Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Igor Karacić WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Igor Karacić

PGNiG Superliga. Vardar zaczął podchody. Igor Karacić z powrotem w Skopje?

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Macedońskie media twierdzą, że Vardar Skopje rozpoczął rozmowy z rozgrywającym PGE VIVE Kielce Igorem Karaciciem w sprawie jego powrotu do stolicy kraju.

Portal 24rakomet.mk informuje, że Igor Karacić, przebywający ze swoją narzeczoną w Skopje, dostał wstępną propozycję powrotu od działaczy Vardaru. Macedońscy dziennikarze twierdzą, że Chorwat zaczeka na rozwój sytuacji w Kielcach i wtedy rozważy ofertę ze Skopje. 

Karacicia obowiązuje jeszcze dwuletni kontrakt z PGE VIVE, ale pandemia koronawirusa może mocno odbić się na kondycji finansowej mistrzów Polski. Pensje zostały wyraźnie zredukowane, a do końca maja powinny zapaść decyzje o składzie zespołu. Środkowy rozgrywający należy do najlepiej opłacanych zawodników VIVE. Dwa lata temu z powodu kłopotów finansowych z VIVE przedwcześnie odszedł Dean Bombac.

Chorwat jest mocno związany z Vardarem, spędził w nim siedem lat, dwa razy wygrał Ligę Mistrzów, ale przed sezonem 2019/20 opuścił klub, który wówczas był w niepewnej sytuacji finansowej. Pod tym względem obecnie również nie jest kolorowo, ale możliwe, że zwycięzcom Ligi Mistrzów uda się zapewnić płynność finansową nawet po zapowiadanym odejściu rosyjskiego milionera Siergieja Samsonenki.

Vardar zaczął już pracę nad składem na nowe rozgrywki. Wprawdzie odejdzie większość gwiazd, ale do stolicy mogą trafić wyróżniający się Macedończycy i zawodnicy miejscowych klubów, m.in. Gocze GeorgiewskiNikola Mitrewski czy znany z Azotów Puławy Ukrainiec Władisław Ostrouszko.

ZOBACZ: Islandzka legenda trenerem
ZOBACZ: Nowa siła w Europie?

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus przewartościował piłkarskie kontrakty. "Futbol jest przepłacony, ale to prawo rynku"

Czy wierzysz, że Karacić może opuścić VIVE?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (62):

 • Ewentualny, powtarzam: ewentualny powrót Karacićia do Vardaru to raczej pobożne życzenia niż realne spekulacje. Ludzie, zejdźcie na Ziemię... Od 3 lat klub boryka się z poważnymi
  Czytaj całość
  problemami finansowymi (dużo większymi niż w Kielcach) a tu nagle niczym książę na białym koniu wjeżdża nowy sponsor, a u starego w czasach pandemii raptownie do końca roku znajdą się fundusze na zaległe wypłaty. Bałkański kibice żyją piłką ręczną inaczej niż u nas i zawsze bardzo żywiołowo podchodzą do tematu transferów, szczególnie zawodników że swojego regionu, co często jest zalążkiem do wielu plotek.
  • WISŁA1947 Zgłoś
   Apel o powrót Karacicia do Skopje podpisało ponad 1000 kibiców:) To dwa razy więcej niż sprzedano biletów na "wirtualny mecz" w Kielcach:) Karacić chyba nie ma już
   Czytaj całość
   wątpliwości gdzie środowisko jest bardziej oddane:) Do Kielc już nie wróci:)
   • mgr inż. Uthar Zgłoś
    Kiedyś szanowałem Wisłę, obecnie przez takich troli jak tumskie, maksiu Wisła liczę na to, że oni odczują odciecie od Orlenu ;). O tym mówi się w kuluarach Orlen chce się wycofać
    Czytaj całość
    brak kasy w budżecie państwowym. 5-6 lat temu kibicowałem nawet Wiśle w LM. Obecnie uważam, że netholspłocka to klub przegrywów. Obecna sytuacja jest ciężka. Np w wielkiej Barcelonie bez negocjacji zgodnie z hiszpańskim prawem ucięli 70% zarobków. Jeśli nie będzie ligi mistrzów w przyszłym sezonie ( kryzys się utrzyma), to wiele klubów stanie na krawędzi i będzie dużo dziwnych ruchów. Nawet jeśli Vive padnie to nikt nam nie odbierze wycierania parkietu niebieskimi zawodnikami. Wiecznie drudzy wiedzą, że inaczej nie mają szansy na cokolwiek. Ja jednak zakładam, że co najwyżej kilku zawodników odejdzie. Bez Igora czy Wolfa dalej Vive jest faworytem spotkania z Płockiem.
    Wszystkie komentarze (62)

    Komentarze (62)

    ×
     Wszystkie komentarze (62)
     PRZEJDŹ NA WP.PL