WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Fafara / Na zdjęciu: Alex Dujshebaev

Ulga w Kielcach. Alex Dujshebaev zagra z Motorem Zaporoże

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Alex Dujshebaev wznowi treningi na najwyższych obrotach i Talant Dujszebajew może z niego skorzystać w meczu fazy TOP 16 Ligi Mistrzów z Motorem Zaporoże - poinformowało PGE VIVE Kielce. To świetna wiadomość dla mistrzów Polski.

Od początku lutego Alex Dujshebaev leczył więzadła poboczne w kolanie, uszkodzone w trakcie wyjazdowego meczu Ligi Mistrzów w Kristianstad. Przewidywano, że będzie pauzował nawet ok. 2 miesięcy, ale rehabilitacja przebiegła sprawnie. Hiszpan od kilku dni trenował, jednak czekał na zielone światło do rozpoczęcie zajęć z drużyną. Wszystko zależało od wyniku rezonansu magnetycznego

PGE VIVE Kielce ogłosiło, że Dujshebaev może wznowić przygotowania i będzie brany pod uwagę nawet w składzie na spotkanie ligowe ze Stalą Mielec (19 marca). Jego występ w Lidze Mistrzów z Motorem Zaporoże, o ile nadrobi zaległości treningowe, nie jest zagrożony. 

Powrót mistrza Europy 2018 to bardzo istotna wiadomość dla VIVE. Krzysztof Lijewski, Michał Jurecki i Daniel Dujshebaev nie pojadą na Ukrainę z powodu kontuzji. Dwaj pierwsi wrócą do gry w tym sezonie (ale za kilka tygodni), Hiszpan będzie odpoczywać jeszcze kilka miesięcy. Wcześniej do kolegów dołączyli Luka Cindrić i Władisław Kulesz.

Obecność Dujshebaeva w składzie oznacza, że Blaż Janc nie będzie już jedynym prawym rozgrywającym zespołu. W razie potrzeby Hiszpan może też zająć miejsce na środku, gdzie z powodzeniem radził sobie jesienią.

ZOBACZ: Siódemka 23. kolejki PGNiG Superligi

ZOBACZ WIDEO El. Euro 2020. Karol Linetty wraca do kadry. "Czas żeby zaczął grać jak w Serie A"

Czy Alex Dujshebaev powinien grać?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL