzył obok Szmatuły, ale również obok bramki!

Po golu dla... Zagłębia w Warszawie z piłkarzy Piasta trochę zeszło ciśnienie.

Lech cały czas atakuje, niemal każda akcja pachnie golem. Wciąż jednak prowadzi Piast.

A w Warszawie 2:1 prowadzi Zagłębie!

Gliwiczanie cały czas nie chcą ryzykować. Gospodarze niemal całą uwagę poświęcają na defensywie.

Zamieszanie pod bramką Piasta, uderzał Kołodziej, kilka metrów obok słupka.

Jevtić dośrodkował z rogu, uderzał Vujadinović, Szmatuła utrudnił oddanie strzału.

Piast bardzo wolno kontruuje swoje akcje. Cały czas więcej z gry mają goście, których akcje napędza Jevtić.

W Warszawie cały czas 1:1. Na ten moment Piast nad Legią ma 4 punkty przewagi.

Piast w końcu pod bramką Lecha. Jednak wciąż sporo nerwowości. Podanie do Konczkowskiego nie dotarło.

Kostewycz chciał dogrywać w pole karne. Kopnął piłkę bardzo mocno. Od bramki Szmatuła.

Jevtić dośrodkował z rzutu wolnego, Parzyszek wybił piłkę głową na rzut rożny.

Lech na połowie Piasta. Faulował Valencia, będzie rzut wolny.

Sędzia Marciniak rozpoczął 2. połowę.

W Warszawie również trwa przerwa. Legia 1:1 remisuje z Zagłębiem Lubin.

Przerwa. Piast prowadzi 1:0 i jest 45 minut od mistrzostwa Polski. Gospodarze grają jednak bardzo nerwowo.

Akcja trwała, dogranie w pole karne do Tomasika, który trafił w boczną siatkę. Dodatkowo był na spalonym.

Kontra Lecha, Kirkeskov w ostatnim momencie wybił piłkę spod nóg Makuszewskiego.

Błąd Vujadinovicia, z piłką szarżował Valencia, powstrzymał go Wasielewski.

A w Gliwicach sprzed pola karnego płasko uderzył Jevtić. Kilka metrów obok słupka.

W Warszawie w meczu Legii z Zagłębiem wciąż 1:1.

Felix zaczął dryblować przed... własnym polem karnym. Obok na piłkę czekali partnerzy.

Po objęciu prowadzenia Piast cofnął się i czeka na możliwość wyprowadzenia kontry. Lech w ataku jest w niedzielę jednak bardzo groźny. Szczególnie przy stałych fragmentach.

I znowu Szmatuła, który obronił strzał głową w środek bramki Vujadinovicia.

Szmatuła! Dośrodkowanie z rogu, głową uderzał Janicki, bramkarz końcami palców na korner!

A w Warszawie Zagłębie doprowadziło do remisu! Gola zdobył Bohar.

Kontra Piasta, strzał Valencii sprzed pola karnego trafił w obrońcę.

Z rzutu wolnego uderzył Jevtić, piłka leciała tuż przy słupku, świetnie w bramce zachował się Szmatuła.

Po stracie gola do ataku ruszył Lech. Pod bramką Piasta często się kotłuje.

Mogło być 1:1! Dośrodkował z rzutu wolnego Jevtić, strzał głową Vujadinovicia odbił się od słupka. Piłka za plecami Szmatuły przefrunęła wzdłuż linii bramkowej, ale do siatki nie wpadła.

Z dystansu mocno uderzył Gajos, Szmatuła pewnie w bramce Piasta.

Gol! Strzelił Piotr Parzyszek. Asystował mu Martin Konczkowski. Ależ błąd Janickiego i Putnocky'ego. Nieporozumienie przed polem karnym wykorzystał Parzyszek, który przejął piłkę i trafił do pustej bramki! 1:0!

Piast cały czas na połowie Lecha. Goście dobrze się ustawiają i czekają na możliwość wyprowadzenia kontry.

Atak pozycyjny gliwiczan. Piast szuka dziury w defensywie Lecha.

Zagranie na prawo do Konczkowskiego, który znalazł się na wątpliwym spalonego. Dlaczego arbiter nie puścił akcji i później nie doszło do ewentualnej analizy VAR?

Indywidualna akcja Felixa, który powinien podawać. Zdecydował się na strzał z ok. 17 metrów. Putnocky pewnie obronił.

Wysokie dośrodkowanie w pole karne Lecha, gościom udało się cało wyjść z opresji.

W Warszawie Legia objęła prowadzenie w potyczce z Zagłębiem i w wirtualnej tabeli jest liderem.

Przerwa w grze, ucierpiał Skrzypczak. Za moment gracz Lech dojdzie do siebie.

Lech rozgrywa piłkę przed polem karnym Piasta. Jednak w bezpiecznej odległości od bramki Szmatuły.

Kirkeskov dogrywał z pola karnego, trafił w Felixa. Od bramki goście.

Kontra gliwiczan, Valencia przed polem karnym do Felixa, którego strzał po nodze obrońcy potoczył w zasięgu rąk bramkarza.

Odpowiedź Lecha, dogranie Kostewycza, jeden z graczy Piasta trącił piłkę i ta obok słupka wyszła na rzut rożny.

Wzdłuż pola bramkowego zagrywał Valencia, nikt jednak nie wbił piłki do bramki. Po chwili niecelnie uderzał z dystansu Pietrowski.

W Warszawie również bez goli. W takiej sytuacji liderem pozostaje Piast.

Sporo niedokładności w grze Piasta. Widać, że gospodarze jeszcze nie poradzili sobie z presją.

O znowu groźnie w polu karnym Piasta. Kirkeskov w ostatnim momencie wybił piłkę spod nóg Wasielewskiego.

Kostewycz uciekł lewą stroną, dośrodkował z pola karnego, ale żaden z jego partnerów nie doszedł do piłki i nie wbił jej z bliska do bramki.

Z lewej strony dośrodkował Mikkel Kirkeskov, jednak niedokładnie i od bramki rozpocznie Lech.

Dogranie w pole karne Lecha, Putnocky został w bramce, Vujadinović na raty wybił piłkę.

Od początku Piast przy piłce, póki co sporo niedokłądności.

Gramy!

Piłkarze już na murawie. Za moment rozpocznie się mecz!

Kto wygra mecz?

Mecz poprowadzi Szymon Marciniak (Płock).

Będziemy świadkami historycznej chwili? Piast Gliwice sięgnie po pierwszy w swojej historii tytuł? Jeśli gospodarze pokonają Lecha, wówczas bez wględu na wynik Legii sięgnie po mistrzostwo.