Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Piotrkowianki wznowiły treningi

Michał Ostafijczuk
Michał Ostafijczuk
Ósmy zespół minionego sezonu w żeńskiej Superlidze PGNiG wznowił treningi. Piotrcovię w sezonie 2012/2013 poprowadzi Inna Krzysztoszek, która zastąpiła Stanisława Mijasa.

Wiadomo już, że Piotrcovię opuści nie tylko bramkarka Beata Kowalczyk (Vistal Łączpol Gdynia). Z drużyny odchodzą także rozgrywające: Agnieszka Tyda oraz Jewgienija Knoroz. Głównym powodem ich odejścia jest bardzo trudna sytuacja finansowa w piotrkowskim klubie.

Jedynym wzmocnieniem Piotrcovii będzie bramkarka Justyna Jurkowska. Dla byłej reprezentantki Polski, która grała ostatnio w SPR Lublin, będzie to powrót do Piotrkowa. 32-letnia zawodniczka jest bowiem wychowanką piotrkowskiego klubu. Jurkowska leczyła ostatnio kontuzję kolana i trudno powiedzieć w jakiej jest obecnie dyspozycji.

Indywidualnie trenowała młodzieżowa reprezentantka kraju Monika Kopertowska. Jest szansa, że do pełnej dyspozycji dojdzie we wrześniu na pierwsze mecze ligowe. Zajęć po przerwie macierzyńskiej nie wznowiła natomiast Katarzyna Gleń, która była obecna na treningu, ale obserwowała je z boku.

Piotrcovia do nowego sezonu przygotowywać się będzie tylko na własnych obiektach. Ze względów finansowych drużyna nie wyjedzie na przedsezonowe zgrupowanie. Obecnie wiadomo, że piotrkowski klub zagra dwa mecze sparingowe - oba we własnej hali z Ruchem Chorzów. Trwają rozmowy z innymi potencjalnymi sparingpartnerami.

Komentarze (5):

 • marek23 Zgłoś
  To niepokojące informacje ,klub z tradycjami ,co na to władze Piotrkowa ? Nie wyobrażam sobie Superligi bez drużyny z Piotrkowa .Ta drużyna to promocja miasta .Pozdrowienia z Elbląga
  • jelo Zgłoś
   Odejście Betay Kowalczyk to duża strata, jednak w bramce Justyna Jurkowska powinna sobie poradzić, natomiast odejście pozostałych zawodniczek wydaje się być jeszcze większą stratą.
   Czytaj całość
   Widać nikt na rozegranie do Piotrkowa nie zawitał, marne perspektywy malują się przed zespołem. PS Gdzie idzie Gleń?
   • jo Zgłoś
    Gleń już raczej nie wznowi treningów z Piotrcovią bo zmienia klub...
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL