Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Doruk Pehlivan (z prawej)Materiały prasowe / Na zdjęciu: Doruk Pehlivan (z prawej)

Oficjalnie: PGE VIVE Kielce potwierdziło transfer Doruka Pehlivana

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Jeśli ktoś wziął informację o transferze Doruka Pehlivana za primaaprilisowy żart, to po komunikacie PGE VIVE Kielce nie może być wątpliwości. Turek dołączy do mistrzów Polski.

Kilka godzin temu informowaliśmy, że 20-letni Doruk Pehlivan podpisał kontakt z PGE VIVE Kielce. Pierwotnie lewy rozgrywający miał dołączyć do zespołu w 2020 roku, ale mistrzowie Polski czynią starania, by Turek trafił do klubu latem 2019 roku. 

- Trwają negocjacje z jego obecnym klubem. To jeden z największych talentów współczesnej piłki ręcznej i duża nadzieja na przyszłość, chłopak ma niesamowite umiejętności i w ataku, i w obronie. Musimy oczywiście pamiętać, że ma dwadzieścia lat, a nie dwadzieścia cztery. Jestem pewny, że to będzie jeden z naszych najlepszych graczy - stwierdził prezes Bertus Servaas.

20-latek z austriackiego Fivers Maragaretten, pomimo młodego wieku, jest etatowym reprezentantem Turcji. W sezonie 2017/18 był wicekrólem strzelców rodzimej ligi, po transferze do Austrii z miejsca stał się czołowym graczem rozgrywek (105 goli w 16 meczach). Mierzący 201 cm wzrostu rozgrywający brylował wcześniej w rozgrywkach młodzieżowych. 

Po transferze Pehlivana bardziej prawdopodobne stało się przedwczesne odejście Marko Mamicia.

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: kontrolowana wygrana Gwardii nad Górnikiem

Czy wierzysz, że Pehlivan zostanie gwiazdą VIVE?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (21):

 • Fhrrancuzik Zgłoś
  Nie wierzy£em ( nie uwierzy£em ) w info o tym transferze . . .a to jednak prawda .Niedowiarek wylaz£ ze mnie , pardonsik .Oby Bertus i jego " £owcy talentôw " mieli nosaco do
  Czytaj całość
  tegoszczypiorka m£odego .Doruk , powodzenia ( w nauce ) w Iskierce ! : )
  • Heniek ZPoczty Zgłoś
   Niby taki sobie transfer nikogo a burza się zrobiła jakby Vive kupiło pół Barcy i PSG :))
   • FanSzczypiorniaka Zgłoś
    Transfer zaskakujący, nie słyszałem nigdy o tym młodym zawodniku. 20 lat to tyle co nic, podejrzewam, że zawodnik przejdzie podobną drogą co Branko - pójdzie na wypożyczenie. Bertus
    Czytaj całość
    powinien poruszyć niebo i ziemię żeby ściągnąć jeszcze wyróżniających się Polaków, czyli Jarosiewicza i Mauera. Cieszy fakt, że polityka transferowa przestała opierać się o gwiazdy, np Cindrić, Wolf czy Alex, ale są również ściągani zawodnicy no name. Duże wątpliwości mogą pojawić się w kwestii różnic kulturowych, nie wpisuje się on w obraz Słowianina (z Bałkanów lub wschodu Europy), ale nie krytykuję młodego zawodnika póki nie pokaże co potrafi. I jeden najważniejszy fakt do odnotowania przy tym transferze - Bertus ściąga młodego chłopaka z Austrii, o którym mało osób slyszało. Jaki jest efekt? O Vive się mówi, pisze i czyta! Tak działa popularność, marka i reklama. Brawo Bert!ps. JW!
    Wszystkie komentarze (21)

    Komentarze (21)

    ×
     Wszystkie komentarze (21)
     PRZEJDŹ NA WP.PL