Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kelian Janikowski Materiały prasowe / Torus Wybrzeże Gdańsk / Na zdjęciu: Kelian Janikowski

PGNiG Superliga. Transfery. Kontrakt po wypożyczeniu. Kelian Janikowski w Torus Wybrzeżu

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Po półtorarocznym wypożyczeniu z MMTS-u Kwidzyn, Kelian Janikowski podpisał roczny kontrakt z Torus Wybrzeżem. Gdański klub szuka ponadto nowego kołowego, który wsparłby tego zawodnika. Niewykluczone są opcje zagraniczne.

Podczas gry w Torus Wybrzeżu Gdańsk, Kelian Janikowski rozwinął się jako zawodnik. W ostatnim sezonie w 24 meczach rzucił 52 bramki dla swojej drużyny. Kołowy szybko znalazł miejsce w podstawowym składzie klubu znad morza, był też powoływany do reprezentacji Polski B.

Gdańszczanie, którzy przed nowym sezonem chcą nieco odświeżyć zespół i pozyskać kilku nowych zawodników, zdecydowali się przedłużyć umowę z Kelianem Janikowskim. To pierwszy kołowy w ekipie znad morza na sezon 2020/21. W ubiegłym sezonie gdański klub reprezentowali jeszcze Paweł Salacz, z którym umowa nie zostanie przedłużona i dopiero wchodzący w dorosłą karierę Paweł Malinski.

- Kelian stanowi ważną część naszej drużyny, a także ma predyspozycję na dobrego kołowego. O fakcie tym świadczy obecność w kadrze B reprezentacji Polski. Wierzę, że w nadchodzącym sezonie podkreśli swój potencjał - stwierdził Krzysztof Kisiel, trener Torus Wybrzeża.

Jak udało nam się dowiedzieć, Torus Wybrzeże prowadzi zaawansowane rozmowy z zawodnikami, którzy mogliby dołączyć do tej formacji. Rozważane są kierunki zagraniczne i szczypiorniści, którzy nigdy jeszcze nie grali w polskiej lidze. W najbliższym czasie powinno dojść do konkretów.

Czytaj także:
Torus Wybrzeże znalazło skrzydłowego
PGE Kielce poznało rywali w Lidze Mistrzów

ZOBACZ WIDEO: Jacek Nawrocki: Wszystkiego nie zrobimy. Widać dużą poprawę

Czy Kelian Janikowski będzie podstawowym obrotowym Torus Wybrzeża?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL