Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rune DahmkeWP SportoweFakty / Damian Filipowski / Rune Dahmke

Był łączony z PGE VIVE, zostanie w Kilonii. Rune Dahmke przedłużył umowę z THW

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
W zeszłym roku mówiło się o zainteresowaniu Rune Dahmke ze strony PGE VIVE Kielce. Teraz nie ma już mowy o przenosinach Niemca. Skrzydłowy zostaje w Kilonii.

Po sezonie 2019/20 wygasał kontrakt Niemca z THW Kiel. Rune Dahmke był ponoć rozważany jako kandydat do zastąpienia Mateusza Jachlewskiego w PGE VIVE Kielce, ale jak mówił nam prezes Bertus Servaas, szanse na jego ewentualny angaż były znikome. 

ZOBACZ: Gwiazdy będą szkolić dzieci

Głównym celem dla VIVE stał się Piotr Jarosiewicz z Azotów Puławy, a Dahmke odzyskał zaufanie w Kilonii i stworzył dobrze uzupełniający się duet z Magnusem Landinem. Szefostwo Zebr nie zamierzało przeciągać spraw w nieskończoność i porozumiało się z lewoskrzydłowym w sprawie nowej umowy. Dokument obowiązuje do 2022 roku. 

Dahmke jest zawodnikiem kilończyków od 2012 roku. W 2015 roku zadebiutował w reprezentacji seniorów, zdobył z nią złoto ME 2016. Ostatnio jednak wypadł z kadry, od ME 2018 rzadko otrzymywał powołania. 

W przyszłorocznym składzie THW nie ma już wielu zagadek. Jedynie prawoskrzydłowy Ole Rahmel i 37-letni szef obrony Pavel Horak nie przedłużyli jeszcze umów.

ZOBACZ: Ofensywa transferowa w Mielcu?

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: młody kibic marzył o spotkaniu z Federerem. I nagle... taka niespodzianka!

VIVE powinno:

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

 • GD-SP Zgłoś
  Co wy z tym Jarosiewiczem? Nic wielkiego nie pokazuje i to nie poziom VIVE jak chce coś ugrać.
  • Mariusz7 Zgłoś
   Bardzo dobrze się stało. Dahmke to ledwie średni skrzydłowy, który bez wysoko postawionego ojca mógłby grać w maks jakiś Leipzigach. W takich przypadkach, gdzie masz Polaka na podobnym
   Czytaj całość
   poziomie to nasze kluby powinny zawsze stawiać na Polaka i tak Jarosiewicz to podobny poziom do Dahmke.
   • handWeeDball Zgłoś
    Najzabawniejsze jest to ze jestes zbyt malo rozgarniety zeby zrozumiec ze cie obrazam. To taka moja tragi-komedia...jezeli wiesz o co chodzi ale wiem w sumie ze nie ;)
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL