Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Veselin Vujović Getty Images / Martin Rose / Na zdjęciu: Veselin Vujović

Liga Mistrzów. Veselin Vujović znów bez pracy. Charyzmatyczny trener zrezygnował

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Sprawy osobiste tym razem stanęły na drodze Veselina Vujovicia do dalszej pracy w RK PPD Zagrzeb. Czarnogórzec po kilku miesiącach opuści stanowisko.

Zazwyczaj kontrowersyjny trener tracił pracę ze względu na konflikty z zawodnikami bądź słabe wyniki. Według oficjalnego komunikatu RK PPD Zagrzeb, główna przyczyną rozstania z Veselinem Vujoviciem były sprawy osobiste. Bałkańskie media spekulują jednak, że z powodu pandemii koronawirusa klub obciął wynagrodzenia i szkoleniowiec nie zgodził się na obniżkę.

Media na Bałkanach spekulują już, że zespół Ligi Mistrzów przejmie Chorwat Ivica Obrvan. W gronie kandydatów są też Irfan Smajlagić i Nenad Kljaić.

Ostatnie lata nie są zbyt udane dla Vujovicia. Od czasu brązowego medalu MŚ 2017 (ze Słowenią) trener znalazł się na równi pochyłej. Słoweńscy dziennikarze rozpisywali się o konflikcie z zawodnikami i kontrowersyjnymi praktykami podczas zgrupowań, Czarnogórcowi nie wyszła też przygoda z Zeljeznicarem Nis i słoweńskim Koper. Podczas kilku miesięcy w RK PPD Zagrzeb Vujović nie zdołał awansować z grupy Ligi Mistrzów. 

Złoty medalista olimpijski z Los Angeles w międzyczasie był o krok od przejęcia Orlenu Wisły Płock.

CZYTAJ:
Legenda Wisły bez klubu
Ghionea w nowym klubie

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Robert Lewandowski założył maseczkę i... popełnił błąd. Celowo

Czy Veselin Vujović to dobry trener?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

 • WISŁA1947 Zgłoś
  Coś się negocjacje "ze środkowym" przedłużają :)
  • WISŁA1947 Zgłoś
   "Według naszych informacji, wszyscy trzej nowi sponsorzy to zachodnie koncerny. Największy z nich zapewni około połowę budżetu. Od kilku lat budżet PGE VIVE na sezon nieznacznie
   Czytaj całość
   przekracza 20 milionów złotych, teraz będzie o kilka milionów większy. Co ważne, żaden z nowych sponsorów nie oczekuje miejsca w nazwie klubu, więc zostanie ona w obecnej wersji.":) :) :) :) :) :) :) :)
   • WISŁA1947 Zgłoś
    - Będziemy mieli trzech dużych, nowych sponsorów, którzy zapewnią nam stabilność finansową na kilka lat. Z największym umowa jest już podpisana, z tym, który daje najmniejszą kwotę
    Czytaj całość
    też, trwają ostatnie negocjacje, z tym „środkowym”. Z oczywistych przyczyn nie chcę mówić, jakie to firmy i jakie kwoty wchodzą w rachubę. Sponsorzy będą sukcesywnie przedstawiani na konferencjach prasowych. Myślę, że stanie się to za około miesiąc, gdy podpiszemy umowę z tą ostatnią firmą. Właśnie otrzymaliśmy od niej umowę, musimy mieć kilka tygodni na przeanalizowanie jej pod kątem prawnym i negocjowanie ewentualnych poprawek – zdradza prezes PGE VIVEInfo pewne od prezesa Servaasa :) To było kilka miesięcy temu :)
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL