WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Facebook: MKS Lublin / Przemek Gąbka / Na zdjęciu: Robert Lis (trener MKS Perły Lublin)

Kadra szczypiornistek w spadku po Leszku Krowickim. Ruszyła giełda nazwisk, a związek już nie płaci

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
ZPRP ma niewiele czasu na wytypowanie nowego trenera kadry szczypiornistek. Prezes Andrzej Kraśnicki mówi o rychłym konkursie na stanowisko selekcjonera i zainteresowaniu obcokrajowców. Co ważne, Leszek Krowicki nie dostaje już wynagrodzenia.

Prezes Andrzej Kraśnicki poinformował o zwolnieniu Leszka Krowickiego, co oznacza, że na dwa miesiące przed początkiem el. ME 2020 Polki zostały bez selekcjonera. Związek zapowiedział błyskawiczne działanie i konkurs.

Były już selekcjoner nie otrzymuje wynagrodzenia od ZPRP. Krowicki nie spełnił celu sportowego (awans do igrzysk w Tokio) i wbrew krążącym plotkom nie będzie otrzymywał przelewów z racji umowy obowiązującej do sierpnia 2020 roku. Informację tę potwierdził rzecznik związku. 

W kontekście następcy sporo mówi się o obcokrajowcu, konkretnie trenerze ze Skandynawii. Skoro Krowicki nie będzie już otrzymywał wynagrodzenia, ta opcja nie wydaje się tak irracjonalna jak kilka dni temu. Nie wiadomo jednak do końca, jak skończy się sprawa rozstania. Według Macieja Iwańskiego z TVP Sport, selekcjoner nie przyjął zaproponował odprawy i grozi sądem.

ZOBACZ WIDEO Karol Bielecki: Więcej w karierze przegrałem niż wygrałem [cała rozmowa]


ZOBACZ: Ważny zawodnik VIVE nie zagra przez kilka miesięcy

Jako że do eliminacji naprawdę niewiele czasu, spekuluje się, że w rolę tymczasowego "strażaka" może wcielić się jeden z Polaków. Trener Andrzej Niewrzawa zdecydowanie zaprzeczył, że był zainteresowany pracą z Biało-Czerwonymi. Na giełdzie nazwisk pojawił się Robert Lis, trener mistrzyń Polski, Perły Lublin. 

- Nie będę tego w ogóle komentował - skwitował Lis w rozmowie telefonicznej z WP Sportowe Fakty. 

Polki rozpoczną rywalizację od starć z Ukrainkami i reprezentantkami Wysp Owczych. Teoretycznie Biało-Czerwone stoją wyżej w hierarchii, ale przeciwniczek nie można zlekceważyć, bo strata punktów mogłaby pogrzebać szanse na awans.

Czy trenerem kadry powinien być:

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (14):

    Pokaż więcej komentarzy (11)
    PRZEJDŹ NA WP.PL