Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Damian Misiewicz nie zagra w PGE Stali Mielec

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Działacze PGE Stali Mielec nadal poszukują graczy, którzy mogliby wzmocnić szeregi prowadzonej przez Tadeusza Jednoroga drużyny. Do ekipy Czeczeńców z pewnością nie dołączy jednak Damian Misiewicz.

Misiewicz to wychowanek mieleckiego klubu. 24-latek nie przebił się jednak w przeszłości do pierwszej drużyny Stali i począwszy od sezonu 2010/11 występował w innych klubach. Najpierw wraz z Filipem Jaroszem trafił na wypożyczenie do Radomia, w ostatnich latach był z kolei zawodnikiem Czuwaju Przemyśl.

Grający na prawym skrzydle Misiewicz opuścił jednak przemyską drużynę przed startem przygotowań do sezonu 2015/16 i aktualnie jest bez klubu. W minionym tygodniu 24-latek trenował z zespołem PGE Stali, biorąc nawet udział w dwóch sparingach mielczan z Tatranem Preszów.

Mimo, że mielecki klub nadal poszukuje zawodników, którzy mogliby wzmocnić kadrę zespołu przed startem PGNiG Superligi, to Misiewicz nie zagra w nadchodzącym sezonie w barwach PGE Stali. Jak wyjaśnia Tadeusz Jednoróg, jego drużynie potrzebny jest rozgrywający, a nie skrzydłowy.

- Chcieliśmy sprawdzić Damiana w tych meczach ze Słowakami. Patrząc na to jaki mamy potencjał na prawym skrzydle oraz to, co zaprezentował Damian, zrezygnowaliśmy z jego usług - mówi trener Jednoróg.

Do mieleckiego zespołu przed startem sezonu dołączyło pięciu graczy: Jakub Kłoda, Michał Wypych, Wiktor Kawka oraz wychowankowie klubu, Piotr Gasin i Michał Gasin. Zespół opuścili z kolei Marek Szpera, Rafał Gliński, Kamil Krieger i Mirosław Gudz.

Komentarze (3):

 • handball_ForEver Zgłoś
  Do Pulaw by mial blizej ten ich kolowy nic jak narazie nie prezentuje, pewnie Rysiu chcial Packa, ale Witaszek sie obraził...
  • bolekJan Zgłoś
   Pacek podpisal kontrakt z Legionowem hahaha...spadek murowany!!;) info sprawdzone!
   • miki Zgłoś
    Misiewicz ze względu na obsadę prawego skrzydła Stali na tej pozycji nie miał szans, natomiast na rozegraniu brakuje mu warunków fizycznych. Szkoda, że bo technikę ma bardzo dobrą, ale
    Czytaj całość
    na pewno nie na tyle, aby nadrobić niedobory budowy somatycznej na rozegraniu i grać z powodzeniem w Superlidze. Zostało tylko dwa tygodnie na wynalezienie leworęcznego rozgrywającego. Wydaje się, że polski rynek jest w tym zakresie mocno przebrany, więc pozostaje znaleźć kogoś na Bałkanach. Bez leworęcznego zawodnika szanse na skuteczną grę będą znacznie ograniczone. Dodatkowo w pierwszych 2-3 kolejkach Stal zagra bez Packa, a w 3 kolejce Stal zacznie bój o utrzymanie, bo zagra z Legionowem i bez koła wygranie może graniczyć z cudem.

    Komentarze (3)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL