Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Thierry Omeyer Materiały prasowe / FRANCE HANDBALL 2017 / Na zdjęciu: Thierry Omeyer

ME 2018: Didier Dinart podał skład Francuzów. Thierry Omeyer w roli straszaka

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Thierry Omeyer w szerokiej kadrze Francuzów na mistrzostwa Europy 2018. Wątpliwe jednak, by weteran wystąpił na turnieju. Bramkarz PSG zjawi się na zgrupowaniu tylko w wypadku plagi kontuzji.

41-latek z kadrą pożegnał się - razem z Danielem Narcissem - podczas majowych spotkań eliminacji mistrzostw Europy. Od tego czasu Didier Dinart nie wysyłał do niego powołań. 

Obecność Omeyera w kadrze wywołała niemałą konsternację. Selekcjoner przygotowywał już Juliena Meyera do roli następcy legendy, stabilizację w bramce zapewniał też Cyril Dumoulin z Nantes, a bezapelacyjnym numerem jeden został Vincent Gerard. Jak informują francuskie media, Omeyer został umieszczony na liście tylko profilaktycznie na wypadek kontuzji kolegów.

Reszta składu bez zaskoczeń. Powołanie otrzymali wszyscy najwięksi, z Lukiem Abalo i Nikolą Karabaticiem na czele. Wśród obrotowych brakuje Ludovika Fabregasa, ale jego absencja była wiadoma od kilku tygodni. Jeden z najlepszych obrotowych przechodzi leczenie po zakrzepicy żył głębokich kończyny górnej. Po poważnych urazach do pełni formy nie doszedł też Mathieu Grebille.

W zespole roi się od młodzieży. Szansę na wyjazd mają 18-letni Dylan Nahi, który pierwsze bramki w kadrze rzucił w meczu z Polską, Yanis Lenne z Barcelony czy nieco starszy Nicolas Tournat, za kilka sezonów obrotowy PGE VIVE Kielce.

Francuzi trafili do grupy z Białorusią, Norwegią i Austrią. 

Szeroka kadra Francuzów na ME 2018:

Bramkarze:Vincent Gerard (Montpellier), Thierry Omeyer (PSG), Julien Meyer (Chambery Savoie), Cyril Dumoulin (Nantes)

Lewoskrzydłowi: Arnaud Bingo (Montpellier), Raphael Caucheteux (St. Raphaël Var), Michael Guigou (Montpellier Handball), Kentin Mahe (SG Flensburg-Handewitt), Dylan Nahi (PSG)

Lewi rozgrywający: William Accambray (Telekom Veszprem), Baptiste Bonnefond (Montpellier), Romain Lagarde (Nantes), Timothey N'guessan (Barcelona), Olivier Nyokas (Nantes)

Środkowi rozgrywający:Nicolas Claire (Nantes), Nikola Karabatić (PSG)

Prawi rozgrywający: Adrien Dipanda (St. Raphaël Var), Dika Mem (Barcelona), Valentin Porte (Montpellier), Nedim Remili (PSG), Tom Pelayo (Dunkerque)

Prawoskrzydłowi:Luc Abalo (PSG), Benoit Kounkoud (PSG), Yanis Lenne (Barcelona)

Obrotowi: Benjamin Afgour (Montpellier), Luka Karabatić (PSG), Cedric Sorhaindo (Barcelona), Nicolas Tournat (Nantes)

ZOBACZ WIDEO: Dziennikarze WP SportoweFakty: Rosjanie absolutnie zasłużyli na wyrzucenie z igrzysk

Czy Francuzi zdobędą złoto ME 2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • Viran Zgłoś
  Yanis Lenne jest bardzo przereklamowany, Kempf to większy talent i to raczej duet z PSG za kilka lat będzie stanowić o sile na prawym skrzydle, w Barcelonie więcej od Lenne gra Aleix Gomez.
  Czytaj całość
  Ciekawe czy do 16-tki łapać się będzie Tournat czy Nyokas, bo nie wierzę, że Dinart postawi na Lagarde'a. Potencjał na prawej połówce Francuzów - Mem, Porte, Remili, Richardson, Pelayo - za to na lewym rozegraniu relatywnie biednie. Jestem bardzo ciekaw co zrobi Dinart - Mem w tym sezonie jest zdecydowanie najlepszym rozgrywającym Barcelony, Porte gra świetnie, Remili to klasa, ale on musi upchać tego Di Pandę. To samo z Nyokasem, Aymerin Minne wymiata ale nie ma go w kadrze nawet.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL