Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kentin MaheWP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Kentin Mahe

Koronawirus. Koniec sezonu na Węgrzech. Rozgrywki anulowane

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Nie będzie kolejnego tytułu mistrza Węgier dla Telekomu Veszprem. Władze tamtejszej piłki ręcznej zakończyły sezon z powodu pandemii koronawirusa, ale nie ustaliły końcowej klasyfikacji.

Pandemia sprawiła, że związki piłki ręcznej wybierały między dwoma scenariuszami. Niektóre rozgrywki, tak jak w Polsce, zostały zakończone z utrzymaniem dotychczasowych rozstrzygnięć. Węgrzy poszli inną drogą, nie przyznając medali i rezygnując ze spadków. 

W momencie zakończenia sezonu w tabeli prowadził MOL-Pick Szeged z identycznym dorobkiem jak Telekom Veszprem, mającym jeden mecz mniej do rozegrania. Jako że ci drudzy okazali się lepsi w bezpośrednim starciu ewentualne przyznanie tytułu mistrzowskiego Pickowi wywołałoby duże kontrowersje. 

Madziarzy postanowili, że zespoły nie będą sklasyfikowane, zrezygnowano ze spadków i awansów. W skrócie - jakby sezon startował jesienią od nowa. Według komunikatu, zespoły przyjęły decyzję ze zrozumieniem.

Na ten moment gracze Picku i Veszprem muszą pozostawać w gotowości, bo na czerwiec wyznaczono alternatywne terminy spotkań fazy TOP16 Ligi Mistrzów. Do połowy maja powinien zapaść werdykt w sprawie kontynuacji rozgrywek. 

Na razie nie wiadomo, w jaki sposób Węgrzy przyznają miejsca w przyszłym sezonie europejskich pucharach.

ZOBACZ: W Kaliszu zawieszenie rozmów
ZOBACZ: Kolejna legenda opuszcza VIVE

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Czy uważasz, że Węgrzy dobrze rozwiązali problem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (41):

Wszystkie komentarze (41)

Komentarze (41)

×
    Wszystkie komentarze (41)
    PRZEJDŹ NA WP.PL