WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / MARIUS BECKER / Na zdjęciu: Dener Jaanimaa (z prawej)

Motor Zaporoże znalazł następcę Pawła Paczkowskiego. To były zawodnik THW Kiel

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Estończyk Dener Jaanimaa, w przeszłości zawodnik THW Kiel, podpisał kontrakt z Motorem Zaporoże. W drużynie mistrzów Ukrainy zastąpi Pawła Paczkowskiego, który zagra w Telekomie Veszprem.

Transfer Estończyka nie jest wielkim zaskoczeniem, niemieckie media spekulowały o nim od kilku dni. Plotki podsyciła jeszcze informacja, że Dener Jaanimaa rozstanie się z obecnym klubem TuS N-Luebbecke po sezonie 2018/19 (pomimo ważnego kontraktu). Dziennikarze jako powód wskazywali konflikt z kolegami z szatni.

Prawy rozgrywający podpisał dwuletni kontrakt z Motorem Zaporoże, gdzie zastąpi Pawła Paczkowskiego i prawdopodobnie stworzy duet z Siergiejem Szelmienko. To jak na razie pierwszy transfer Motoru. Wcześniej ogłoszono, że Paczkowski nie zostanie w Zaporożu i zagra w Telekomie Veszprem, a do TVB 1898 Stuttgart odejdzie obrotowy reprezentacji Macedonii Żarko Peszewski, który nie jest darzony zaufaniem przez trenera. 

Jaanimaa wyrobił sobie markę w Bundeslidze, grał w Hamburgu, Melsungen, a po pladze urazów na kilka miesięcy dołączył do THW Kiel. Od sezonu 2018/19 występuje w faworycie 2. Bundesligi, TuS Luebbecke. 

Motor to rywale PGE VIVE Kielce w fazie TOP 16 Ligi Mistrzów. Pierwszy mecz 23 marca na Ukrainie.


ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Jerzy Brzęczek wysłał jasny sygnał. "Postawi na sprawdzonych. Bez eksperymentów"

Czy Motor pokona u siebie VIVE?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL