Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Śląsk Wrocław
51' Diego Żivulić 86' Filip Marković
Legia Warszawa
14' Paweł Wszołek 73' Jose Kante 83' Luquinhas 88' Paweł Wszołek
0:3

Koniec. Pewne zwycięstwo Legii 3:0.

Strzał Exposito, Majecki w bramce się nie pomylił.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Paweł Wszołek.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Filip Marković.

Gol! Strzelił Luquinhas. Asystował mu Paweł Wszołek. Legia zamknęła mecz. Z pola karnego dośrodkował Wszołek, a nadbiegający Luquinhas głową trafił do bramki. 0:3!

Zamieszanie w polu karnym Legii, goście cało wyszli z opresji.

Dośrodkował Dankowski, Majecki do piłki nie wyszedł. Bez konsekwencji.

Śląsk stara się jeszcze dać sobie nadzieję, Legia jednak nie pozwala gospodarzom na wiele.

Gol! Strzelił Jose Kante. Prostopadle zagrywał Niezgoda, na przedpolu doszło do kilku rykoszetów. Obrońca nabił Kante, który dogonił piłkę i z ostrego kąta strzałem od słupka podwyższył prowadzenie Legii. 0:2!

Sammiec-Talar doszedł do uderzenia w polu karnym, piłka poszybowała wprost w Majeckiego.

Samiec-Talar znalazł się z piłką w polu karnym, dał się jednak uprzedzić obrońcy.

Uderzał Kante, piłka minęła bramkę Śląska.

Pomocnik Legii nie da rady kontynuować gry.

Pomocy medycznej potrzebuje Martins.

Wszołek do Gwilii, ale Gruzin po raz kolejny spudłował!

Kryminał w obronie Śląska, wręcz bandyterka! Dwukrotnie wrocławianie podawali piłkę Luquinhasowi, ale dwukrotnie świetnie w bramce zachował się Putnocky!

Uderzenie warte śmiechu. Niewiele wyszło z planów Gruzina.

Będzie rzut wolny dla Legii. Z ok. 27 metrów zamierza uderzyć Gwilia.

Akcję Legii strzałem wprost w Putnocky'ego zakończył Martins.

Żółtą kartkę za faul taktyczny otrzymał Diego Żivulić.

Piłką z bliska w twarz uderzony został Płacheta. Przerwa w grze.

Po przerwie Legia ruszył do ataku. Wydawało się, że to Śląsk rzuci się na rywala.

Wracamy do gry!

Przerwa. Legia prowadzi, ale na pewno wszystkich z rytmu wybiła długa przerwa po "pokazie" pirotechnicznym.

Legia kontroluje mecz. Goście na połowie Śląska, ale nie spieszą się.

Zagranie do Kante, snajper z Warszawy ponownie na spalonym.

Cały czas optyczna przewaga Śląska, gospodarze nie potrafią jednak poważniej zagrozić Legii.

Sędzia doliczył 10 minut do 1. połowy.

Kontra Legii, Kante do bramki, ale... gola nie ma. Wcześniej na spalonym znalazł się napastnik gości.

Mocne dogranie Exposito na róg sparował Majecki.

Gracze Śląska szukają okazji do wyrównania. Majecki w bramce jednak się nie myli.

Do strzału doszedł Puerto, ale próba była bardzo anemiczna.

Jeszcze trwały analizy VAR. Będzie rzut karny dla Legii? Nie!

Kartką ukarany został Aleksandar Vuković, trener Legii.

A teraz Wszołek uderzył celnie, Putnocky sparował piłkę.

Gwilia sam na sam z bramkarzem, Gruzin długo składał się do strzału, w końcu zatrzymał go Zivulić.

Przewaga Śląska, ale niewiele z niej wynika. Legia spokojnie rozbija ataki gospodarzy.

Sędzia wznowił mecz.

Piłkarze wracają na boisko.

Piłkarze schodzą do szatni.

To jest niebywałe, ale wciąz nie gramy i co kilka sekund słychać strzały. - Nawet nie wiem skąd to wylatuje - przekazuje nam nasz tajny informator.

Wciąż czekamy aż skończy się "amunicja" kibicom.

Zastanawia nas w jaki sposób można wnieść tak dużą ilość środków pirotechnicznych. Ktoś się z tego cieszy oprócz księgowego PZPN?

Piłkarze zeszli do ławek, trenerzy udzielają im wskazówek. Latem w tym czasie najczęściej jest przerwa na tzw. picie. Teraz mamy przerwę "sylwestrową".

To "pokaz" pirotechniczny, piłkarze uciekają w kierunku środka pola, zrobiło się niebezpiecznie.

Przerwa w grze. Boisko jest zadymione. Ktoś zapomniał zabrać kiełbaski z grilla?

Dośrodkował Vesović, Kante nie sięgnął jednak piłki!

Gwilia dogrywał z rogu, piłka wybita i będzie kolejny korner.

Kontra Śląska, ale Golla zbyt mocno zagrywał do Gąski.

Śląsk ruszył do odrabiania strat. Legia czeka na rywala, ale ten właśnie zagrał piłkę wprost w ręce Majeckiego.

Gol! Strzelił Paweł Wszołek. Asystował mu Michał Karbownik. Zgubili piłkę gospodarze przed własną bramką. W polu karnym otrzymał ją Karbownik, wycofał do Wszołka, a ten precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Śląska. 0:1!

Kolejna akcja Legii. Po strzale Antolicia, piłka odbiła się od obrońcy i wyszła na rzut rożny.

Pierwsza akcja ofensywna Legii, dobrze zachowała się jednak obrona Śląska Wrocław.

Nie ma gola! Robert Pich! Tragiczny strzał Picha! Majecki wyczuł intencje Czecha i sparował słabe uderzenie na rzut rożny!

Do piłki podejdzie Pich, trwają jeszcze analizy VAR.

Rzut karny dla Śląska! Sędzia uznał, że Lewczuk sfaulował Gąskę!

Aktywniejszy w ofensywie jest Śląsk. Legia póki co spokojnie, pozwala wyszaleć się rywalowi.

Łabojko rzucił Martinsem o ziemię. Gracz Legii szybko pozbierał się z murawy.

Dobre tempo od pierwszych minut. Zapowiada się ciekawy mecz we Wrocławiu.

Gramy!

Kto wygra mecz?

Do meczu jeszcze trochę czasu. Warto poczytać, ale tylko przy dobrej kawie.

Mecz poprowadzi Piotr Lasyk (Bytom).

Kończymy 18. kolejkę PKO Ekstraklasy. We Wrocławiu osłabiony Śląsk zmierzy się z Legią. Wrocławianie w razie wygranej wrócą na pozycję lidera.