Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze ręczni PGE VIVE KielceNewspix / Radosław Piasecki / Na zdjęciu: piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce

PGNiG Superliga. PGE VIVE Kielce ściągnie juniora z SMS-u Gdańsk. Sebastian Kaczor przed życiową szansą

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Sebastian Kaczor, 18-letni obrotowy reprezentacji Polski juniorów, w sezonie 2020/21 będzie zawodnikiem PGE VIVE Kielce.

Wychowanek Kusego Kraków w 10 meczach tego sezonu I ligi rzucił 43 gole, niedawno debiutował w kadrze juniorskiej i młodzieżowej. Sebastian Kaczor mierzy 196 cm, waży 93 kg. Nastolatek w tym roku ukończy SMS ZPRP Gdańsk i zostanie zawodnikiem PGE VIVE Kielce.

- Zawieramy kontrakt z zawodnikiem, który według nas jest w stanie wejść na europejski poziom. Razem z trenerem Tałantem Dujszebajewem wierzymy w jego rozwój. Przez rok będziemy śledzić jego postępy i po tym czasie będziemy mieli, zgodnie z naszymi ustaleniami, możliwość zawarcia nowego kontraktu. Na tym etapie trudno ocenić warunki kontraktu, ponieważ nie wiemy, jak szybko zawodnik będzie się rozwijał, stąd postanowienie, że po roku ponownie siądziemy do rozmów na ten temat - wyjaśnia prezes Bertus Servaas

Kaczor prawdopodobnie zastąpi Francuza Romarika Guillo i będzie jedynym polskim obrotowym VIVE. W miejsce Julena Aguinagalde przyjdzie z kolei Nicolas Tournat. Ważną umowę ma Artsiom Karalek.

ZOBACZ: Gierak zmieni klub
ZOBACZ: Gwardia zagroziła Bjerringbro

ZOBACZ WIDEO #dziejesiesporcie: przewrotka sprzed linii pola karnego. Co za strzał!

Czy cieszysz się, że do VIVe trafił polski talent?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (15):

Wszystkie komentarze (15)

Komentarze (15)

×
    Wszystkie komentarze (15)
    PRZEJDŹ NA WP.PL