Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ruta Meilutyte odbiera złoty medal na IO w LondynieGetty Images / EMPICS Sport / Ruta Meilutyte odbiera złoty medal na IO w Londynie

Ruta Meilutyte zakończyła karierę. Mistrzyni olimpijskiej groziła dyskwalifikacja

Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
Litewska pływaczka oficjalnie chce skupić się na studiach i prywatnym życiu. Jej decyzja pokrywa się jednak z unikaniem kontroli antydopingowej.

Litewska pływaczka Ruta Meilutyte, mistrzyni olimpijska z Londynu w 2012 roku na 100 m stylem klasycznym, ogłosiła koniec kariery. 22-latka ma zamiar wrócić na studia, które przerwała ze względu na pływanie.

- Jestem gotowa na rozpoczęcie nowego etapu - napisała Meilutyte w komunikacie prasowym. Teraz ma więcej czasu nie tylko na naukę, ale także dla siebie. Dodała jeszcze, że chce "poznawać świat".

Meilutyte to utytułowana zawodniczka. Zdobyła 12 złotych i 6 srebrnych medali na mistrzostwach Europy i świata. Jej rezygnacja ze sportu zbiegła się jednak z kontrolami antydopingowymi. Litwinka przyznała, że źle wypełniła dokumenty dotyczące jej pobytu, przez to kontrolerzy jej nie zastali. To było powodem, że nie podeszła do testów. Niedawno pisaliśmy o wpadce medalisty mistrzostw świata - TUTAJ >>.

Według oficjalnych komunikatów Meilutyte była nieosiągalna 22 kwietnia i 19 sierpnia zeszłego roku, a także 28 marca 2019 roku. Groziła jej za to dyskwalifikacja, jednak ruch pływaczki uprzedził wydarzenia (i nie podzieli losu włoskiego pływaka - czytaj TUTAJ >>).

ZOBACZ WIDEO Witold Bańka zadowolony z mistrzostwa Piasta. "Ja jestem chłopak ze śląska!"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL