WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / FRANCE HANDBALL 2017

Oficjalnie: turniej prekwalifikacji do MŚ 2019 z udziałem Polaków w Portugalii

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Nie Kosowo, a Portugalia będzie gospodarzem turnieju prekwalifikacyjnego do Mistrzostw Świata 2019 z udziałem reprezentacji Polski. Zmagania zaplanowane są na 12-14 stycznia 2018. Do play-offów awansuje wyłącznie zwycięzca rywalizacji.

Takiego scenariusza kadra spodziewała się od momentu losowania praw do organizacji turnieju. Wtedy pierwszeństwo uzyskało właśnie Kosowo, ale zważywszy, że nie wyrażało wcześniej chęci przyjęcia rywali, to można było oczekiwać, że gospodarzem zostaną drudzy w losowaniu Portugalczycy.

W środę potwierdziła to Europejska Federacja Piłki Ręcznej. Dla Polaków, którzy też starali się o organizację, ale w losowaniu byli dopiero trzeci, to zły scenariusz, bo Portugalczycy będą w eliminacjach ich najgroźniejszym rywalem.

Oprócz meczów z dwoma wspomnianymi już zespołami, Biało-Czerwoni zagrają też z Cyprem. Awans do fazy play-off uzyska tylko zwycięzca turnieju.

Dokładny harmonogram spotkań nie jest jeszcze znany. Najprawdopodobniej Polacy zagrają z Portugalczykami w ostatnim meczu turnieju.

ZOBACZ WIDEO Lisek bał się, że znów zgubili mu tyczki. "Mówię: kurcze, znowu będzie afera w telewizji"

Czy Polacy awansują do fazy play-off eliminacji MŚ 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)
    PRZEJDŹ NA WP.PL