Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Paweł Juraszek PAP / Tomasz Waszczuk / Na zdjęciu: Paweł Juraszek

Paweł Juraszek na dopingu!

Jacek Stańczyk
Jacek Stańczyk
Paweł Juraszek, pływacki rekordzista Polski na dystansie 50 metrów, został przyłapany na dopingu! - poinformował Eurosport.pl

Według Eurosportu, badanie wykonano w marcu, podczas Grand Prix Polski w Lublinie. We wtorek do Polskiego Związku Pływania przyszło oficjalne pismo z Polskiej Agencji Antydopingowej. W organizmie sportowca wykryto pseudoefedrynę, która stosowana jest w lekach na przeziębienie. 

Czeka go teraz zawieszenie i ominą go mistrzostwa świata w Gwangju (Korea Płd.). Impreza rozpoczyna się 12 lipca. Pływak pewnie będzie się odwoływał. 

Paweł Juraszek jest mistrzem Polski na 50 metrów stylem dowolnym. Do niego należy też rekord kraju na tym dystansie - 21,47 sek. Jest też brązowym medalistą mistrzostw Europy na krótkim basenie z 2017 roku (Kopenhaga). Medal zdobył w sztafecie 4x50 metrów. Rok wcześniej startował w igrzyskach w Rio de Janeiro. Zajął 35. miejsce. 

Pływak ma 24 lata. 

ZOBACZ WIDEO Niezniszczalna. Joanna Jóźwik wygrała z kontuzją [cała rozmowa]

Komentarze (7):

 • jopekpopek Zgłoś
  Tak się dać złapać. Niech bierze przykład z polskich lekkoatletów, albo wszystkich amerykańskich sportowców. Ci koksują się profesjonalnie pod nadzorem lekarzy i WADA.
  • fdfdf Zgłoś
   Kowalczyczka szczekała żeby dożywocie dawac dopingowiczom. Może zastosujemy to w tym przypadku?
   • FalekZG Zgłoś
    Pseudoefedryna jest np w Ibuprom zatoki, lecz aby przekroczyć ilość zakazaną trzeba by było wziąć na pewno ponad 1 a nawet dwa opakowania z jednym listkiem
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    PRZEJDŹ NA WP.PL