WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Pawel Janczyk / 400mm.pl / Na zdjęciu: Tomasz Gębala

Wielki pech Tomasza Gębali. Kolejna bardzo poważna kontuzja kolana

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Fatalne wieści dla Orlenu Wisły Płock i Tomasza Gębali. Rozgrywający nie tylko nie pomoże w meczach finałowych PGNiG Superligi, ale także nie zagra przez najbliższych kilka miesięcy. Reprezentant Polski drugi raz zerwał więzadła krzyżowe w kolanie.

Do feralnej sytuacji doszło w pierwszym półfinale PGNiG Superligi (25:13 ---> CZYTAJ WIĘCEJ) z MMTS-em Kwidzyn. Przy wysokim prowadzeniu Nafciarzy Tomasz Gębala próbował minąć Damiana Przytułę, ale po jednym z kroków w stawie kolanowym doszło do nienaturalnego ruchu. Zawodnik zasygnalizował uraz, zdołał sam zejść z parkietu i do końca spotkania z nietęgą miną obserwował wydarzenia.

Reprezentant Polski przeszedł badanie rezonansem magnetycznym, które wykazało zerwanie więzadeł krzyżowych w kolanie. To najgorszy z możliwych scenariuszy - w styczniu Gębala wrócił do treningów po identycznym urazie w kwietniu 2018 roku (w tym samym kolanie). 23-latek, uważany za jeden z największych talentów w polskiej piłce ręcznej, musi przejść zabieg rekonstrukcji i czeka go kolejna kilkumiesięczna przerwa (ponad półroczna). 

Rosły rozgrywający (212 cm) nie zagra już w barwach Wisły, bo nie przedłuży wygasającego latem kontraktu. Od wielu miesięcy mówi się, że podpisał umowę z PGE VIVE Kielce, ale sam zawodnik i prezes Bertus Servaas do tej pory stanowczo zaprzeczali. 

Kontuzja Gębali to strata nie tylko dla Wisły Płock, w której pełnił rolę podstawowego obrońcy i od powrotu stał się liderem Nafciarzy. W kadrze Patryka Rombla miał być pierwszoplanową postacią podczas spotkań el. ME 2020 z Kosowem i Izraelem, decydujących o awansie na turniej. 

ZOBACZ: Ważny triumf Pogoni Szczecin. Spokój w końcówce sezonu

W Płocku będą mieli zagadkę przy obsadzaniu lewego rozegrania w końcówce sezonu. Dan-Emil Racotea od kilku miesięcy spisuje się przeciętnie, Ondrej Zdrahala rzadko grał u trenera Xaviera Sabatego, a Nemanja Obradović nie stanowi takiego zagrożenia w ataku jak przed operacją barku.

ZOBACZ WIDEO Liverpool największym przegranym w Premier League. "Taka liczba punktów tylko dwa razy w historii nie dawała mistrzostwa"

Czy bez Tomasza Gębali Orlen Wisła Płock jest w stanie sprostać PGE VIVE Kielce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (9):

    Pokaż więcej komentarzy (6)
    PRZEJDŹ NA WP.PL