WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: Piotr Przybecki

Oficjalnie: Piotr Przybecki będzie pracować w 2. Bundeslidze. Selekcjoner zostaje w kadrze

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Piotr Przybecki podpisał kontrakt z niemieckim drugoligowcem VfL Lubeck-Schwartau i od sezonu 2019/20 będzie łączył prowadzenie reprezentacji Polski szczypiornistów z pracą w 2. Bundeslidze.

O rozmowach z Przybeckim napisał dziennik "Luebecker Nachrichten", a nam udało się potwierdzić te wieści. Obecny trener Torge Greve ogłosił, że po siedmiu latach rozstanie się z klubem i faworytem do jego zastąpienia był właśnie polski szkoleniowiec. 

Selekcjoner Biało-Czerwonych podpisał trzyletni kontrakt i od lipca 2019 roku obejmie ósmy klub 2. Bundesligi VfL Luebeck-Schwartau, 31 stycznia został oficjalnie przedstawiony na konferencji prasowej. Jednym z jego zawodników będzie reprezentant kraju, Paweł Genda, aktualnie leczący poważny uraz kolana. 

Przybecki zachowa jednocześnie posadę trenera reprezentacji. Decyzja dotycząca pracy selekcjonera w klubie podjęta została po konsultacjach i za wiedzą kierownictwa Związku Piłki Ręcznej w Polsce. W kontrakcie Przybeckiego znalazł się zapis o bezwzględnym umożliwieniu trenerowi realizacji wszelkich zadań związanych z funkcją szkoleniowca reprezentacji Polski.

Podwójna funkcja to żadna nowość w polskiej piłce ręcznej, w klubach pracowali także inni selekcjonerzy - Bogdan Wenta (Magdeburg i VIVE), Michael Biegler (HSV i SC DHfK Lipsk) i Tałant Dujszebajew (VIVE). Przybecki przez kilkanaście miesięcy prowadził jednocześnie kadrę i Wisłę Płock. Dodatkowe zajęcie mieli również opiekunowie pań, Kim Rasmussen i Leszek Krowicki.

Polacy wyrobili sobie renomę w Lubece, w przeszłości drużyną zajmowali się Michał Kaniowski (1993-95), Daniel Waszkiewicz (1995-96, jako asystent) i Marek Kordowiecki (1999, grający trener).

ZOBACZ WIDEO Daniel Obajtek do Kubicy: Mistrzu, jesteś wielki, niepokonany. Jesteś narodową dumą!

Czy przyjęcie oferty z Niemiec to dobra decyzja Przybeckiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL