WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / GRZEGORZ JĘDRZEJEWSKI / Piłka ręczna

ZPRP podzielił I ligę kobiet na grupy. Są kontrowersje

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
26 zespołów zagra w dwóch grupach I ligi szczypiornistek. Niektóre kluby mogą być jednak wzburzone podziałem i czekającymi ich długimi podróżami po Polsce.

Zacznijmy najpierw od składu. W grupie A zagrają cztery zespoły z Warszawy (AZS Uniwersytet Warszawski, AZS-AWF Warszawa, Varsovia Warszawa, Wesoła Warszawa), trzy z Płocka (SMS ZPRP I i II oraz Jutrzenka), ChKS Politechnika Łódzka, MKS AZS UMCS Lublin, MTS Kwidzyn, Sambor Tczew i UKS PCM Kościerzyna. Najwięcej kilometrów będą miały do pokonania zespoły z Pomorza. 

ZOBACZ: Ruszyła giełda nazwisk po zwolnieniu Krowickiego

Kibice Sambora Tczew dali upust swojemu niezadowoleniu i za pośrednictwem oficjalnego konta sympatyków drużyny skrytykowali ZPRP, jednocześnie wskazując na niezbyt rozsądny podział także w grupie B. 

W drugim zestawie pojawiły się FutureNet Imperium Katowice, KS AP-Poznań, Karkonosze Jelenia Góra, Korona Handball Kielce, KS AZS AWF Handball 28 Wrocław, Cracovia 1906, Zgoda Ruda Śląska, Urbis Gniezno, MTS Żory, Sparta Oborniki Śląskie, SPR Olkusz, Sośnica Gliwice, MKS San Jarosław. Dla gnieźnianek niemal dwukrotnie zwiększy się liczba pokonywanych kilometrów, a tym samym podniosą się koszty transportu. 

- To optymalny podział geograficzny, nie ulegnie zmianie. Kluby z Wielkopolski zgłaszały obiekcje, do tej pory musiały jeździć wyłącznie na północ kraju. Może gdybyśmy mieli liczbę uczestników podzielną przez trzy, to wprowadzilibyśmy podział na trzy grupy. Teraz to niemożliwe - skomentował Komisarz Ligi, Bogusław Trojan.

ZOBACZ: Mocne słowa po zwolnieniu Krowickiego

ZOBACZ WIDEO Fantastyczny wyczyn Andrzeja Bargiela! Wbiegł na Wielką Krokiew w Zakopanem

Czy uważasz, że podział na grupy I ligi kobiet jest rozsądny?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)
    PRZEJDŹ NA WP.PL