Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłka do szczypiorniaka WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: piłka do szczypiorniaka

Piłka bez kleju coraz bliżej. IHF planuje poważne testy

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
To może być rewolucja. Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF) podczas mistrzostw świata kobiet do lat 18 przetestuje nową piłkę, która nie będzie wymagała używania przez zawodników kleju.

Kiedy trzy lata temu wszechwładny szef IHF Hassan Moustafa obwieścił, że planuje "pozbyć się" kleju z piłki ręcznej, zapanowała konsternacja. Specyfik jest powszechnie używany na całym świecie, ułatwia zawodnikom chwyt. Zakaz jego używania byłby jedną z największych rewolucji w piłki ręcznej, od razu po ujawnieniu planów Egipcjanina pojawiło się mnóstwo krytycznych głosów.

Powód tak restrykcyjnych zmian? Według IHF, stosowanie kleju wpływa niekorzystnie na zdrowie grających w piłkę ręczną oraz generuje dodatkowe koszty, jak czyszczenie parkietów, bądź ich wymiana z powodu zniszczenia.

ZOBACZ: Wisła rozbiła Wybrzeże

Do tej pory wszystko odbywało się na zasadzie fabrycznych testów, nowe piłki nie przechodziły prób. Po wielu kontraktach ze spoconymi dłońmi piłka traciła swoje właściwości. Tym razem model udoskonalono, kontakt z wodą rzekomo nie wywiera już negatywnego wpływu. 

ZOBACZ: Czuwaj zdobył twierdzę Zamość
Podczas przyszłorocznych mistrzostw świata kobiet do lat 18 (w Chinach) raz pierwszy będzie można przekonać się o zaletach/wadach nowego produktu. Po testach może okazać się, czy IHF nadal będzie trzymał się swojej nowatorskiej koncepcji.

ZOBACZ WIDEO El. ME 2020. Izrael - Polska. Zbigniew Boniek: Bezpieczeństwo najważniejsze. Możemy walczyć tylko na boisku

Czy uważasz, że klej powinien być zakazany?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

 • Mirosław Czaszkiewicz Zgłoś
  A piłki będą po 1500 $ za sztukę i jakaś firma na tym dobrze zarobi :)Martwił się o parkiety :) Buhahahaha !
  • HANDBALL PL Zgłoś
   Kasa. Ktoś na tej "rewolucji" zarobi a męczyć będą sie zawodnicy. Lata grałem używając kleju i nigdy nie miałem problemów zdrowotnych. Szczególnie teraz gdy technologia
   Czytaj całość
   poszła do przodu. Aktualnie są płyny do mycia dłoni, parkietów itp. Lata temu ręce myło się pastą BHP, od razu peeling był zrobiony. Pan Mustafa, skończ waść.

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL