Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Serie A kobiet: Katarzyna Skorupa mistrzynią Włoch!

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
W 5. meczu finałowym [tag=10790]Serie A kobiet[/tag], zespół Pomi Casalmaggiore, którego podstawową rozgrywającą jest Polka [tag=4925]Katarzyna Skorupa[/tag], pokonał Igor Gorgonzola Novara i został mistrzem Włoch.

Od początku finałowa rywalizacja ekip z Novary oraz Casalmaggiore była bardzo zacięta, a cztery spotkania nie były w stanie wyłonić triumfatora, w związku z czym o mistrzowskim tytule miało zdecydować piąte starcie.


Od startu sobotniej konfrontacji na boisku trwała zażarta walka, zaś dość pewnie czuły się przyjezdne, które wypracowały sobie cztery punkty przewagi (10:14). Gospodynie, niesione dopingiem własnych kibiców, wzięły się mocno do pracy i w końcówce były w stanie doprowadzić do remisu (20:20). Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowały siatkarki Pomi, które zwyciężyły do 23.

Dobrze na parkiecie radziła sobie Skorupa, która była chwalona na występy w barwach swojego zespołu. Porażka w poprzedniej odsłonie podrażniła Igor Gorgonzolę, która wyszła na prowadzenie 12:9. Skutecznie atakowała Amerykanka Alexandra Klineman, zaś miejscowe zawodniczki starały się kontrolować sytuację (19:14), potrafiąc postawić kropkę nad "i" (25:22).

Podopieczne Davide Mazzantiego nie zamierzały dać się zdominować swoim rywalkom, natomiast udane zawody rozgrywała Serena Ortolani (6:10). Nic sobie z tego nie zrobiły Katarina Barun i spółka, które odrobiły straty z nawiązką (15:14). W końcowym rozrachunku wszystko miało się rozstrzygnąć w ostatniej fazie III seta (21:21), którą lepiej rozegrał Pomi Casalmaggiore (23:25), zbliżając się do wygranej w Serie A.

Będące na fali Valentina Tirozzi i jej klubowe koleżanki odskoczyły swoim przeciwniczkom na trzy oczka (8:11). Wprawdzie ekipa Igor Gorgonzola Novara wyrównała stan tej części rywalizacji (17:17), jednakże ostatnie słowo należało do przyjezdnych (20:25) i to one zgarnęły trofeum za mistrzostwo Italii!

Igor Gorgonzola Novara - Pomi Casalmaggiore 1:3 (23:25, 25:22, 23:25, 20:25)

Igor Gorgonzola Novara: Signorile (3), Barun (17), Klineman (23), Hill (3), Guiggi (9), Chirichella (5), Sansonna (libero) oraz Partenio (5), Bonifacio (1).

Pomi Casalmaggiore: Skorupa (1), Ortolani (15), Stevanović (14), Gibbemeyer (9), Gennari (18), Tirozzi (17), Sirressi (libero) oraz Bianchini (10).

MVP: Valentina Tirozzi (Pomi).

Stan finałowej rywalizacji (do trzech zwycięstw): 3-2 dla Pomi Casalmaggiore.

Serie A: Łukasz Żygadło mistrzem Włoch!

na Facebooku.

Komentarze (4):

 • jureczek Zgłoś
  Także jestem zdania, że Kasia Skorupa jest obecnie naszą najlepszą rozgrywającą. Ma niewątpliwie ona jakąś kłopoty ze swoimi nadgarstkami i nie jest to jak tu niektórzy sugerują
  Czytaj całość
  jakaś tam wymówka, tylko Kaśka już dwukrotnie przechodziła poważne operacje swoich nadgarstków i nadal coś tam nie styka. Przecież to właśnie z powodu operacji nadgarstków w ubiegłym roku znalazła się w Pomi, bo formalnie jest zawodniczką Rabity Baku. Tylko włodarze tego klubu bali się że po operacji nie wróci do pełnej sprawności i ją odsprzedali czy wypożyczyli do Pomi.Nie jest też do końca prawdą, że Kaśka unika kadry. Oczywiście, był w jej karierze słynny epizod, kiedy to trener Matlak wyrzucił ją z kadry razem ze Skowrońską-Dolatą, za słabe wyniki. Było to wyrzucenie tak ostatnio modne - za pomocą mediów. Czyli obie Kaśki dowiedziały się o tym, że już nie są w kadrze z mediów, nikt z nimi nie raczył porozmawiać na ten temat. Obie wówczas postanowiły, że więcej ich noga w kadrze nie postanie. Jednak po zwolnieniu Matlaka, obie Kaśki do kadry wróciły. Najpierw Skowrońska-Dolata, a w następnym roku działalności Świderka wróciła również Kasia Skorupa. Wystąpiła w eliminacjach do olimpiady w Turcji i na ME. Następnie za Makowskiego Kaśka Skorupa nie grała, jak twierdził Makowski w pierwszym roku jego działalności Kaśka odmówiła gry w kadrze. Ja jednak czytałem wówczas wywiad z Kaśką we włoskim internecie i tam Kaśka się wypowiadała, że nikt w sprawie kadry się z nią nie kontaktował. W następnym roku miała operację i grać w reprezentacji nie mogła. W tym roku Nawrocki twierdzi że z Kaśką się kontaktował, ale że nie może ona pomóc kadrze w początkowym okresie bo musi się jeszcze podleczyć. Nie jest jednak wykluczone, że zagra na ME.
  • zbigniew pawel Zgłoś
   ...niedługo będzie za ciasno na parkiecie dla"znakomitych"polskich rozgrywających w meczach kadry....
   • stary kibic Zgłoś
    Kaśka rozegrała rewelacyjne finały. Jest w znakomitej dyspozycji.Myślę, że po tak intensywnym sezonie każdy potrzebowałby odpoczynku. I mam tylko nadzieję, że dołączy do ekipy w
    Czytaj całość
    walce o IO, choć do tej pory zdecydowanie odmawiała grania w kadrze.Na dziś trudno byłoby sobie wymarzyć lepsze rozegranie niż Skorupa z Aśką Wołosz..
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL