Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Patryk Rombel Newspix / MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA.COM.PL / Na zdjęciu: Patryk Rombel

Dwóch debiutantów w kadrze szczypiornistów. Patryk Rombel wybrał skład na grudniowe zgrupowanie

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Łukasz Zakreta i Maciej Zarzycki staną przed szansą debiutu w reprezentacji szczypiornistów, o ile przekonają trenera Patryka Rombla podczas zgrupowania w Cetniewie. Selekcjoner ogłosił listę 22 nazwisk.

Wśród powołanych brakuje graczy z Bundesligi, którzy skończą rozgrywki ligowe dopiero tuż przed Sylwestrem i nie wezmą udziału w turnieju towarzyskim kadry w Tarnowie. Brakuje zatem Macieja Gębali, Macieja Majdzińskiego, Piotra Chrapkowskiego i Piotra Wyszomirskiego. Wolne dostał też Paweł Paczkowski, który niedawno zagrał pierwszy mecz po ośmiu miesiącach przerwy.

Trener Patryk Rombel przyjrzy się dwóm debiutantom. Łukasz Zakreta z Energi MKS-u Kalisz spisywał się świetnie w ostatnich tygodniach i przekonał selekcjonera bardziej niż Adam Malcher z Gwardii (tylko wśród rezerwowych). Na zgrupowaniu pokaże się też środkowy Gwardii Opole Maciej Zarzycki, jeden z najbardziej wyróżniających się graczy młodego pokolenia w Superlidze.

Poza tym bez zaskoczeń, kadra przypomina skład z październikowego turnieju w Argentynie. Do zespołu dołączyli jedynie wyróżniający się w Górniku Zabrze Szymon Sićko i obrotowy Wisły Mateusz Piechowski. Rombel ponownie sprawdzi 19-latka z SMS-u Gdańsk Michała Olejniczaka, mającego za sobą debiut w pierwszej reprezentacji.

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio #11. Sezon życia. Anna Kiełbasińska z workiem medali

Teoretycznie na liście znalazł się też Michał Daszek, ale skrzydłowy Wisły wciąż czeka na werdykt w sprawie udziału w ME 2020 (przechodzi rehabilitację barku).

Po zgrupowaniu w Cetniewie (16.23.12) trener Rombel wybierze skład na turniej w Tarnowie (27-29.12 z udziałem Hiszpanii, ZEA i Białorusi). Awizowani wcześniej Egipcjanie w ostatniej chwili wycofali się z rywalizacji, zastąpią ich Hiszpanie.

Bramkarze: Mateusz Kornecki (PGE VIVE Kielce), Adam Morawski (Orlen Wisła Płock), Łukasz Zakreta (Energa MKS Kalisz)

Skrzydłowi: Piotr Jarosiewicz (Azoty Puławy), Krystian Bondzior, Jan Czuwara (NMC Górnik Zabrze), Przemysław Krajewski, Michał Daszek (Orlen Wisła Płock), Arkadiusz Moryto (PGE VIVE Kielce)

Rozgrywający: Antoni Łangowski (Azoty Puławy), Szymon Sićko, Adrian Kondratiuk (obaj NMC Górnik Zabrze), Michał Szyba, Rafał Przybylski (Azoty Puławy), Michał Olejniczak (SMS ZPRP Gdańsk), Maciej Zarzycki (Gwardia Opole), Marek Szpera, Maciej Pilitowski (Energa MKS Kalisz)

Kołowi: Kamil Syprzak (PSG, od 18.12), Patryk Walczak (TuS N-Luebbecke, od 27.12), Mateusz Piechowski (Orlen Wisła Płock), Dawid Dawydzik (Azoty Puławy)

Czy Polacy wygrają turniej w Tarnowie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (12):

 • p_ Zgłoś
  Do trenera nie mam przekonania, ale wynika to głównie z tego, że jest młody i po prostu musi się wykazać. Dobrze też wiadomo, że w trudnym momencie przejął kadrę.Natomiast w pełni
  Czytaj całość
  popieram decyzję o zastąpieniu Malchera, który co prawda w Opolu jest cały czas bogiem, ale na ligę nawet nie wychodzi na boisku już za często,swoje człowiek zrobił, miał też momenty dobre w reprezentacji, ale chyba jego czas po prostu się kończy
  • Kemotm Zgłoś
   Z trójki PR przynajmniej jednego można by wymienić na kogoś młodszego. Powołano trzech o podobnych statystykach i nie robiących żadnego progresu, a w przypadku Przybylskiego to
   Czytaj całość
   naprawdę jego forma nie zachwyca. Działakiewicz ma podobne statystyki a ma 19 lat i pierwszy sezon w SL. Nie widzę tu żadnej wizji na przyszłość...
   • Mirosław Czaszkiewicz Zgłoś
    A co w kadrze robi Jarzyn?Czy Rombel widział dzisiejszy jego występ?
    Wszystkie komentarze (12)

    Komentarze (12)

    ×
     Wszystkie komentarze (12)
     PRZEJDŹ NA WP.PL