Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam WiśniewskiWP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK / Na zdjęciu: Adam Wiśniewski

Prezes Wiśniewski rozgoryczony po klęsce Wisły w Finlandii. "To brak szacunku dla klubu i kibiców"

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
- Taka postawa na boisku to brak szacunku dla klubu i kibiców - skwitował prezes Orlenu Wisły Płock, Adam Wiśniewski. Szczypiorniści przegrali w Lidze Mistrzów 26:27 z fińskim Riihimaeki Cocks, choć wysoko prowadzili.

Sama porażka nie wzbudziła tyle złości, co postawa Wisły Płock w Finlandii. Wicemistrzowie Polki potrzebowali zaledwie remisu z debiutantem w rozgrywkach, by zapewnić sobie pierwsze miejsce w grupie Ligi Mistrzów. Przed przerwą prowadzili nawet 12:3, w drugiej połowie w kuriozalny sposób roztrwonili przewagę i po golu w ostatniej sekundzie przegrali 26:27. 

- Jesteśmy na etapie przedłużania kontraktów, ale po meczu z Riihimaeki Cocks podejście niektórych zawodników do swoich obowiązków i zasadność reprezentowania przez nich barw Wisły Płock będą ponownie zweryfikowane. To jedyny środek dyscyplinujący, którego nikt mi nie może zabronić - grzmiał prezes Adam Wiśniewski w krótkim komentarzu opublikowanym na klubowej stronie. 

Próbowaliśmy uzyskać szerszą wypowiedź, ale nie udało się nam skontaktować z szefem klubu. Między słowami można wyczytać, że najbardziej zawiódł Nemanja Obradović, który nie popisał się w ostatniej akcji. W najbliższych miesiącach miała zadecydować się też przyszłość m.in. Renato Sulicia czy Jose Guilherme de Toledo.

To nie pierwsza tak poważna wtopa Nafciarzy. W Superlidze stracili już siedem punktów, a w Lidze Mistrzów przegrali trzy spotkania. Wprawdzie Wisła wyjdzie z grupy najbardziej elitarnych rozgrywek w Europie, ale w stylu dalekim od oczekiwanego. Choć to i tak eufemizm.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: fenomenalny gol w futsalu. Lob spod własnej bramki!

Czy Nemanja Obradović powinien odejść po sezonie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (14):

 • Django Zgłoś
  1.Nie jest ale niewiele pewnie mu brakuje.2.Dobrze,że dodałeś jak na"polskie realia"...Porównujemy się zawsze do najlepszych a nie w dół.3.To pewnie prawda aczkolwiek nie
  Czytaj całość
  mamy danych na temat wydatków na administrację w obu klubach.4.Wszyscy wymienieni jak zaczęli coś grać zostali podkupieni czyli pewnie klubu nie było stać na to by ich zatrzymać. Do tej grupy bym dopisał jeszcze Nenadica,Syprzaka...Jakich?Przecież nie tych z górnej półki.
  • Arkady 241 Zgłoś
   Uważam że jest nie na miejscu obrażanie Adama jako zawodnika. Jakim jest prezesem to każdy widzi, ale ze względu ma staż w klubie jak i miejsce w reprezentacji powinien mieć
   Czytaj całość
   szacunek.Przed kontuzją Adam jak i po, to zupełnie inny, zawodnik, to naturalne zważywszy na to ile lat stracił na przebywanie w gabinetach.Ale trzeba też spojrzeć prawdzie w oczy. Gdyby Jachlewski był ciągle powoływany, to Adam by się nie znalazł w reprezentacji po kontuzji aż zapewne do MŚ 2013. Adam nie miałby startu do duetu Jachlewski-(i nieco zapomniany) Tłuczyński. Krajewski wszedł do kadry dopiero o ile dobrze pamiętam, na ME 2014. Ale pamiętam z kolei też występ Wisni w Katarze, który był solidny, nie był osłabieniem składu.
   • EQ Iskra Zgłoś
    Ja proponuję całkowicie rozgraniczyć trzy rzeczy. Karierę zawodniczą, karierę biznesową i karierę prezesa. Pierwsza niejako wymusza szacunek, bo chłop grał kupę lat i w kadrze i w
    Czytaj całość
    Płocku. Druga to droga na dno a trzecia jest wynikiem przejęcia urzędu przez byłego zawodnika, bez żadnego doświadczenia, kompetencji, wiedzy i wykształcenia. Winą za to, że Wiśniewski jest prezesem ponosi nikt inny jak Prezydent Płocka. I w zasadzie tyle. Szkoda tylko, że wizerunek jaki stworzył sobie jako zawodnik w tak krótkim czasie zdemolował doszczetnie.
    Wszystkie komentarze (14)

    Komentarze (14)

    ×
     Wszystkie komentarze (14)
     PRZEJDŹ NA WP.PL