Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michał Skórski, drugi trener Gwardii OpoleWP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Michał Skórski, drugi trener Gwardii Opole

Premierowe występy kadry B Michała Skórskiego. Z Węgrami bez zwycięstwa

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Remis i porażka z Węgrami to dorobek pierwszych spotkań kadry B szczypiornistów pod wodzą Michała Skórskiego. Szkoleniowiec w kwietniu oficjalnie objął to stanowisko.

Kadra B rozegrała pierwszy mecz od czasu styczniowych sparingów z pierwszą reprezentacją Estonii. Wówczas prowadził ją jeszcze Patryk Rombel, ale w lutym awansował na trenera kadry seniorów. Zastąpił go Michał Skórski. Debiut nowego selekcjonera miał nastąpić 10 kwietnia w Gliwicach przed meczem pierwszej reprezentacji z Niemcami, ale spotkanie z tamtejszą kadrą B nie doszło do skutku.

ZOBACZ: Nowy skrzydłowy w Gwardii

Zespół, w dużej mierze oparty na młodzieży, po trzech zgrupowaniach sprawdził się w meczach towarzyskich z Węgrami B. Zdecydowanie bardziej okazale wypadł pierwszy test - Polacy zremisowali 29:29, świetnie spisywał się 17-letni bramkarz VIVE Miłosz Wałach. Biało-Czerwoni dogonili wynik, do przerwy strata wynosiła już pięć goli. Zdecydowanie wyróżnił się autor 10 goli Adrian Kondratiuk, ostatnio pomijany przez selekcjonera Patryka Rombla.

Lijewski znalazł nowy klub

Drugie spotkanie nie miało wielkiej historii. Madziarzy "odjechali" po przerwie i wysoko wygrali 23:16. Na uwagę zasługuje dobry występ nadziei prawego rozegrania w Polsce, Szymona Działakiewicza.

Polska B - Węgry B 29:29 (13:18)
Polska B:
Wałach, Matlęga - Pietrasik 1, Przytuła 5, Rogulski 4, Janikowski, Adamczyk, Klimków, Gądek, Nastaj 2, Adamski 2, Działakiewicz, Mrozowicz, Kondratiuk 10, Góralski 2, Czuwara 1, Sroczyk 2, Komarzewski.

Polska B - WĘGRY B 16:23 (10:12)
Polska B:
Wałach, Matlęga - Pietrasik, Przytuła 2, Rogulski 1, Janikowski, Klimków, Gądek, Nastaj, Adamski, Działakiewicz 5, Mrozowicz, Olejniczak, Kondratiuk 2, Czuwara 1, Bondzior 4, Sroczyk, K. Pilitowski 1, Komarzewski.

ZOBACZ WIDEO Wyrok na Leszka Krowickiego. "To były stracone lata"

Czy kadra B powinna składać się wyłącznie z młodzieży?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • kibic 98 Zgłoś
  No cóż Pan trener stawia na zawodników którzy pod jego wodzą i Tomaszewskiego, jak również Obrusiewicza skompromitowali nas na dużych imprezach rangi mistrzowskiej. Niestety na układy
  Czytaj całość
  nie ma rady. Przytuła, Pietrasik, Olejniczak....itp plus zawodnicy z zaprzyjaźnionych z trenerem selekcjonerem klubów powodują dalszą degradację piłki ręcznej. Powołując zawodników na zasadzie "to talenty" nie wyjdziemy z dołka. Winni są tu również dziennikarze, którzy mam wrażenie są na liście płac ZPRP.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL