Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jaka Malus w meczu z VIVENewspix / Norbert Barczyk / PressFocus / Na zdjęciu: Jaka Malus w meczu z VIVE

Jaka Malus w nowym otoczeniu. Mieszkow Brześć ściągnął wielką słoweńską nadzieję

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
To jeden z najbardziej niespodziewanych ruchów na rynku transferowym. Mieszkow Brześć skusił Jakę Malusa, czołowego rozgrywającego młodego pokolenia.

22-latek jest jednym z najbardziej obiecujących graczy w Europie. Jako 20-latek zaczął regularnie występować w Lidze Mistrzów. W poprzednim sezonie rzucił 44 gole w europejskiej elicie, w bieżących rozgrywkach 28 razy trafił do siatki. 

Jaka Malus to kolejny produkt fabryki talentów w Celje. W najlepszej słoweńskiej drużynie wyszkolili się m.in. Blaż Janc czy Gasper Marguc.

Rozgrywającego zgarnął Mieszkow Brześć, Słoweniec podpisał dwuletni kontrakt. 22-latek może grać zarówno na środku, jak i lewej stronie. W przeciwnym kierunku powędruje prawdopodobnie obrotowy Vid Poteko, w przeszłości zawodnik Browarników. W Mieszkowie zapowiada się zresztą zmiana pokoleniowa, lada dzień do zespołu powinien dołączyć inny młodzian, Mikita Waliupow.

ZOBACZ: Wisła sprawiła MMTS-owi lanie
Celje z kolei na pewno nie wypuści swoich innych talentów. Ważny kontrakt ma Domen Makuc, a nowe podpisy niedawno złożyli Gal Marguc, Matić Groselj i Tilen Kodrin.

ZOBACZ WIDEO El. ME 2020: Wichniarek stawia na sprawdzony duet napastników. "Wielokrotnie dawali nam sporo radości"

Czy jesteś zaskoczony transferem Malusa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • jerseyus Zgłoś
  Dlaczego niby taki niespodziewany ten transfer? Przecież z Celje regularnie odchodzą młodzi zawodnicy, a akurat na środku to tam zawsze jest tłok. Z kolei w Brześciu na tej pozycji
  Czytaj całość
  szaleństwa nie ma, więc ruch jak najbardziej prawidłowy.

  Komentarze (1)

  PRZEJDŹ NA WP.PL