WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / ZAGŁĘBIE LUBIN / Na zdjęciu: Leszek Krowicki

Stało się nieuniknione. Krowicki odwołany z funkcji trenera reprezentacji!

Daniel Kordulski
Daniel Kordulski
Leszek Krowicki nie jest już trenerem reprezentacji Polski szczypiornistek - poinformował na swojej stronie Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Doświadczony szkoleniowiec pełnił tę funkcję przez ostatnie 3 lata.

Decyzję o zwolnieniu Krowickiego podjął prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki i ogłosił ją podczas spotkania zarządu związku. Jak podano w oficjalnym komunikacie przyczyną zwolnienia trenera jest "utrata zaufania, spadek poziomu sportowego kadry oraz brak realizacji zobowiązań i celów sportowych". Przypomnijmy, trenowana przez Krowickiego reprezentacja, po blamażu z Serbkami nie awansowała do Mistrzostw Świata 2019 a tym samym możliwość gry w Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020.

Ostatnio na Krowickiego spadła fala krytyki za trwanie na reprezentacyjnej posadzie mimo tak kiepskich wyników. Ostro na temat tej sytuacji wypowiedziała się niedawno była reprezentantka kraju, Iwona Niedźwiedź. - Mam wrażenie, że świadomość trenera jest taka, że buduje coś z kadrą, osiąga sukcesy. Jest to niestety trochę nieadekwatne do rzeczywistości - powiedziała.

Przypomnijmy, że wcześniej 61-latek nie odniósł sukcesu w MŚ 2017 gdzie Biało-Czerwone zajęły przedostatnie miejsce w fazie grupowej i nie zakwalifikowały się do fazy finałowej, rok później drużyna prowadzona przez Krowickiego nie wygrała żadnego meczu i zajęła ostatnie miejsce w fazie grupowej.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: o tej scenie na meczu w Brazylii mówi cały świat! Zjawisko paranormalne?

Czy decyzja o odwołaniu Leszka Krowickiego jest słuszna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (9):

    Pokaż więcej komentarzy (6)
    PRZEJDŹ NA WP.PL