Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA

Polska młodzieżą stoi. Takiej kadry nie ma prawie nikt

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
25,1 - tyle wynosi średnia wieku reprezentacji Polski na mistrzostwach świata. Tak młodej drużyny nie ma prawie nikt. Tylko Brazylijczycy i Szwedzi mogą pochwalić się lepszym wynikiem.

- Macie młody, groźny zespół - mówi o Polakach skrzydłowy Norwegów Kristian Bjornsen. - Jesteście w podobnej sytuacji, jak my rok temu - dodaje selekcjoner Christian Berge.

Trudno im się dziwić, patrząc na średnią wieku naszej drużyny podczas MŚ. Młodsi od Polaków są tylko Brazylijczycy (24,5) i Szwedzi (24,8). W najstarszych składach do turnieju przystąpili Argentyńczycy (29,7), Francuzi (29,5) oraz Rosjanie (29,4).

Młode wilki Tałanta Dujszebajewa turniej rozpoczęły od porażki 20:22 z Norwegami. Kolejny mecz Biało-Czerwoni rozegrają w sobotę o godzinie 14:45. Naszym rywalem będą Brazylijczycy.

ZOBACZ WIDEO Rajd Dakar znowu pokazał swoje mroczne oblicze (źródło: TVP SA)

Czy Polska wygra z Brazylią?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • Viran Zgłoś
  Dwa błędne założenia:- po pierwsze, że czym młodszy skład tym ''lepiej''- po drugie, że to mówi cokolwiek o perspektywach danych zespołówDopóki wśród najbardziej
  Czytaj całość
  utalentowaynch zawodników młodego pokolenia w Europie nie ma żadnego Polaka, dopóty nie ma znaczenia ilu młodych zawodników wstawimy do składu. Biorąc pod uwagę, że w 2007 roku Jurecki miał 23 lata, Bielecki 25 lat, Jachlewski - 23 lata, a Lijewski - 24, optymistycznie opinie nad naszą młodą reprezentacją mają w sobie bardzo dużo przesady.Oczywiście w wypadku braku wyjścia z grupy, niska średnia wieku będzie dobrym usprawiedliwieniem, tak jak wszystkie kontuzje, ale już fakt, że nie mamy młodego gracza na którym można oprzeć reprezentację jest niesamowicie smutny.

  Komentarze (1)

  PRZEJDŹ NA WP.PL