WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Tomasz Waszczuk / Na zdjęciu: samochód Aleksiej Łukjaniuka

Rajd Polski: Aleksiej Łukjaniuk najszybszy na Arenie Mikołajki. Łukasz Pieniążek z trzecim czasem

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Załoga Aleksiej Łukjaniuk i Aleksiej Arnautow prowadzi w Rajdzie Polski po pierwszym odcinku specjalnym Mikołajki Arena, który zainaugował przedostatnią rundę mistrzostw Europy. Wśród polskich kierowców najlepiej pojechał Łukasz Pieniążek.

Rywalizację w 75. edycji Rajdu Polski otworzył już tradycyjnie wieczorny superoes na arenie szutrowej w Mikołajkach. Kierowcy rywalizowali na czas na torze rajdowym o długości 2,5 kilometra. Walka rozgrywała się w ramach cyklu ERC - rajdowych mistrzostw Europy oraz RSMP - ostatniej finałowej rundy mistrzostw Polski w sezonie 2018.

Najlepszy czas spośród wszystkich zawodników uzyskał Aleksiej Łukjaniuk, który ma szansę przypieczętować w Polsce wywalczenie tytułu rajdowego mistrza Europy. Na krótkim oesie kierowca z Rosji startujący Fordem Fiestą R5 był szybszy o 0,6 sekundy od drugiego Norberta Hercziga w Skodzie Fabii R5.

Trzecie miejsce zajął najwyżej sklasyfikowany z Polaków, Łukasz Pieniążek z pilotem Przemysławem Mazurem. Startujący w tym roku z powodzenie w cyklu WRC2 Pieniążek występuje gościnnie na Mazurach i już na pierwszym odcinku potwierdził, że będzie czołowym kierowcą całej imprezy, a także liczył się w grze o wygraną w ramach rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

W czołowej dziesiątce pierwszego odcinka specjalnego sklasyfikowano jeszcze czterech polskich kierowców. Piąty był Grzegorz Grzyb z Fabii R5. Ósmą lokatę zajął lider mistrzostw Polski Jakub Brzeziński. Popularny "Colin", by zapewnić sobie triumf w krajowym czempionacie w sezonie 2018 musi zakończyć Rajd Polski w czołowej trójce.

W kategorii ERC Junior czwarte miejsce na pierwszym oesie wywalczył Kacper Wróblewski, świeżo upieczony mistrz Polski w kategorii kierowców startujących samochodem z napędem na jedną oś. Pierwszy oes w ERC Junior wygrał trzeci kierowca klasyfikacji generalnej cyklu Efren Llarena, szybszy od Wróblewskiego o 2,7 sekundy.

Rajd Polski potrwa do niedzieli. W sobotę kierowcy dokończą pierwszy etap, na który składają się dwie identyczne pętle o długości blisko 115 kilometrów. Na drugim etapie walka rozegra się na sześciu oesach o łącznej długości ponad 97 kilometrów.

Czołówka OS1 Rajdu Polski - Arena Mikołajki:

P.ZałogaSamochódCzas
1Lukyanuk A. - Arnautov A.Ford Fiesta R51:48.7
2Herczig N. - Ferencz R.Škoda Fabia R51:49.3
3Pieniążek Ł. - Mazur P.Škoda Fabia R51:49.5
4Huttunen J. - Linnaketo A.Hyundai i20 R51:49.8
5Grzyb G. - Wróbel J.Škoda Fabia R51:49.9
=Gryazin N. - Fedorov Y.Škoda Fabia R51:49.9
7Kreim F. - Christian F.Škoda Fabia R51:50.4
8Brzeziński J. - Kozdroń K.Ford Fiesta R51:50.8
9Byśkiniewicz Ł. - Wisławski M.Hyundai i20 R51:50.9
=Marczyk M. - Gospodarczyk S.Škoda Fabia R51:50.9

ZOBACZ WIDEO: Krzysztof Wielicki ma nowy pomysł, jak zdobyć K2 zimą. "Musimy zmienić trzy rzeczy"

Czy Łukasz Pieniążek wygra Rajd Polski 2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL