Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Wyszomirski Newspix / Mirosław Szozda / Na zdjęciu: Piotr Wyszomirski

Piotr Wyszomirski zmieni klub. TBV Lemgo ogłosiło odejście Polaka

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Piotr Wyszomirski po sezonie 2019/20 pożegna się z TBV Lemgo. Reprezentant Polski występuje w Bundeslidze od dwóch lat. Na razie nie są znane jego dalsze losy.

31-latek trafił do Bundesligi w 2016 roku, po igrzyskach w Rio de Janeiro zadebiutował w TBV Lemgo. Polak miewał różne okresy, w ostatnich miesiącach przeważnie był zmiennikiem Petera Johannessona i stracił miejsce w reprezentacji, ale akurat w tym sezonie przejął bluzę z nr 1. Na jego koncie 70 interwencji. Piotr Wyszomirski jest siódmy w rankingu bramkarzy Bundesligi.

ZOBACZ: Siódemka 5. kolejki PGNiG Superligi Kobiet

Jego klub ogłosił, że pomimo chęci dalszej współpracy Polak po sezonie 2019/20 (czyli po końcu kontraktu) odejdzie z Lemgo. Gdzie trafi? Na razie nie wiadomo. W Superlidze niewiele klubów byłoby w stanie ściągnąć Wyszomirskiego. Uczestnik igrzysk w Rio de Janeiro do poważnej kariery startował z Azotów Puławy, a akurat bramkarz Wadim Bogdanow jest związany kontraktem do 2020 roku.

ZOBACZ: Kibice z Kalisza zawyżyli frekwencję w Superlidze

Wyszomirski ma na swoim koncie występy w lidze węgierskiej w barwach Csurgoi i Picku Szeged. W 2015 roku zdobył brązowy medal MŚ.

ZOBACZ WIDEO Karol Bielecki: Więcej w karierze przegrałem niż wygrałem [cała rozmowa]

Czy wierzysz, że Piotr Wyszomirski wróci do Superligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL