Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA

Polska młodzieżą stoi. Takiej kadry nie ma prawie nikt

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
25,1 - tyle wynosi średnia wieku reprezentacji Polski na mistrzostwach świata. Tak młodej drużyny nie ma prawie nikt. Tylko Brazylijczycy i Szwedzi mogą pochwalić się lepszym wynikiem.

- Macie młody, groźny zespół - mówi o Polakach skrzydłowy Norwegów Kristian Bjornsen. - Jesteście w podobnej sytuacji, jak my rok temu - dodaje selekcjoner Christian Berge.

Trudno im się dziwić, patrząc na średnią wieku naszej drużyny podczas MŚ. Młodsi od Polaków są tylko Brazylijczycy (24,5) i Szwedzi (24,8). W najstarszych składach do turnieju przystąpili Argentyńczycy (29,7), Francuzi (29,5) oraz Rosjanie (29,4).

Młode wilki Tałanta Dujszebajewa turniej rozpoczęły od porażki 20:22 z Norwegami. Kolejny mecz Biało-Czerwoni rozegrają w sobotę o godzinie 14:45. Naszym rywalem będą Brazylijczycy.

ZOBACZ WIDEO Rajd Dakar znowu pokazał swoje mroczne oblicze (źródło: TVP SA)

Czy Polska wygra z Brazylią?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • Viran Zgłoś
  Dwa błędne założenia:- po pierwsze, że czym młodszy skład tym ''lepiej''- po drugie, że to mówi cokolwiek o perspektywach danych zespołówDopóki wśród najbardziej
  Czytaj całość
  utalentowaynch zawodników młodego pokolenia w Europie nie ma żadnego Polaka, dopóty nie ma znaczenia ilu młodych zawodników wstawimy do składu. Biorąc pod uwagę, że w 2007 roku Jurecki miał 23 lata, Bielecki 25 lat, Jachlewski - 23 lata, a Lijewski - 24, optymistycznie opinie nad naszą młodą reprezentacją mają w sobie bardzo dużo przesady.Oczywiście w wypadku braku wyjścia z grupy, niska średnia wieku będzie dobrym usprawiedliwieniem, tak jak wszystkie kontuzje, ale już fakt, że nie mamy młodego gracza na którym można oprzeć reprezentację jest niesamowicie smutny.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL