Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Miedź Legnica
15' Marquitos 36' Nemanja Mijusković
Stal Mielec
10' Michał Żyro 14' Michał Żyro 37' Michał Żyro 70' Mateusz Żyro 79' Jakub Wrąbel
1:2

Stal Mielec lepsza w hicie wyczekiwanej 23. kolejki Fortuna I ligi. Drużyna z Podkarpacia zwyciężyła 2:1 dzięki trafieniom Michała Żyry z pierwszej połowy spotkania. W końcówce strzelał już nawet Łukasz Załuska, mimo to Miedzianka nie zdołała odrobić strat.

Joan Roman uderzył bardzo niedokładnie i musi teraz wysłuchiwać pretensji swoich kompanów z klubu. Wcześniej z podobnego miejsca spudłował również Dawid Kort.

Raz lewą, raz prawą stroną próbują legniczanie. Kacper Kostorz był najbliżej strącenia piłki do siatki Jakuba Wrąbela po wrzutce Adama Chrzanowskiego. Szczęśliwie dla Stali Mielec przeleciała ona poza lustro bramki.

Doliczone sześć minut do regulaminowego czasu.

Mogli odetchnąć przyjezdni odpowiedzialni za bronienie. Wyjątek stanowił Krystian Getinger, który zameldował się na połowie Miedzi Legnica w celu wykonanie rzutu wolnego. Uderzenie lewego defensora Stali Mielec okazało się niedokładne.

Blisko, coraz bliżej drużyna prowadzona przez Dariusza Marca, chociaż odparcie wszystkich ataków Miedzi Legnica kosztuje ją sporo wysiłku. Czerwona kartka dla Mateusza Żyry skomplikowała zadanie wyżej notowanej w tabeli ekipie.

Legniczanie rozgrywają blisko pola karnego będącego w osłabieniu przeciwnika. Podopiecznym Dominika Nowaka brakuje pomysłu na przebicie się przez zdyscyplinowanych w obronie mielczan.

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Wrąbel.

Grająca w osłabieniu drużyna z Mielca stara się utrzymywać w posiadaniu piłki w centrum boiska. Miedź ma teoretycznie większą szansę na wyrównanie, jednak czas ucieka, a na prowadzeniu nadal Stal.

Stal Mielec. Schodzi: Michał Żyro. Wchodzi: Lukas Bielak.

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Mateusz Żyro za niekulturalne odzywki do sędziego.

To duża sztuka, że nie ma wyrównania. Marquitos zwariował, ponieważ z trzech metrów uderzył w poprzeczkę odsłoniętej w 90 procentach bramki. Genialna sytuacja strzelecka była efektem przechwytu Marcina Pietrowskiego. Trudno uwierzyć, że tak to się skończyło.

W Legnicy dobiega końca ostatnie wtorkowe spotkanie. Poznaliśmy kolejne wyniki.

Pozbierali się przyjezdni po kilkunastu minutach ze wskazaniem na Miedź Legnica. Jakub Bartosz sprawdził czujność Łukasza Załuski strzałem zza pola karnego. Rutyniarz interweniował bez zarzutu.

Przerwa w grze spowodowana urazem Michała Żyry, który niefortunnie upadł po zderzeniu w powietrzu z Omarem Santaną. Na szczęście nie jest to poważna kontuzja.

Stal Mielec. Schodzi: Maciej Domański. Wchodzi: Grzegorz Tomasiewicz.

Jakub Bartosz upadł w polu karnym po kontakcie z Joanem Romanem. Powtórki pokazują, że drużynie z Mielca należała się jedenastka, mimo to Paweł Pskit nie zdecydował się na jej podyktowanie.

Miedzianka ambitnie szuka drugiego gola. Drużyna Dominika Nowaka jest konkretniejsza w ofensywie, ale Jakub Wrąbel wspierany przez swoich obrońców, potrafi zażegnać każde niebezpieczeństwo.

Kacper Kostorz stanął przed ogromną szansą na doprowadzenie do remisu po wrzutce z rzutu wolnego Marquitosa oraz zgraniu Marcina Pietrowskiego. W ostatnim momencie ratunkowa interwencja Jakuba Wrąbela uchroniła Stal Mielec. Coraz pikantniej w szesnastce zespołu będącego na prowadzeniu.

Gospodarze złapali się za głowy oraz twarze, ponieważ zanosiło się na wyrównanie. Futbolówka spadła w polu karnym Stali Mielec pod nogami Omara Santany. Po umiejętnym przyjęciu było uderzenie, lecz wyłącznie w boczną siatkę.

Stal Mielec. Schodzi: Mateusz Mak. Wchodzi: Robert Dadok.

Seria dośrodkowań w pole karne Stali Mielec. Denerwuje się trener Dominik Nowak, ponieważ żaden z jego podopiecznych nie zdołał dojść do futbolówki i oddać strzału na bramkę Jakuba Wrąbela.

Czas pokaże, co przygotowała Miedź Legnica w szatni. Na razie drużyna Dominika Nowaka wywalczyła korner, tyle że dośrodkowanie Marquitosa nie było problematyczne dla Stali Mielec.

Piłka ponownie w grze.

Przyjezdni na prowadzeniu. Niebawem druga połowa spotkania.

Bliżej zdobycia kompletu punktów jest Stal Mielec.

Potwierdzamy.

Czy Miedź Legnica wyrówna po przerwie?

Stal Mielec stwarzała więcej sytuacji podbramkowych w pierwszej połowie, co ma odzwierciedlenie w rezultacie. Ekipa z Podkarpacia prowadzi 2:1 po 45 minutach hitu kolejki, a najskuteczniejszy na murawie jest autor dubletu Michał Żyro.

Doliczona minuta.

Michał Żyro gra pierwsze skrzypce w tym pojedynku! Już dwa trafienia napastnika Stali Mielec.

Gol! Strzelił Michał Żyro.

Napastnik Stali Mielec bierze udział we wszystkich sytuacjach zakończonych golem. Tym razem pierwszoplanowana postać spotkania zabrała się za wykonanie rzutu wolnego i przymierzyła perfekcyjnie w pobliże okienka. Piłkarze w murze Miedzi Legnica byli niezdecydowani, a Łukasz Załuska nawet nie wystartował do futbolówki. Przyjezdni ponownie znaleźli się na prowadzeniu!

Żółtą kartkę otrzymał Nemanja Mijusković za ostre przewinienie blisko linii pola karnego na Bartoszu Nowaku.

Podopieczni Dominika Nowaka otrząsnęli się po okresie dominacji Stali Mielec, co nie oznacza, że stworzyli w ostatnich minutach interesującą sytuację podbramkową. Po prostu futbolówka przeniosła się do centrum boiska.

Łukasz Załuska ma ręce pełne roboty w ostatnich minutach.

Gotuje się blisko królestwa Miedzi Legnica. Łukasz Załuska wykazał się w tym zamieszaniu i efektownie zasłonił drogę do bramki po uderzeniu Mateusza Maka. Centrował w swoim stylu Bartosz Nowak, ale jego kompanowi zabrakło skuteczności.

W ostatnich minutach ponownie suną ataki w kierunku bramki Łukasza Załuski. Stali Mielec brakuje celnego uderzenia. Przed momentem Bartłomiej Kiełbasa główkował z ostrego kąta w boczną siatkę. Młodzieżowiec ma czego żałować.

Krystian Getinger ułożył sobie futbolówkę na prawej stopie i spróbował zmieścić piłkę pod poprzeczką w bramce Łukasza Załuski. Uderzenie z dystansu nie było wystarczająco precyzyjne, żeby Stal Mielec odzyskała prowadzenie w Legnicy.

Tym razem kąpiel naturalna. Potworna ulewa nad stadionem w Legnicy, co może komplikować zawodnikom przeprowadzanie kolejnych ataków.

Piłkarze poruszają się dynamicznie od początku spotkania. Jedni i drudzy mają ochotę na atakowanie, a na boisku jest sporo miejsca. Stal Mielec wcześnie wyszła na prowadzenie, ale już została dogoniona przez przeciwnika.

Przerwa w grze spowodowana uruchomieniem niesfornego zraszacza. Kąpiel na połowie Stali Mielec.

Marquitos nie pozwolił Stali Mielec cieszyć się długo prowadzeniem.

Gol! Strzelił Marquitos.

Miedź Legnica już dopadła swojego przeciwnika. Remis w hicie kolejki. Marquitos nie miał problemu z pokonaniem Jakuba Wrąbela z rzutu karnego. Piłka po strzale pomocnika gospodarzy znalazła się w przeciwnym narożniku niż bramkarz Stali Mielec.

Żółtą kartkę otrzymał Michał Żyro za zagranie ręką we własnym polu karnym.

Będzie rewelacyjna szansa na szybkie doprowadzenie do remisu. Paweł Pskit podyktował rzut karny za zagranie ręką Michała Żyry po dośrodkowaniu z narożnika boiska.

Michał Żyro przymierzył z bliska do bramki Miedzi Legnica.

Gol! Strzelił Michał Żyro. Asystował mu Bartosz Nowak.

Stal Mielec potrafiła sprawnie przeprowadzić akcję ofensywną i objąć prowadzenie. Przyjezdni otworzyli spotkanie w wymarzony dla siebie sposób. Michał Żyro znalazł się blisko dalszego słupka i bramki Łukasza Załuski, po czym główkował do sieci po perfekcyjnej wrzutce Bartosza Nowaka. Kolejna asysta ofensywnego pomocnika z Podkarpacia.

Przewinienie w centrum boiska na Joanie Romanie. Hiszpan próbował rozpędzić się i popędzić w kierunku bramki, jednak Stal Mielec nie zamierzała na to pozwolić. Miedzianka już wznowiła grę od rzutu wolnego.

Korner dla Miedzi Legnica i przyjezdni musieli organizować się w obronie, żeby wyekspediować futbolówkę po dośrodkowaniu. Stały fragment gry został wywalczony przez szarżującego na lewej stronie Jakuba Łukowskiego.

Miedź Legnica w niebieskich strojach z niebieskimi akcentami. Jej preciwnik na biało z niebieskimi wstawkami. Premierowe ataki przeprowadza drużyna z Podkarpacia i Łukasz Załuska już musiał troszczyć się o to, gdzie poturla się piłka po uderzeniu z dystansu.

Pierwszy gwizdek w Legnicy.

Czy Miedź Legnica wygra najbliższy mecz ze Stalą Mielec?

Już niebawem początek hitu kolejki.

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)

Mielczanie w drodze do Legnicy.

W rundzie jesiennej Stal Mielec zwyciężyła na własnym stadionie 1:0 z Miedzią Legnica. Drużyna z Dolnego Śląska spróbuje poprawić zły bilans w konfrontacjach z przeciwnikiem z Podkarpacia.

Miedzianka zmierzy się na własnym stadionie ze Stalą Mielec.

Miedź Legnica zamyka strefę barażową w tabeli. Drużyna prowadzona przez Dominika Nowaka ma małą szansę na bezpośredni awans, więc prawdopodobnie skoncentruje się na walce o jak najlepszą sytuację wejściową przed barażami.

Przed przerwaniem rozgrywek lepiej wiodło się Stali Mielec, która jest na trzecim miejscu w tabeli ze stratą dwóch punktów do będących na miejscach premiowanych bezpośrednim awansem Podbeskidzia Bielsko-Biała oraz Warty Poznań.

Oba kluby mają za sobą przetarcie w Totolotek Pucharze Polski. W poprzednim tygodniu Miedź została wyeliminowana w ćwierćfinale przez Legię Warszawa, a Stal Mielec przez Lecha Poznań.

Miedź Legnica zmierzy się ze Stalą Mielec w najciekawszym meczu 23. kolejki Fortuna I ligi. Przed sezonem oba kluby były wymieniane w pierwszym szeregu kandydatów do awansu do PKO Ekstraklasy.