Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Polacy Patryk Walczak (L) i Paweł Paczkowski (C) oraz Hiszpan Daniel Dujshebajev (2L) podczas meczu towarzyskiego piłkarzy ręcznych w Kaliszu PAP / Tomasz Wojtasik / Na zdjęciu: Polacy Patryk Walczak (L) i Paweł Paczkowski (C) oraz Hiszpan Daniel Dujshebajev (2L) podczas meczu towarzyskiego piłkarzy ręcznych w Kaliszu

Hiszpanie pojawią się w Polsce. Zmiana wśród uczestników 4Nations Cup

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Hiszpańscy piłkarze ręczni znowu sprawdzą formę polskiej reprezentacji. Do Tarnowa przyjedzie jednak nie pierwsza reprezentacja, a kadra B.

Na miesiąc przed turniejem 4Nations Cup doszło do istotnej zmiany, awizowani Egipcjanie nie pojawią się w Polsce. Można tylko żałować, że Faraonowie, robiący ostatnio wielkie postępy, nie sprawdzą formy kadrowiczów w przededniu ME 2020. 

ZOBACZ: Ivan Stevanović bohaterem Wisły

W Tarnowie wystąpi za to hiszpańska kadra B. To rywal dobrze znany Polakom z październikowego turnieju w Argentynie, ale mało prawdopodobne, by Hiszpanie wystąpili w identycznym składzie. Polacy zmierzą się z pierwszą reprezentacją dopiero podczas ostatniego testu przed ME 2020 w Irun. Oprócz gospodarzy, w turnieju ostatecznie wezmą udział Rosjanie i Portugalczycy. 

ZOBACZ: Patryk Rombel ogłosił kadrę

4 Nations Cup będzie ostatnim sprawdzianem Biało-Czerwonych w kraju. Do odnowionej hali "Jaskółka" w Tarnowie zawitają też reprezentanci Białorusi i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zrezygnowano z dotychczasowego formatu turnieju - zamiast systemu półfinał/finał, wprowadzono mecze każdym z każdym.

Tarnów będzie gospodarzem spotkań kadry po raz pierwszy od 1976 r. Wówczas zespół pod wodzą Stanisława Majorka i Janusza Czerwińskiego rozgrywał jedne z ostatnich sparingów przed wylotem na igrzyska do Montrealu. 

27 grudnia:

Zjednoczone Emiraty Arabskie - Białoruś godz. 18:15
Polska - Hiszpania B, godz. 20:30 (TVP Sport)

28 grudnia:

Białoruś - Hiszpania B godz. 17:30
Polska - Zjednoczone Emiraty Arabskie, godz. 19:45 (TVP Sport)

29 grudnia:

Hiszpania B - Zjednoczone Emiraty Arabskie, godz. 18:15
Polska - Białoruś, godz. 20:30 (TVP Sport)

ZOBACZ WIDEO: Losowanie Euro 2020. Hiszpania koszmarem reprezentacji Polski. "Fajnie, że zagramy z kimś mocnym"

Czy polska kadra wygra turniej w Tarnowie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL